Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За нещата от живота у нас и по света-спам от шведската тема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    style34 написа:
    ...познат на много, много висока позиция в голяма банка ... иска да замине и той дори и да берял ягоди....
    Сети се когато това стане и не уведоми всички, за да знаем.Ще имаш прецедент. И естествено ще докаже моето мнение, че не говоря за абсолютно всички хора, че са били такива. Както още в първите си мнения съм написал - свят шарен.И не съм казал, че всички (как да удебеля, подчертая и да разбереш думата) са такива и всички били избягали само (как пак да я подчертая, за да я видиш думата) заради парите. Имам много близко семейство, което избяга във Франция само заради самото семейство. Като им се родиха децата решиха, че не искат да бъдат тук, а да израснат в друга страна. Тук бяха средностатистическо българско семейство. Работиха, изкарваха някакви пари, живееха относително добре. Сега във Франция са обслужващ персонал, но са щастливи от самия живот и предлаганите благини там.Примерни много.Пак казвам - уважавам всяко мнение. Никъде не съм написал, че не уважавам хората, които са избягали. За съжаление едни от най-близките ми приятели вече не са тук. Но почти всеки от тях е избягал само заради парите. Само заради това, че да могат да бъдат по-добре финансово.Абсолютно същата аналогия става в родината ни. Хората се местят от малките градчета и селата в големите градове. И на почти всички мотивацията им е чисто финансова, а не, че у градО е някакво перфектно. И естествено, че има индивиди, които е важно да са у градО, защото там е арно.Правилото на Парето важи навсякъде. Само заради това правило никога не бих си позволил да напиша, че нещо си е валидно за всички.Аз казвам нещата както са от моята камбанария. Нещата, които са от моя живот. Ако имах за цел заяждане, както очевидно правиш, можеше да изкарам най-добрите примерни на приятели, които не са в България и само тях да дам за пример. Но за жалост това не е глобалната картинка. Ти ако искаш изкривявай нещата през твоята си призма. Личен избор. Явно за спора и търсенето на конфронтация си готов на всичко. Поздрави за което.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      BO, всъчщност ти какво искаш да кажеш, че нещо сам не си наясно ми се струва? Прочети си първите постове в темата. ...1600 евро ще са като 500 лева тука......като излезеш някъде вечер с приятели, които няма да имаш там, тогава ще видиш колко струва живота......Усмихнати да, но изкуствено. Вежливи да, но изкуствено. Топлина - може би излизаща от някоя немска печка, но като осъзнаеш зад мазната усмивка какви са наивни и неблагородни, това те съсипва. ...Негативно, негативно, негативно. От тук елементарната логика говори, че ти си твърдо против живота зад граница.
      BO написа:
      За жалост повечето хора бягат от самата държава тук и работят и жизнения им стандарт е същия и там, но са в друга държава.
      Кой ти каза, че при повечето хора така се получава??? Аз пък казвам, че повечето хора живеят по-добре и са по-спокойни в чужбина. Аз ако мога да си запазя жизнения стандарт , но съм в друга държава, тръгвам още утре.
      BO написа:
      И къде видя, че съм писал, че познатите ми са били "мизерници"? Искам цитат.
      BO написа:
      Ама като си дойдат тук (имам достатъчно приятели такива), които с по-новото си Ауди се чувстват като по-велики.
      Аз това го определям на мизерник.
      BO написа:
      И точно защото "бягат", защото нямат реализация тук, то като направят някакво невиждано за България "чудо" и си вземат някаква по-нова количка, то самочувствието се вдига многократно и забравят къде са били. Между впрочем още са и на същото интелектуално ниво реално. Защото малка част от тези хора постигат нещо по-различно от това да работят на някаква нископлатена до нормално (рядко) платена за региона работа. Пак да подчертая - не говоря обобщаващо, че всички са такива, а по-голямата част са такива.
