Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За нещата от живота у нас и по света-спам от шведската тема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    style34 написа:
    BO написа:
    Нали се сещаш, че със същите думи мога да те питам:- Ти как изчисли, че не са 1 на 1000? Твоите сметкаджиски приятели не са цяла България.- Както аз карам кънки, така и колегата някъде си в Германия кара кънки. Както те ядат месо, така и ние ядем. Да не си мислиш, че няма човек в Германия, който не е карал кънки или да не е ходил на боулинг. Само виж кой дава примерните - не съм аз, само да ти кажа.- Ей така. Лесно. Как ти разбра, че не са напуснали България заради това? Някаква социологическа агенция ли си? Ако си мислиш, че масовото напускане на българите не е поради финансови причини, доооста си заблуден, друже.
    Еми нали това ти казвам. Аз не излизам с такива генерализации, точно защото нямам нужната информация. А ти го правиш. Нееднократно, факт. Естествено, че масовото напускане на България е основно поради финансови причини. Но има разлика ако си имаш някакъв стандарт, що-годе читав и ламтиш за още, или пък си на ръба на оцеляването и нямаш избор. Ако аз напусна страната ще е в по-голяма степен поради нефинансови причини. Шуробаджанащина, корупция, мръсотия, лицемерие, цигани, глупаци, които си хвърлят фасовете през прозорците, заради това, че за да влезе детето ти в градина трябва да дадеш подкуп и още стотици, стотици примери. Но, това съм само аз. Други като теб подкрепят корупцията, не им пречат олигофрени да им карат в насрещното и са ок с това. Е аз не съм. Не го понасям. Не понасям неинвалид да спира на инвалидно място, мутри да убиват невинни хора и т.н. Но сега да ти кажа МАСАТА хора мислят като мен - не, няма как да знам това. Ти също.
    Няма идеална страна за живеене, това е ясно. Аз лично съм правил проучване на база много критерии за въпросната страна и то излезе, че най-добре излиза да ходиш да живееш в Катар. Там имаш от всичко, което може да мечтаеш. Високи доходи, ниски цени, ниска престъпност, висока социална отговорност и т.н. Ако толкова искаш да бягаш, като търсиш максимално от всичко, то огледай се натам.И ти само потвърждаваш моите думи по-назад в тази тема, че не всички бягат само заради финансови причини. Ето ти си решил, че финансово си добре и само нещо друго ти липсва, което не може да намериш тук. ОК, лошо няма. И не мисля, че това съм го отрекъл някога някъде.Въпроса е да си по-толерантен. Това липсва в българския, нашия манталитет. Винаги някой ни е виновен, винаги ние сме прави и някой ни е длъжен. Не, не ни е длъжен никои и каквото ние си направим с нашите две ръце, това ще консумираме. Ако ти сътвориш омраза към циганите, не очаквай детето ти да няма същата омраза. Ако ти не отидеш и не прибереш опаковката на някой, който я е изхвърлил, не очаквай детето ти да го прави. Ама веднага ще се обади българското - аз не съм длъжен на някой да му събирам боклуците, нали? Докато продължаваме да мислим така, до тогава ще има и желаещи да напускат страната поради нефинансови причини.
    Lane Staley написа:
    BO написа:
    Lane Staley написа:
    Понеже съзнавам, че доста хора мислят като теб, по принцип не приемам каквато и да е почерпка, освен от много малък кръг близки хора.
    Нали, случайно да не останеш длъжен на някой. Обезверен люде.
    Аха, дойдохме си на думата - смяташ, че някой трябва да ти е длъжен, защото си го почерпил.
    Не аз отказвам почерпка, защото си правя сметката, за да не съм длъжен. После кой как мислил.Сега съм сигурен, че някой ако те почерпи, то ти ще се чувстваш задължен да го почерпиш, нали? Ей за това германско мислене говоря. Нищо чудно, че ти харесва там и не виждаш реалния проблем. :D :DДруг въпрос да ти задам, ако може?Ако случайно се събирате с компания, 3-4 човека, то в магазина отивате и ти плащаш сметката (не повдигай и извъртай въпроса защо ти трябва да плащаш - случило се е, бил си пръв или последен на касата и примери колкото искаш). Другите ти приятели питат ли те колко пари да ти дадат след това?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #77
      BO написа:
      Не аз отказвам почерпка, защото си правя сметката, за да не съм длъжен. После кой как мислил.Сега съм сигурен, че някой ако те почерпи, то ти ще се чувстваш задължен да го почерпиш, нали? Ей за това германско мислене говоря. Нищо чудно, че ти харесва там и не виждаш реалния проблем. :D :DДруг въпрос да ти задам, ако може?Ако случайно се събирате с компания, 3-4 човека, то в магазина отивате и ти плащаш сметката (не повдигай и извъртай въпроса защо ти трябва да плащаш - случило се е, бил си пръв или последен на касата и примери колкото искаш). Другите ти приятели питат ли те колко пари да ти дадат след това?
