Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте мнения от масло MOTOR GOLD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте мнения от масло MOTOR GOLD

    Моля колеги, които имат лични впечатления или достоверна информация да споделят за това масло MOTOR GOLD.

    #2
    Мисля че на пазара трудно се намира по-евтино от това масло. Личното ми мнение, е че е дъното като качество. Окислява се светкавично и няма никаква защита практически. Според мен е рицклаж и то нискокачествен, но доста хора го използват заради цената. Доста запушва картерните вентилации и трупа и "гресира" добре двигателите Знаеш какво имам в предвид. След него дори използването на качествени синтетики не помага.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Колко струва това масло за 5л бутилка, че да се пести от маслото??
      punto HGT

      Коментар


        #4
        didich написа:
        Колко струва това масло за 5л бутилка, че да се пести от маслото??
        Има го по на 27 лв. крайноклиентска... Сервизната ще е около 20 лв./5 литра, което прави между 2 и 3 лв./литър за 10w40 ... без ДДСто Данчо интересно имаш ли впечатления от руските масла THK ? Може и на ЛС.

        Коментар


          #5
          Фирмата, която ги произвежда тези масла в Германия, е един от големите изкупчици на отработени масла в Европа.Нататък...сами си правете сметката...

          Коментар


            #6
            u_bo написа:
            Има го по на 27 лв. крайноклиентска... Сервизната ще е около 20 лв./5 литра, което прави между 2 и 3 лв./литър за 10w40 ... без ДДСто
            Мда, като гледам е горе долу 3 пъти по ефтино от една що годе добра синтетика, но това масло за да не ти убие мотора за отрицателно време сигурно трябва да го сменяваш на всеки 1000-2000км, че и това му е много.По добре дай 60-70лв за една хубава синтетика и си карай спокойно 10 000км, защото спестиш ли от масло, после ти излиза десеторно като направиш основен ремонт на мотора.Незнам някой дали е правил тестове с маслата, които излизат на промоции в Кауфланд и Метро, но си мисля, че ще са по добри, ако са верни горните мнения на колегите, че това масло е рециклирано.
            punto HGT

            Коментар


              #7
              Блажени верующите, че карат с масла, които не са с база, рециклирана от отработени. Рециклирани бази използват абсолютно всички фирми, дори и нашата ПРИСТА ОЙЛ, което никак не означава, че маслата им са лоши. Специално пък на INSA, склада им за масла е точно до офиса ми. Няма да ви разправям какво бясно изкупуване на варели с отработено масло от чернокожите ни събратя пада всеки ден. Всяка седмица идва ТИР и се натоварва до горе с варели отработено масло, което поема директно към рафинерията за рециклиране и сетне се връща преработено под формата на варели с прясно двигателно масло, което продават наливно. Няма нищо страшно във факта, че се ползва рециклирано масло в базата на новото. Страшното е, когато рециклирането не става по добра технология. Много ме съмнява една от най-големите немски рафинерии, тази в Долберген, да прави калпави масла с некачествени рециклажи. Там хората си имат стандарти, които стриктно се спазват. Иначе ще излетят от пазара за отрицателно време. Едва ли MOTOR GOLD е някакво калпаво масло, предвид произхода му. Аз карам в момента със синтетика от другатa марка, която се произвежда в същата рафинерия в Долберген (PENNASOL) и нямам никакви оплаквания. Само че цитираната цена за MOTOR GOLD ми се вижда съмнително ниска. Дори и в немския ebay не върви по толкова, а там маслата винаги са по-евтини. Вероятно става дума за нещо друго в опаковки на MOTOR GOLD, което е типично за нашите географски ширини. Купете си маслото от немския ebay, за да нямате дертове после. И тогава го оценявайте по качество.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #8
                От немските марки можеш да си направиш цяла колекция от съвсем апокрифни имена и производители, непознати не само из Европа, ами и в родната им държава. Пусти държавни субсидии...във всяко село има ако не инсталация за обработени масла, то поне една за биодизел. Но...сертификати от автопроизвоидтелите няма, няма и да има. Това не значи, че са лоши...Предишната кола я карах с масло Mannol в мотора-надживя няколко Аудита и БМВ-та, карани само с "пълна синтетика, щото и немеца с това я е карал" и така си отиде на вторични с работещ мотор.На сегашната в скоростите сложих някакво пак такова немско неизвестно....само миналата година 50 хиляди...ако беше лошо, кутията трябваше отдавна да е заминала. За стари коли са си ок тия неизвестни немски масла. Но у нас това винаги ще крие риска колко всъщност са немски. Надписан варел отвсякъде може да дойде. Нашата граница е граница, през която 6000 талибани вече успяха да минат пеша, какво да говорим за един варел масло...

