Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте мнения от масло MOTOR GOLD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    moko написа:
    DJPOPA написа:
    Много ще се радвам да е така, колега. Все пак би ли ме осветлил за какво ползвате тогава отработеното масло, което изкупувате. Или просто го колекционирате ? Опс, не ! Всъщност си имате "Приста рисайклинг" и собствен завод за рециклиране на отработени масла в Украйна. Искам да ти вярвам, че не ползвате рециклирани масла, но... Някак си ми звучи цялата тази работа като месар, който се кълне, че не слага кучешко в салама, а в същото време масово изкупува помияри. Дано да си прав, аз нямам за цел да се конфронтирам, само търся истината.
    Колега, няма смисъл да захващаме спор. За да се използва отработено масло, първо то трябва да се мине през дестилационна колона, каквато Приста НЯМА. Всичките базови масла, които се купуват и от които се произвеждат смазочните продукти са свежи и на реномирани марки. Аз няма да ти се кълна в нищо. Но само едно мога да ти кажа. Няма партида от даден продукт, която е излязла на пазара без да си покрие всички технически спесификации. А относно "Приста рисайклинг" не е в Украина, а в Румъния и не е за масла, а за олово и се ползва от Монбат, които са част от Приста Груп. А в Украина има терминал, същия като този във Варна. Него поне сигурно си виждал. Там пристигат и се разтоварват кораби и жепейки.Хайде поздрави и със здраве. Но просто не говорете работи, които не ги знаете, а само сте чули или си мислите. Аз не съм компетентен в корабните машини и механизми, но в тази област която настъпа можем да си говорим дълго.
    Чакай сега, ами определено не е за акумулатори, колега, или аз не съм добре с очите ! http://bpga.net/bg/news/view/150И какво стана сега, май не аз съм неосведомения. Колега Danchojn, преди да направиш такива заключения, май е по-добре да си изпълниш собствената препоръка и да почетеш повече. Не само че произвеждат рециклирани масла, ами и са вложили цели 30 милиона $ в тая дейност. От друга страна си мисля, че работниците в рафинерията нямат глас за това каква база да се доставя. Те не са тези, които преговарят и определят това. Доставките на базови масла се договарят на високо ниво от управляващия екип на компанията. Рафинерията работи с това, което й договорят и доставят началниците. И ето тука вече идва силното ми съмнение, че Приста ще има собствен модерен завод за рециклиране на отработено масло, в този смисъл ще притежава източник на евтини суровини за производство на смазочни масла, а пък ще купува скъпи базови масла от външни доставчици. Някак си хич не се връзва с капиталистическото бизнес мислене, което има за цел само три неща-минимална цена на суровината, максимална цена на готовия продукт, максимална печалба. Ако Приста ползват базови масла от пресен петролен рафинат, тогава защо са вложили 30 милиона $ за рециклиращ завод ? Не е лошо човек да мисли малко с главата си, преди да се опитва да обижда другите. Аз никого не съм си позволил да обидя, от това си личи културата на човек.В посочената статия много ясно е написано какво ще произвежда новия украйнски завод, който е трябвало да заработи още преди 1г.
    Идеята е да се използват 100% от маслата, които на практика няма да се рециклират, а ще се прерафинират (re-refining). По този начин ще се произвеждат висококачествени базови масла, като ще остава малко количество тежко гориво и асфалт.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #17
      Опс, още малко четене и заводите за рециклиране на масла станаха вече два:http://www.capital.bg/biznes/kompani...vod_v_ukraina/
      Разрастването на бизнеса на "Приста ойл" в Украйна е само един от международните проекти на българската група. В момента компанията строи подобен завод и в Узбекистан, който трябва да заработи до края на годината.
      Ако човек потърси повече, ще намери и статии за трети такъв завод, който се е планирало да бъде построен в Русия/Татарстан. Не е нужно да работя в рафинерия, за да мога да чета статии, нали ? И сега последно какво стана, има ли ги тия заводи или ги няма ? Или ще се окаже че корабния механик е по-добре осведомен от служителя на рафинерията и рекламното лице на Политрон ?
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар

      Working...
      X