      ДА, съвсем не говориш обобщаващо... Само за едни 98%, примерно...Пак да питам - от къде черпиш информация за "по-голямата" част??? А, да - от твоите познати... Уж не искаш да ти коментирам писаниците, а не ме оставяш намира Виж, нормално ти да не искаш да живееш в чужбина. Там има ред, правила. Там не можеш да хвърлиш 20 лева на ченгето. Там са тъпи и не разбират как корупцията движи икономиката им. Аз пък мисля, че точно страхливи и неспособни хора не биха опитали и не искат да живеят в чужбина. Там ги няма в повечето случаи дребните далавери, с които тук са свикнали. Те не обичат правилата, да им казва някой какво да правят. Те са всезнайковци, дето са наясно с всичко.
      ntodorov написа:
      Всеки от нас се чувства различно удовлетворен. Аз лично намирам щастието в спокойствието, благината в общуването, чистотата във взаимоотношенията, в етиката и зачитането на елементарните правила.
      100% все едно аз съм го писал. Ама BO, ти това няма как да го разбереш. Просто имаш други ценности и видно ти е непонятно за какво става дума в този цитат.А дори и новата М-класа да е смисълът на живот на твоя приятел - ето, той е постигнал мечтата си в чужда страна. А много ясно, че един ще живее по-добре, отколкото е живял тук, друг по-зле, трети по същия начин. То това е ясно. Ама тебе само пари те интересуват и кой каква кола си купил... Всичките ти примери си са коли. ДА ти ги извадя ли като цитати, че бързо забравяш?П.С. Защо като не приемам мнението ти и споря го приемаш като търсене на конфронтация? Не си ги съчинявай де. То като гледам доста хора явно търсят конфронтация с теб по твоята логика от няколко теми насам.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #18
        style34, лично за мен това е първото ти мнение с което не се заяждаш, а водиш някакъв цивилизован разговор. Поздрави за което.Примерите са ми с коли, защото само това могат да си позволят да сменят. Всичко друго им остава като тук. Пак гледат как да си платят наема, пак гледат как да спестят за море. Аз лично не бих избягал от тук, защото приятелите са ми тук. Аз държа много повече на тях от колкото ме дразнят политиците и фасовете на улицата тук.Ако ти държиш да живееш на място, което няма фасове на улицата и този ти приоритет е над връзката ти с приятелите и роднините, то тогава сигурно би избрал да бягаш.За това ако забелязваш не съм казал човека да остане тук. Дори напротив - ако иска нека се пробва, лошо няма.Аз лично за 1600Е там никога няма да замина. Просто тези пари са прекалено малко. За това съм дал и една такава ориентировъчна сума като съпоставка за тукашен стандарт. Ако и тук човека се чувства добре, то и там ще е щастлив. В този случай ако търси може би спокойствието, тогава анализа би показал, че е по-добър избора да е там, при положение, че от финансова гледна точка ще е на същото ниво.Има една приказка - "Камъкът си тежи на мястото". И точно заради тази приказка няма да забравя един случай. Мястото се развива във Виена. Там си говорим с един приятел, който е там от 7 години. Завършва тази година архитектура и веднага се прибира тук. Точно заради живота там и малоумните действия на местното население. Там си говорим с едно момче, което не знае български.Оказа се, че майката и бащата на това момче са българи. На въпроса дали той е българин, отговори просто - само майка ми и баща ми са българи, аз не съм. Не знаеше български, пак да повторя.Това за мен е безобразие.Друг случай. В същата екскурзия без да искахме засякохме с колата един велосипедист. Той местен австриец. Естествено като видя чужд номер не спря да ни се кара и да ни обяснява как в тази държава има ред и ние трябва да се съобразяваме с него. В частност си беше прав. Освен да се извиним друго не можеше да направим. Точно след има няма 300 метра, същия този велосипедист си позволи да мине на червен светофар. Моята реакция беше да нямам реакция. Ей такива са огромна част от хората там. Уж добри, уж ти правят забележка за нещо, а същите тези хора след това правят неща, които по някаква причина са позволени за тях. Не знам какво е това мислене, но мен това нещо ме удивлява всеки път. Точно и за това и моя приятел иска да се махне от Австрия с нетърпение.Но както казах примерни много, хора много, мнения много. В тази посока не може да има едно мнение. Всеки има своите приоритети, всеки има своето виждане. И за това нека всеки си носи главата на раменете. За това и аз казвам моето мнение, което аз съм изградил.