Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мултипла - метан + газ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мултипла - метан + газ?

    Чисто теоритично (поне за сега) да попитам, има ли как да се монтира и обикновена газова на Животното? Колата си има бутон за превключване бензин/метан, не го прави автоматично.Газта дали няма да прецаква адаптацията?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    Re: Мултипла - метан + газ?

    M5kov написа:
    Чисто теоритично (поне за сега) да попитам, има ли как да се монтира и обикновена газова на Животното? Колата си има бутон за превключване бензин/метан, не го прави автоматично.Газта дали няма да прецаква адаптацията?
    Чакай да питам искаш да имаш Бензин / Метан / Пропан бутан (обикновенна газова) така ли? Т.е. да имаш три горива или искаш да махнеш Метана и да сложиш Газ .
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Първото
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Като натиснеш бутона за бензин и си работи като обикновена бензинова 1.6. Така, че няма никаквио проблеми да й шибнеш дори газов инжекцион.... виж за адаптацията не мисля че някой може да каже. Пробвай и ти кажи @M5kov - колега ако искаш може да продължим на ЛСп.с. заключиха хубавата тема за Мултиплите

        Коментар


          #5
          Има един клип в тубата как едни поляци връзват обикновенна газова бутилка за печка към рейката и двигателя се форсира много добре. Аз съм го мислил това е не е прекалено сложно , трябва да се се ползва на един изпарител само първата степен и след него един редуктор като за метана със сменена пружина . Трябва да държи постоянно около 2,5 бара за да се запазят същите времена на дюзите. Обаче трябват още една бутилка с евросонда , редуктор , изпарител ,тройници , магнит винтили и невъзвратни клапани. И ден два труд. Обаче имам познат с обикновенна бензинка на газ и прави 10-12 варненско градско , леко пенсионерско каране.Аз имам разход максимум 7кг метан при каране газ-спирачка и като посмятах малко реших да си остана на метан.
          FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

          Коментар


            #6
            Икономически не е оправдано - съгласен

            Коментар


              #7
              Re: Мултипла - метан + газ?

              M5kov написа:
              Чисто теоритично (поне за сега) да попитам, има ли как да се монтира и обикновена газова на Животното? Колата си има бутон за превключване бензин/метан, не го прави автоматично.Газта дали няма да прецаква адаптацията?
              Питай Дидо Имортала да ти обясни как стават нещата
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Сега видях, че е заключена темата... Кофти...Да отговоря поред:1. Пали и работи само на бензин или само на метан, докато не цъкна ръчно копчето, според желаното гориво.2. Идеята ми беше, да си се монтира съвсем обикновена, евтина уредба с плочка на дросела, която по никакъв начин да не влияе на метановата инсталация3. Последният ми разход беше 7.5 кг смесено, което ми идва 14 лв., при цена 1.87 в Плевен.Разхода на газ, ще е горе-долу същия с обикновена газова, но ми дава допълнителен запас от евтино гориво, което мога да зареждам навсякъде и да си го ползвам успоредно с метана.4. Чакаме Дидо да види темата и да каже какво знае 5. Блазни ме идеята да имам кола, която работи с 3 вида гориво :DНегативи:1. Възможно разбъзикване на адаптацията?2. По-кофти вървеж на газ.3. Дупчене насам-натам, което хич не ме кефи.Не съм тръгнал да го правя, просто ми е интересно дали и как може да се получи
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  още нещо, Дидо го прави на Ланча Капа, а там мястото не е проблем нито в багажника нито в коша, при теб обаче мисля че ще е, още повече си с две жени на борда.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Ъ, място да искаш Коша е доволно широк.Едно такова буренце има къде да го натикам в багажника.Остана адаптацията
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Абе каква адаптация бе човек, това да не са рибки в домашния аквариум че да се адаптират.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Бе то малко на жаба прилича, ма знаеш ли го :DТа какво казваш, че няма да има проблем?
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          M5kov написа:
                          Бе то малко на жаба прилича, ма знаеш ли го :DТа какво казваш, че няма да има проблем?
                          на наште УБАВИЦИ масово им викат АКВАРИУМИ, затова ти казва, че не са риби в АКВАРУИМА

                          Коментар


                            #14
                            Трябва ти превключвател с ламбда-симулатор и симулатор за бензиновите дюзи. Така няма да имаш грешки и проблеми с адаптацията.
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              Аз лично карам с три горива има няма 6г. Тук съм описал какво се прави но е с газ инжекция. http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...B2%D0%BD%D0%B0 по принцип става и с обикновена при теб но като минеш на метан ще смесва двете горива. Има решение и на този проблем но ще ти трябва втори емулатор за метановите дюзи.

                              Коментар

                              Working...
                              X