      Обаче имаш уникалната дарба да осир@ш всяка тема, в която се включиш.Когато аз искам да почерпя някого, да направя нещо за някого, просто го правя. Не очаквам нищо нареща.Гоеописаното е твоят начин на мислене и вече го казах:
      Lane Staley написа:
      Понеже съзнавам, че доста хора мислят като теб, по принцип не приемам каквато и да е почерпка, освен от много малък кръг близки хора.
      Хора като теб обичат да вкарват другите в подобна клопка - усещането за задължение поражда определен тип поведение, от който искаш да се възползваш. Сам казваш, че си учил поведенчески анализ, наясно си с това. Хайде със здраве.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #78
        Lane Staley написа:
        Хора като теб обичат да вкарват другите в подобна клопка - усещането за задължение поражда определен тип поведение, от който искаш да се възползваш. Сам казваш, че си учил поведенчески анализ, наясно си с това. Хайде със здраве.
        Хоп. Ясно. Типично германско, консуматорксо мислене. Я ще се пазим, защото тоя ме дебне. Сам си го каза. С това мислене освен да си имаш 4 стени на които може да вярваш, друго не може да направиш.И да, аз като правя нещо, го правя защото искам. Ако искам нещо от някой и го виждам, че се измъква като мишка, защото да не се прецака да даде той от себе си, породено от чисто сметкаджийската страна на нещата, това нещо ме дразни.За това ти никога няма да дадеш някой да ти плати сметката, защото чисто сметкаджийски ще погледнеш на нещата и ще се чувстваш задължен. А ще се чувстваш задължен, защото ти просто няма да платиш сметката на някой с чисто сърдечни мисли и съответно не очакваш същото отношение. А бе както казах, ясно защо Германия ти харесва.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #79
          Ти нещо съвсем се побъркА Аз в Германия не съм бил, ако не се брои престоя по летищата И защо изобщо продължаваш да занимаваш хората със собствените си проблеми - разбрахме, че черпиш за да получиш насреща. Ясно е, че безкористността ти е чужда. Давай следващата тема, тук вече те видяхме.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #80
            Lane Staley написа:
            Ти нещо съвсем се побъркА Аз в Германия не съм бил, ако не се брои престоя по летищата И защо изобщо продължаваш да занимаваш хората със собствените си проблеми - разбрахме, че черпиш за да получиш насреща. Ясно е, че безкористността ти е чужда. Давай следващата тема, тук вече те видяхме.
            Ясно. Само да отбележа, че това са твои думи, не мои. За протокола.И после аз съм:
            Обаче имаш уникалната дарба да осир@ш всяка тема, в която се включиш.
            Ти се включи с нещо полезно. С нещо невероятно. Нещо въобще каза ли по темата да те питам?Отново се вижда личностни цитати и обвинения, не свързани с темата. Личностна оценка, не свързана с темата.Вземи пиши по темата, а не гледай да се заяждаш с мен. По-полезно ще бъде на четящите, не за друго.Чудя се къде е и третия човек, да го вържа и него на опашката. Ама липсва. А най-лошото е, че и на мен почва да ми липсва. Свикнал съм да ви виждам на куп и нещо се замислям вече какво не е наред.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #81
              BO написа:
              За това ти никога няма да дадеш някой да ти плати сметката, защото чисто сметкаджийски ще погледнеш на нещата и ще се чувстваш задължен.
              Еми ето де - твоите колеги германци позволяват да ги почерпиш, но понеже не са сметкаджии не са те почерпали после те, защото не се чувстват задължени. Защото не са сметкаджии.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #82
                style34 написа:
                BO написа:
                За това ти никога няма да дадеш някой да ти плати сметката, защото чисто сметкаджийски ще погледнеш на нещата и ще се чувстваш задължен.
                Еми ето де - твоите колеги германци позволяват да ги почерпиш, но понеже не са сметкаджии не са те почерпали после те, защото не се чувстват задължени. Защото не са сметкаджии.
                Да и като запазваш ресторант и вземе, че ти няма да дойдеш, то някак си все едни и същи липсват, защото ще трябва сами да покриват служебна среща, която не могат да я платят със служебните им карти. Я, каква случайност. Ама аз ако взема, че я покрия и се знае предварително, как всички са изпънати на струна, и идват веднага.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #83
                  Ходейки из Юръпа за себе си съм отсял едно нещичко:Там ми харесват САМО едно нещо: редът и простичките механизми, с които тамошните го постигат.Със сигурност зад този ред стоят правила облечени със здрави Законипред, които всеки е равен. Е-те туй, ако си имаме в нашата Родина съм убеден, чеще живеем по-добре и по-честно тук.ПС: А... И усмивките. Липсват ми тук. От куртоазия или не, от вежливост или от лицемерие - усмивката си е усмивка.За чиЙ пък са ни навъсените физиономии. Маска за прикритие ли са или маска против уроки.И в двата случая отразяват само свитата ни душичка...Айде, че няма нужда. И с изкуствена усмивка можем да се прикрием,но поне на отсрещния няма да му вменяваме отрицание и съм сигурен, че всите ще сме по-ведри. :D
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #84
                    BO написа:
                    Да и като запазваш ресторант и вземе, че ти няма да дойдеш, то някак си все едни и същи липсват, защото ще трябва сами да покриват служебна среща, която не могат да я платят със служебните им карти. Я, каква случайност. Ама аз ако взема, че я покрия и се знае предварително, как всички са изпънати на струна, и идват веднага.