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Един, два или три примера не са показателни. Навсякъде - и там и тук има страшни темерути и изключителни хора. Но явно там са повече. Факт е, че живеят в една по-красива, по-чиста, по-спокойна атмосфера. А това го правят и зависи от хората. Ти говориш за реализация, е да, ама трябва да има и шофьори, и таксиджии, и чистачи, и продавачи и т.н. Не знам кои за теб са престижните професии, за които говореше, но всички тези хора също заслужават достоен живот. В чужбина няма да преуспеят с тази работа, но със сигурност няма да получават 150 евро за месец. Майка ми със сигурност нямаше да получава 150 евро пенсия с 35-40 годишния си стаж с висше образование и работа по специалността. Виждал съм как работят гърци и американци. Е определено не се счупват от работа, поне тези, които аз съм видял. Между другото ако сега някой ми даде ей така 1 милион да кажем веднага изчезвам и инвестирам в друга държава. Аз все още не съм заминал. Може и никога да не се случи, човек не знае, макар че не вярвам. Но тук определено не ми харесват страшно много неща и парите нямат нищо общо с това.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #20
            BO написа:
            Stefanaki написа:
            BO написа:
            Алтернативно ще кажа за Германия, защото аз от там имам наблюдение...
            Ти си видял една малка част от едната страна на монетата, си мисля аз. Не е редно така да обобщаваш за едни 60-65 млн. население.Има и немци, с които може да:- изпиеш по една бира след работа без предварителна уговорка- уговориш за посещение на изложение от петък за събота- уговориш разходка из автокъщи в околността и т.н.А това, че твоите български приятели са "сноби" си е изцяло техен проблем. Има българи, които се срещат и се наслаждават на срещите си. Че даже си позволяват да се срещат и с хора от Италия, Индия, Испания, Чили, Румъния, Канада, Филипините и т.н. Не ги интересува каква марка автомобил притежават, защото при нужда използват самолети и/или автомобили под наем.П.П.1: В Германия ако човек иска да изпъкне над останалите си купува кола от две други марки, а не Ауди - мнение на петдесетина подпийнали немци.П.П.2: Това с "бягането" не е ли стар комунистически израз? В западния свят преместването от една държава в друга е нещо нормално от много години.П.П.3: Ако 80 000^/година са ти достатъчни - добре дошъл. Но трябва да знаеш, че тук с далаверите е много по-трудно.По темата: 1600^ (не е ясно бруто или нето) + жилище + храна (+ автомобил, доколкото мога да предположа) е предложение, което не се отхвърля с лека ръка. Особено ако няма нещо силно, което да те задържа в България, то си заслужава да се опита. Най-малкото ще натрупаш опит и ще придобиеш едно друго усещане за света.
            Това е твоето мнение, което го уважавам.Както и не изключвам факта, че има и такива хора, които казваш. Не съм обобщил, че всички са такива и това е.Свят шарен.Бягането си е бягане. Повечето от България така го възприемат. Ние сме в източния свят и така се изказваме. Ако не вярваш, то върни се дори в тази тема и само виж колко хора го възприемат като "бягане" и колко го възприемат като преместване, както се мъчиш да се изкажеш.И точно защото "бягат", защото нямат реализация тук, то като направят някакво невиждано за България "чудо" и си вземат някаква по-нова количка, то самочувствието се вдига многократно и забравят къде са били. Между впрочем още са и на същото интелектуално ниво реално. Защото малка част от тези хора постигат нещо по-различно от това да работят на някаква нископлатена до нормално (рядко) платена за региона работа.Пак да подчертая - не говоря обобщаващо, че всички са такива, а по-голямата част са такива. И като дойде в България - оле, стой та гледай какво става.Между другото всичките ми познати, които са напуснали България е точно за това - да избягат. Никой не е бил материално добре и никой не е бил с високоплатена и престижна професия тук, а да търсят просто по-добър начин на живот, а не водени единствено от желанието да могат да си купят нещо повече там.Никой не се е преместил просто да живее извън България просто ей така, ако тук си е добре и има необходимите жизнен статус в обществото.Хайде да си говорим реално, че огромна част от нашето население, което е мигрирало, са от малцинствата. Голяма част от тези хора просто нищо не ги задържа тук. За тях е все тая дали ще е тук или там. Имат 2 ризи на гърба си и дали ще тръгне и ще се върне пак обратно, то нищо няма да загубят.
