Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За нещата от живота у нас и по света-спам от шведската тема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Плащаме данъци, точно толкова сериозни, колкото и заплатите в БГ - като за Бог да прости!
    Молим ???А, колко и какви данъци трябва да плащаме колега ?По-високи от доходите си ли ???...Ами да лягаме и да се засипваме с два кубика пръст тогава, викам аз.
    Айде стига с тия платени данъци, моля!
    Съгласен. Плащането на данъка е задължение на всеки, а не прищявка и благоволение, въпреки, че от доста време живея с усещането, чеаз, като съвестен данъкоплатец не срещам същата толерантност и коректност в отсрещната страна "скрита" зад многозначителното Държава.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #32
      Колкото са поискали сме ги платили. А и данъците не са само удръжките от заплатата...Мен пък много ме дразни като кажат, че ние имаме едни от най-ниските данъци в Европа... Е така де, ама не е ли по-добре да взимаш 50% от 3000 евро, вместо 80% от 500 лева?
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #33
        style34 написа:
        Колкото са поискали сме ги платили. А и данъците не са само удръжките от заплатата...Мен пък много ме дразни като кажат, че ние имаме едни от най-ниските данъци в Европа... Е така де, ама не е ли по-добре да взимаш 50% от 3000 евро, вместо 80% от 500 лева?
        Определено.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #34
          style34 написа:
          Колкото са поискали сме ги платили. А и данъците не са само удръжките от заплатата...Мен пък много ме дразни като кажат, че ние имаме едни от най-ниските данъци в Европа... Е така де, ама не е ли по-добре да взимаш 50% от 3000 евро, вместо 80% от 500 лева?
          Само че в България се взимат 30-40% от 61 лв

          Коментар


            #35
            knososs написа:
            style34 написа:
            Колкото са поискали сме ги платили. А и данъците не са само удръжките от заплатата...Мен пък много ме дразни като кажат, че ние имаме едни от най-ниските данъци в Европа... Е така де, ама не е ли по-добре да взимаш 50% от 3000 евро, вместо 80% от 500 лева?
            Само че в България се взимат 30-40% от 61 лв
            Къде и от кого ?Не съм съгласен с тази категоричност.ПС: Днес VooDoo обеща да понапише нещо за Швеция...
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #36
              Лятото хубаво, иди зимата....
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #37
                А тия от Германия дето идват тук са пълни боклуци
                EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                Коментар


                  #38
                  nanobanano написа:
                  А тия от Германия идват лятото да се наливат с алкохол
                  Тези от Германия, Швеция и т.н. не ходят само в България да се наливат с алкохол, а си обикалят света и го обикалят не за да се наливат с алкохол. И да, там хората през седмицата работят, а не ходят по кръчмите. Виж дойде ли петък, събота, празник, отпуска, излизат и се веселят. За голяма част от българското население това да не пиеш по 1-2-3 ракии и няколко бири(вино) всяка вечер е равносилно на " за какво живея".
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #39
                    dudulia написа:
                    nanobanano написа:
                    А тия от Германия идват лятото да се наливат с алкохол
                    Тези от Германия, Швеция и т.н. не ходят само в България да се наливат с алкохол, а си обикалят света и го обикалят не за да се наливат с алкохол. И да, там хората през седмицата работят, а не ходят по кръчмите. Виж дойде ли петък, събота, празник, отпуска, излизат и се веселят. За голяма част от българското население това да не пиеш по 1-2-3 ракии и няколко бири(вино) всяка вечер е равносилно на " за какво живея".
                    Немци и швейцарци да излизат, за да се веселят? Може би в някой друг живот. А иначе за какво живееш?Да работиш по 15 часа на ден, а никога да не може да достигнеш заплатата на местен жител въпреки, че вършиш двойно повече работа? За да може да имаш още 1-2-3 стаи в апартамента? Или да може да си купиш последния плазмен телевизор?Това си е чиста форма на робство с малко привилегии.И накрая някой да пита дали биричката и излизането с приятели всяка вечер не било "за какво живея".Накрая като остарееш и осъзнаваш, че единственото, което си преживял е било да смяташ колко пари имаш по сметката и колко щастлив си бил, че си имал възможност да си изплащаш супер новия ти автомобил. Това ли е живеенето?
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #40
                      BO написа:
                      Накрая като остарееш и осъзнаваш, че единственото, което си преживял е било да смяташ колко пари имаш по сметката и колко щастлив си бил, че си имал възможност да си изплащаш супер новия ти автомобил. Това ли е живеенето?
                      Може и това да е. За всеки е различно. Ти си никой, както и аз, за да казваме и да определяме ценностите на когото и да било.Аз също не пия. От време на време вино или бира. Ама вкъщи да седна и да пия за кеф - никога. Много хора умират от кеф като пушат. Аз не - не пуша. Мен ме кефят, примерно, хеликоптерчета с дистанционно и фотография. И за двете спокойно можеш бързо-бързо да похарчиш няколко десетки хиляди. Ами пари си трябват за тези хобита. Друг ще го направи щастлив новата кола. И в това няма нищо лошо. Някои хора обичат да купонясват по цели нощи, други обичат спокойствието. Всеки има право да определя кое го прави щастлив и тук няма правилно или грешно, стига да не пречиш на останалите де. Щото ако си сериен убиец е малко по-различно.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #41
                        Ами съгласен съм с колегата. Затва ценностите трябва да се спускат централно, че да няма конфликти. Освен това, в скандинавските държави (то и в другите, де) все се намира по някой българин, с който да си спазваш южняшките ритуали. Виж, проблемът с липсата на слънчева светлина е сериозин и не е за всеки. От опита на колеги, колкото по-позитивна личност си, толкова по-лесно преживяваш зимата. Всеки сам да си направи сметката. Ще добавя за азиатските страни какво са ми споделяли, че и без това темата излезе извън границите на Швеция. Значи, ако си там повече от три месеца, липсата на европеидни физиономии по улицата започва да те побърква. Изобщо, никъде не е лесно и да не дава господ да се налага да се скита човек, немил-недраг по чужбините.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #42
                          style34 написа:
                          Може и това да е. За всеки е различно. Ти си никой, както и аз, за да казваме и да определяме ценностите на когото и да било.Аз също не пия. От време на време вино или бира. Ама вкъщи да седна и да пия за кеф - никога. Много хора умират от кеф като пушат. Аз не - не пуша. Мен ме кефят, примерно, хеликоптерчета с дистанционно и фотография. И за двете спокойно можеш бързо-бързо да похарчиш няколко десетки хиляди. Ами пари си трябват за тези хобита. Друг ще го направи щастлив новата кола. И в това няма нищо лошо. Някои хора обичат да купонясват по цели нощи, други обичат спокойствието. Всеки има право да определя кое го прави щастлив и тук няма правилно или грешно, стига да не пречиш на останалите де. Щото ако си сериен убиец е малко по-различно.
                          Точно на такава тема си говорихме вчера с колега. Той ме упрекваше, че съм готов да дам 500-600 лв за радио в колата, а в същото време той сам ми е казвал, как като иде в петък вечер на заведение, оставя по 100 лв. Та... толкова за пътищата към щастието