                Коментар


                  #9
                  Колега, рафинерията в Долберген хич не ми прилича на "селска инсталация за отработени масла".Ето я на снимка:И официалният им сайт: http://www.avista-oil.com/И клипчето им е много интересно, съвсем открито си разказват как рециклират маслата, дори се гордеят, че са европейски лидери в тази област, с над 60г опит: http://www.avista-oil.com/en/company...-ag.htmlПък и маслата, които произвеждат са хомолгирани от всички големи производители. От друга страна MANNOL изобщо не се произвежда в Германия. Вече съм писал по този въпрос. Само офисът и регистрацията на фирмата са немски. Рафинерията, която произвежда продуктите с марка MANNOL се намира в една от бившите съветски републики, а самите собственици на фирмата са украинци.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #10
                    DJPOPA написа:
                    Блажени верующите, че карат с масла, които не са с база, рециклирана от отработени. Рециклирани бази използват абсолютно всички фирми, дори и нашата ПРИСТА ОЙЛ, което никак не означава, че маслата им са лоши.
                    Колега, ей тука на ме хвана на къс пас и ме вкисна доста сериозно. Колко пъти идва в завода в Русе, мина през инсталациите и влезе в лабораторията на фирмата, че говориш на изуст. Ако отвориш фирмения сайт на една от снимките ме има и мен. Едно от нещата, което го няма тук е така наречените от теб рециклажи. Мога да гарантирам, че няма масло, което да се произвежда от такова нещо. Не правя реклама, ама заради такива "разбиратели" сме на такъв хал всички.
                    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                    Коментар


                      #11
                      Много ще се радвам да е така, колега. Все пак би ли ме осветлил за какво ползвате тогава отработеното масло, което изкупувате. Или просто го колекционирате ? Опс, не ! Всъщност си имате "Приста рисайклинг" и собствен завод за рециклиране на отработени масла в Украйна. Искам да ти вярвам, че не ползвате рециклирани масла, но... Някак си ми звучи цялата тази работа като месар, който се кълне, че не слага кучешко в салама, а в същото време масово изкупува помияри. Дано да си прав, аз нямам за цел да се конфронтирам, само търся истината.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #12
                        u_bo написа:
                        didich написа:
                        Колко струва това масло за 5л бутилка, че да се пести от маслото??
                        Има го по на 27 лв. крайноклиентска... Сервизната ще е около 20 лв./5 литра, което прави между 2 и 3 лв./литър за 10w40 ... без ДДСто Данчо интересно имаш ли впечатления от руските масла THK ? Може и на ЛС.
                        Руски наливни масла продават срещу Общината в "Тракия". Твоя съсед и за двете Хонди оттам купува масло.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #13
                          dobrujanetza написа:
                          u_bo написа:
                          didich написа:
                          Колко струва това масло за 5л бутилка, че да се пести от маслото??
                          Има го по на 27 лв. крайноклиентска... Сервизната ще е около 20 лв./5 литра, което прави между 2 и 3 лв./литър за 10w40 ... без ДДСто Данчо интересно имаш ли впечатления от руските масла THK ? Може и на ЛС.
                          Руски наливни масла продават срещу Общината в "Тракия". Твоя съсед и за двете Хонди оттам купува масло.
                          Това е ясно , аз питам за впечатления.

                          Коментар


                            #14
                            DJPOPA написа:
                            Много ще се радвам да е така, колега. Все пак би ли ме осветлил за какво ползвате тогава отработеното масло, което изкупувате. Или просто го колекционирате ? Опс, не ! Всъщност си имате "Приста рисайклинг" и собствен завод за рециклиране на отработени масла в Украйна. Искам да ти вярвам, че не ползвате рециклирани масла, но... Някак си ми звучи цялата тази работа като месар, който се кълне, че не слага кучешко в салама, а в същото време масово изкупува помияри. Дано да си прав, аз нямам за цел да се конфронтирам, само търся истината.
                            Колега, няма смисъл да захващаме спор. За да се използва отработено масло, първо то трябва да се мине през дестилационна колона, каквато Приста НЯМА. Всичките базови масла, които се купуват и от които се произвеждат смазочните продукти са свежи и на реномирани марки. Аз няма да ти се кълна в нищо. Но само едно мога да ти кажа. Няма партида от даден продукт, която е излязла на пазара без да си покрие всички технически спесификации. А относно "Приста рисайклинг" не е в Украина, а в Румъния и не е за масла, а за олово и се ползва от Монбат, които са част от Приста Груп. А в Украина има терминал, същия като този във Варна. Него поне сигурно си виждал. Там пристигат и се разтоварват кораби и жепейки.Хайде поздрави и със здраве. Но просто не говорете работи, които не ги знаете, а само сте чули или си мислите. Аз не съм компетентен в корабните машини и механизми, но в тази област която настъпа можем да си говорим дълго.
                            Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                            Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                            Коментар


                              #15
                              На последък все повече хора си говорят на изуст и си мислят че всичко знаят. Не обиждам никой, но като се почне някой спор и се разбира много бързо кой се е изказал просто ей така.................................Скоро дадоха по БТВ един мъж на 60г беше изкарал май 4-та диплома и продължава да чете и да се учи. Най-интересното му изказване беше - Че е научил че все още нищо не знае. Та без да взимам страна такова изказване за завода в Русе, подронва авторитета му незаслужено. Така става с много неща. Без да си видял, без да си проучил задълбочено, без да си вложил труд да разбереш и да се убедиш, не бива да се изказват мнения. Те не са верни в 99% от случаите, а информацията в интернет почти винаги е крайно недостатъчна, тя е ориентир.Давам пример от личен опит - Фирмата в която работя и една реномирана канадска фирма, имаме сходни продукти. Един от тях е соларни осветители за морска сигнализация. И ние и те сме продавали в Русе, с цел използване по Дунав. Техния продукт е 3-пъти по-скъп и понеже играха пари под масата от страна на Канадците, беше изпратена наша и тяхна мостра в независима лаборатория във Финландия. Оказа се, че канадския продукт не покрива написаното в Книжката. БЕЗ КОМЕНТАР. По темата, нямам преки впечатения от руските масла. Ако Любчо пожелае, може да ми прати и да се позаиграя с някое, тогава вече ще имам някакво мнение.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X