            Колега, за кой жизнен стандарт говориш - моля да поясниш?Какви са престижните преофесии за които говориш, също е добре да уточниш и кой ги заема?!? Ако имената на длъжностите ти звучат престижно - това е ок. Но ако ти звучат престижно заплащането, условията на труд, професионализма и ефективността на труда по ВСИЧКИ нива в България - тогава съм длъжен да ти кажа - в огромна заблуда си.95% от хората, сред които си и ти в България са абсолютни бедняци по стандартите на почти всяка една бяла страна. Общото между които е, че всички те нямат удовлетворителна степен на контрол върху жизнените си стратегии, а са в зона на много висок, трудно управляем риск -- всеки, дори най-малкият провал на тяхната жизнена стратегия (криза на бизнеса им, болест в семейството, уволнение, финансови затруднения в обслужването на кредита и др.) може да ги срине дълбоко надолу в обществото, т.е. те могат да (из)паднат не само твърде рязко, но и практически необратимо.Наясно ли си, че в почти цяла Европа, номиналните цени на стоките от първа необходимост са почти двойно по-ниски от тези в България, докато заплащането номинално е практически поне двойно по-високо, в два пъти по-скъпа валута?Живееш в страна, в която 2 - 3 000 евро се броят за инвестиционен разход, а хората в нормалните страни ги приемат като хубава месечна заплата? Моля ти се. Огледай се.

            Коментар


              #21
              Бе то и аз се опитах да разбера кои са престижните професии в страна, в която продавачките в мола взимат повече пари от учителите. Знаете ли, че един служител в Била в Ямбол взима около 150 евро заплата чисто? Същият служител в Австрия не работи повече, но колко взима? Мизерията е повсеместна. Особено в провинцията. Аз колкото и да съм добре не мога да се чувствам щастлив в общество, в което хората се експлоатират, унижават, нещастни са. В което мутри газят хората по пътищата и се измъкват, защото и те знаят, че корупцията е много яко нещо и ще се измъкнат. А празните магазини в Бобов Дол? Крепостни селяни.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #22
                style34 написа:
                Бе то и аз се опитах да разбера кои са престижните професии в страна, в която продавачките в мола взимат повече пари от учителите. Знаете ли, че един служител в Била в Ямбол взима около 150 евро заплата чисто? Същият служител в Австрия не работи повече, но колко взима? Мизерията е повсеместна. Особено в провинцията. Аз колкото и да съм добре не мога да се чувствам щастлив в общество, в което хората се експлоатират, унижават, нещастни са. В което мутри газят хората по пътищата и се измъкват, защото и те знаят, че корупцията е много яко нещо и ще се измъкнат. А празните магазини в Бобов Дол? Крепостни селяни.