                    Не, аз няма да ти кажа, че това не е мизерно поведение. Да не бъркаме нещата. Само казвам, че навсякъде има такива хора, навсякъде има всякакви хора. Просто това крайното тук така, там - иначе не е коректно. Ако живееш в Германия ще се заобиколиш с хора, които харесваш, както каза има такива, макар и малко, според теб. Също много ме "кефи", когато някой каже - американците са много тъпи. Еми тъпи са. Всичко живо на тая планета е тъпо, само ние сме... не казвай на никой. То вземи гласуването - една бюлетина с преференциален вот не знаят как се попълва голяма част от избирателите... Нещо безкрайно елементарно. В смисъл по-лесно от това е само да отидеш да се изпикаеш и то защото го правиш от минимум 18 години. @ntodorov+1Вече ще те оставям да пишеш вместо мен. :D
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #85
                      ntodorov написа:
                      Ходейки из Юръпа за себе си съм отсял едно нещичко:Там ми харесват САМО едно нещо: редът и простичките механизми, с които тамошните го постигат.Със сигурност зад този ред стоят правила облечени със здрави Законипред, които всеки е равен. Е-те туй, ако си имаме в нашата Родина съм убеден, чеще живеем по-добре и по-честно тук.ПС: А... И усмивките. Липсват ми тук. От куртоазия или не, от вежливост или от лицемерие - усмивката си е усмивка.За чиЙ пък са ни навъсените физиономии. Маска за прикритие ли са или маска против уроки.И в двата случая отразяват само свитата ни душичка...Айде, че няма нужда. И с изкуствена усмивка можем да се прикрием,но поне на отсрещния няма да му вменяваме отрицание и съм сигурен, че всите ще сме по-ведри. :D
                      Е...ем ти и здравия закон, ако няма неподкупен контролен орган, който да наложи наказание за нарушаването му и неподкупен съд, който да не отмени наказанието. В България има доста хубави закони. Другото ни куца, друготоооо.... Щото сме Авдрешко до Андрешко!
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #86
                        kiro_of_the_day написа:
                        ntodorov написа:
                        Ходейки из Юръпа за себе си съм отсял едно нещичко:Там ми харесват САМО едно нещо: редът и простичките механизми, с които тамошните го постигат.Със сигурност зад този ред стоят правила облечени със здрави Законипред, които всеки е равен. Е-те туй, ако си имаме в нашата Родина съм убеден, чеще живеем по-добре и по-честно тук.ПС: А... И усмивките. Липсват ми тук. От куртоазия или не, от вежливост или от лицемерие - усмивката си е усмивка.За чиЙ пък са ни навъсените физиономии. Маска за прикритие ли са или маска против уроки.И в двата случая отразяват само свитата ни душичка...Айде, че няма нужда. И с изкуствена усмивка можем да се прикрием,но поне на отсрещния няма да му вменяваме отрицание и съм сигурен, че всите ще сме по-ведри. :D
                        Е...ем ти и здравия закон, ако няма неподкупен контролен орган, който да наложи наказание за нарушаването му и неподкупен съд, който да не отмени наказанието. В България има доста хубави закони. Другото ни куца, друготоооо.... Щото сме Авдрешко до Андрешко!
                        Прав си. След законите, онуй останалото, за което пишеш някак си неумишлено го "заложих" в западните бледолики, като "по дефолт" . :P
                        @ntodorov +1 Вече ще те оставям да пишеш вместо мен.
                        style34. Недей. Като се разпиша - нямам спирка. Пък, като знам, че трябва да пиша и за двама ще си имам ВЕЧЕ и оправдание.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #87
                          В този контекст аз винаги съм се питал защо на САЩ и викат, че е страната на неограничените възможности.От чисто практичната част ние сме на светлинни години напред в тази насока.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #88
                            Lane Staley написа:
                            ...Хора като теб обичат да вкарват другите в подобна клопка - усещането за задължение поражда определен тип поведение, от който искаш да се възползваш. Сам казваш, че си учил поведенчески анализ, наясно си с това. Хайде със здраве.
                            Точно така. Човек се страхува от точно такива неща, на които той самия е способен.Тоест, ако си мушенник те е страх да не те прецакат. Ако си стиснат, те е страх да не те почерпят. .... и т.н.
                            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                            Коментар

                            Working...
                            X