                          Коментар


                            #43
                            style34, както виждаш мнението ми е конкретно отправено към колегата с негов цитат.И за това него питам.И аз не пия, не пуша, не обичам да излизам всяка вечер.Също смятам, че всеки най-добре решава как да се забавлява и какво му доставя удоволствие. И за това просто цитирах неговото мнение с различна гледна точка, за да се замисли, че не аз или ти, или той определяме какво се смята за живеене.Просто неговото мнение изключва представата за живот, олицетворена в излизане всяка вечер и запиване с приятели.Свят шарен.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #44
                              BO написа:
                              dudulia написа:
                              nanobanano написа:
                              А тия от Германия идват лятото да се наливат с алкохол
                              Тези от Германия, Швеция и т.н. не ходят само в България да се наливат с алкохол, а си обикалят света и го обикалят не за да се наливат с алкохол. И да, там хората през седмицата работят, а не ходят по кръчмите. Виж дойде ли петък, събота, празник, отпуска, излизат и се веселят. За голяма част от българското население това да не пиеш по 1-2-3 ракии и няколко бири(вино) всяка вечер е равносилно на " за какво живея".
                              Немци и швейцарци да излизат, за да се веселят? Може би в някой друг живот.
                              Кои немци идват лятото да се наливат с алкохол в България? Тези дето са на помощи или работят за до 8^/час и не могат да си позволят през отпуската да отидат на места, които са по-скъпи от 350-400 ^/човек. Такива са офертите за българското черноморие ол-инклусив + самолетните билети.Малко по-добре платените немци ходят на Майорка. Добре платените на френската ривиера или обикалят света.Всеки петък/събота има организирани партита, като се разделят на две групи: под и над 30-годишни. Алкохол, танци, свалки ... - по подобие на нашите си дискотеки. Отделно си има и дискотеки. И да, немците излизат и се веселят. Само, че веселието за тях не е да изпият една бутилка водка, уиски ... слушайки някоя силикнова певачица и на следващия ден да разправят колко са се били напили.Ето например сега започват коледните базари - четири седмици масово срещи с колеги, приятели, познати след работа и през уикенда. Почти не се вечеря вкъщи. Организират се пътувания до съседни градчета с коли, влакове и автобуси.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                #45
                                Веселието при тях е мега изкуствено, както всичко по принцип.Ето ти улиците на такива градчета след 21:30 - 22:00 часа.И това са снимки направени лично от мен, в градче, което е много известно и точно през най-силния, туристически сезон, през който да си намеря свободен хотел, беше кауза пердута:Направо лудница:Да не говоря за плащането. Нали имат пари, нали са някакви важни, уж? А не е като да не съм излизал десетки пъти с тях и излизането ми е с хора, които са на финансово ниво доста над средното.Само аз от време на време им плащах сметките. Някой да ми плати нещо на мен - забрави.Срещнах само 2-ма германци за 3 месеца, които си бяха "наши" хора. С нашия темперамент, с нашето мислене. Не с прикритото, изкуствено мислене на масата германци. И тези двама човека единствено казаха - не, ти си ни гост тук, няма да плащаш. Когато се видим в България, тогава ще плащаш.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X