                Въпреки, че излизаме вече доста извън темата, само да добавя към коментара ти, че положението в БГ ще става още по-трагично в средносрочен план, а за дългосрочен не ми се говори, нито мисли. Ще видим какво ще се случи със здравеопазването ни само до 2 - 3 години, при положение, че вече има сериозен недостиг на доктори и санитари ( не говоря за добри специалсти, а въобще за някакъв персонал). Младите доктори, които завършват, се стремят да научат минимум един език и по възможно най-бързият начин да избягат от държавата. И това се случва в столицата, а какво остава за по-малките градчета и селца, където обикнивено има по 1-2 дежурни доктори и към момента и са пернаментно в нетрезво състояние. Същата работа, да не кажа че и по-трагична е в образователната система - повечето учители в момента са на възраст пред пенсия, а младите които постъпват на работа не стига че са крайно недостатъчни, но и са абсолютно некомпетентни. Тръпки ме побиват само като се сетя, че момичето, което с триста зора завърши кварталното училище с общ успех 3.5, записа филология, тъй като там се приемаше с най-нисък бал и би била учителка по математика на децата ми след време. Или колежката от университета, която не се вясваше там и едвам защити преписаната си дипломна работа е главен асистент в момента в един от най-елитните университети в София... Въобще не говоря за пари, бюджети и пр. А нали знаете в какво се превръща едно общество без да има адекватно ( или поне някакво на средно ниво) образование и здравеопазване.... , като минимум - въобще не искам да акцентирам на останалите залязващи в държавата сектори, като вътрешен ред, правосъдие, та ако щете и политици.... Съвета ми към колегата е да си пробва късмета, ако нищо не го задържа и спира тук...

                Коментар


                  #23
                  Е то и аз това говоря. На фона на всичко, което си изброил какво да очакваш в бъдеще? Ама то не е само за тебе, трябва да мислиш и за децата си.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #24
                    sasho_n2 написа:
                    style34 написа:
                    Бе то и аз се опитах да разбера кои са престижните професии в страна, в която продавачките в мола взимат повече пари от учителите. Знаете ли, че един служител в Била в Ямбол взима около 150 евро заплата чисто? Същият служител в Австрия не работи повече, но колко взима? Мизерията е повсеместна. Особено в провинцията. Аз колкото и да съм добре не мога да се чувствам щастлив в общество, в което хората се експлоатират, унижават, нещастни са. В което мутри газят хората по пътищата и се измъкват, защото и те знаят, че корупцията е много яко нещо и ще се измъкнат. А празните магазини в Бобов Дол? Крепостни селяни.
                    Въпреки, че излизаме вече доста извън темата, само да добавя към коментара ти, че положението в БГ ще става още по-трагично в средносрочен план, а за дългосрочен не ми се говори, нито мисли. Ще видим какво ще се случи със здравеопазването ни само до 2 - 3 години, при положение, че вече има сериозен недостиг на доктори и санитари ( не говоря за добри специалсти, а въобще за някакъв персонал). Младите доктори, които завършват, се стремят да научат минимум един език и по възможно най-бързият начин да избягат от държавата. И това се случва в столицата, а какво остава за по-малките градчета и селца, където обикнивено има по 1-2 дежурни доктори и към момента и са пернаментно в нетрезво състояние. Същата работа, да не кажа че и по-трагична е в образователната система - повечето учители в момента са на възраст пред пенсия, а младите които постъпват на работа не стига че са крайно недостатъчни, но и са абсолютно некомпетентни. Тръпки ме побиват само като се сетя, че момичето, което с триста зора завърши кварталното училище с общ успех 3.5, записа филология, тъй като там се приемаше с най-нисък бал и би била учителка по математика на децата ми след време. Или колежката от университета, която не се вясваше там и едвам защити преписаната си дипломна работа е главен асистент в момента в един от най-елитните университети в София... Въобще не говоря за пари, бюджети и пр. А нали знаете в какво се превръща едно общество без да има адекватно ( или поне някакво на средно ниво) образование и здравеопазване.... , като минимум - въобще не искам да акцентирам на останалите залязващи в държавата сектори, като вътрешен ред, правосъдие, та ако щете и политици.... Съвета ми към колегата е да си пробва късмета, ако нищо не го задържа и спира тук...
                    С тази разлика, че аз ако не съм могъл да си осигуря по-голяма заплата, то аз ще съм си виновен. Ако аз не съм могъл да работя двойно, за да удовлетворя децата ми, аз ще съм си виновен. Ако аз не съм се научил на нещо, то аз ще съм си виновен, а няма да обвинявам системата.Най-лесно е винаги да обвиниш някой друг за твоето положение. А реалността е това, че точно тези, които обвиняват системата за техния живот, реално сами са си виновни.Никой нищо няма да ви донесе на тепсия.Докато търсим (всички ние) оправдание за всичко в другите, в системата, до тогава ще сме на това ниво.А и винаги ми е било кеф някой като дава примери само за богатите страни. Да, в сравнение с тях сме зле. Но да не забравяме, че не малка част от света са много по зле от нас. Всеки гледа да е на върха и колкото и да е странно, в човек е заложено винаги да е нещастен и винаги да търси нещо по-добро. Ако си в развита страна винаги ще се стремиш да си вече от обществото, което виждаш по телевизията. Няма угодия на човешките желания. Именно и за това сме се развили до тук.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #25
                      BO, не винаги всичко зависи от теб. Винаги зависиш пряко или косвено от други хора или обстоятелства. Понякога не го осъзнаваш, както ти в случая, но идват моменти, когато ти се изясняват нещата. И пак говориш за заплати, ала-бала. Нали като отидеш в магазина и там някой трябва да работи??? Или на него му стигат и 200 лева, щото не е станал "велик" като тебе???
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #26
                        style34 написа:
                        BO, не винаги всичко зависи от теб. Винаги зависиш пряко или косвено от други хора или обстоятелства. Понякога не го осъзнаваш, както ти в случая, но идват моменти, когато ти се изясняват нещата. И пак говориш за заплати, ала-бала. Нали като отидеш в магазина и там някой трябва да работи??? Или на него му стигат и 200 лева, щото не е станал "велик" като тебе???
                        Не, аз не казвам, че съм велик. Правя каквото мога, за да живея. Не изкарвам някакви големи пари, ако това си мислиш. Но няма да обвинявам теб или държавата за това, че не мога да взимам повече. Ще се обвинявам мен, че не съм учил повече за това или за онова. Ако имам истинско желание, нищо не може да ме спре да стана хирург, адвокат или каквото там искам аз или ти. Пак всичко опира до истинско желание на всеки индивид. Ако искаш да стоиш в магазина, ОК, лошо няма, както казваш. Трябва да има и такива хора. Но тези хора не трябва да обвиняват мен или теб, или държавата, защото работят в магазина и работата не им харесва.Иначе за другото съм напълно съгласен с теб. Не всичко зависи от нас, за съжаление...
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #27
                          BO написа:
                          style34 написа:
                          BO, не винаги всичко зависи от теб. Винаги зависиш пряко или косвено от други хора или обстоятелства. Понякога не го осъзнаваш, както ти в случая, но идват моменти, когато ти се изясняват нещата. И пак говориш за заплати, ала-бала. Нали като отидеш в магазина и там някой трябва да работи??? Или на него му стигат и 200 лева, щото не е станал "велик" като тебе???
                          Не, аз не казвам, че съм велик. Правя каквото мога, за да живея. Не изкарвам някакви големи пари, ако това си мислиш. Но няма да обвинявам теб или държавата за това, че не мога да взимам повече. Ще се обвинявам мен, че не съм учил повече за това или за онова. Ако имам истинско желание, нищо не може да ме спре да стана хирург, адвокат или каквото там искам аз или ти. Пак всичко опира до истинско желание на всеки индивид. Ако искаш да стоиш в магазина, ОК, лошо няма, както казваш. Трябва да има и такива хора. Но тези хора не трябва да обвиняват мен или теб, или държавата, защото работят в магазина и работата не им харесва.Иначе за другото съм напълно съгласен с теб. Не всичко зависи от нас, за съжаление...
                          Колкото и да изкарваш и да имаш, какво ще правиш когато имаш нужда от достъп до добри обществени услуги ( за които между другото лично аз си плащам не малко данъци) - здравеопазване, образование и т.н???Отново търсиш помощ извън БГ ( в случай, че имаш нужните средства), защото тук е пълен батак...И защо да не обвинявам държавата, след като чинно си плащам законово установените данъци , срещу които не получавам почти нищо.Но разсъжденията в тази насока отиват съвсем в различна насока от темата на колегата.

                          Коментар


                            #28
                            BO написа:
                            Но тези хора не трябва да обвиняват мен или теб, или държавата, защото работят в магазина и работата не им харесва.
                            Тя работата може и да им харесва. Заплащането да не им харесва.Нали си съгласен, че не могат всички да бъдат инженери, адвокати, софтуерни специалисти, автомонтьори и лекари-специалисти?България е една от малкото държави, в която съществува явлението "работещ социално слаб".Това е един от съществените проблеми.Защото на миньорите в Бобовдол им харесва да са миньори. Не им харесва да не получават заплатите си с години и да им дават купони за празни магазини.

                            Коментар


                              #29
                              Immortal написа:
                              BO написа:
                              Но тези хора не трябва да обвиняват мен или теб, или държавата, защото работят в магазина и работата не им харесва.
                              Тя работата може и да им харесва. Заплащането да не им харесва.Нали си съгласен, че не могат всички да бъдат инженери, адвокати, софтуерни специалисти, автомонтьори и лекари-специалисти?България е една от малкото държави, в която съществува явлението "работещ социално слаб".Това е един от съществените проблеми.Защото на миньорите в Бобовдол им харесва да са миньори. Не им харесва да не получават заплатите си с години и да им дават купони за празни магазини.
                              Да. Тук виждам един голям пропуск, който не съм споменал.Писал съм за случаи, когато си още млад, да кажем под 40 години и все още имаш някакъв избор какво да правиш с живота си.За съжаление когато преминеш опредена граница от живота си, вече е трудно да промениш нещата и да контролираш желанията ти.За това казах преди - нека колегата си направи сам своя избор, но да се съобрази, че живота си тече, колелото се върти и изминалото време не може да го върнеш.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                sasho_n2 написа:
                                BO написа:
                                style34 написа:
                                BO, не винаги всичко зависи от теб. Винаги зависиш пряко или косвено от други хора или обстоятелства. Понякога не го осъзнаваш, както ти в случая, но идват моменти, когато ти се изясняват нещата. И пак говориш за заплати, ала-бала. Нали като отидеш в магазина и там някой трябва да работи??? Или на него му стигат и 200 лева, щото не е станал "велик" като тебе???
                                Не, аз не казвам, че съм велик. Правя каквото мога, за да живея. Не изкарвам някакви големи пари, ако това си мислиш. Но няма да обвинявам теб или държавата за това, че не мога да взимам повече. Ще се обвинявам мен, че не съм учил повече за това или за онова. Ако имам истинско желание, нищо не може да ме спре да стана хирург, адвокат или каквото там искам аз или ти. Пак всичко опира до истинско желание на всеки индивид. Ако искаш да стоиш в магазина, ОК, лошо няма, както казваш. Трябва да има и такива хора. Но тези хора не трябва да обвиняват мен или теб, или държавата, защото работят в магазина и работата не им харесва.Иначе за другото съм напълно съгласен с теб. Не всичко зависи от нас, за съжаление...
                                Колкото и да изкарваш и да имаш, какво ще правиш когато имаш нужда от достъп до добри обществени услуги ( за които между другото лично аз си плащам не малко данъци) - здравеопазване, образование и т.н???Отново търсиш помощ извън БГ ( в случай, че имаш нужните средства), защото тук е пълен батак...И защо да не обвинявам държавата, след като чинно си плащам законово установените данъци , срещу които не получавам почти нищо.Но разсъжденията в тази насока отиват съвсем в различна насока от темата на колегата.
                                Колега, тия тинтири-минтири с данъците си ги приберете вкъщи и не ги изкарвайте от там, докато не стане подходящото време.Колко данъци си платил долу-горе, та и ти като една немалка група хора ми ги размотава на ляво и дясно, все едно сме жители на щата Мичиган? Плащаме данъци, точно толкова сериозни, колкото и заплатите в БГ - като за Бог да прости!Айде стига с тия платени данъци, моля!

                                Коментар

                                Working...
                                X