Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спам от "Проблем с PayPal"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Още не съм наясно какво може да направи въпросната офца с ЕГН-то? Или ти? Аз съм си го казал - не се сещам. Обясни ми схемата.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #32
      А някой друг?Ти вярно нямаш спирка в падането. :D
      207 тиква автомат
      новокромаджия 2.4 печка

      Коментар


        #33
        Вероятно защото е една от най-стабилните банки в момента....Yavor най-добре я разчисти, че дансаджията няма да спре :D
        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

        Коментар


          #34
          style34, нямам какво да ти кажа - ЕГНто може да ме идентифицира лично, следователно е поверителна информация, с която трябва да се борави по съответния начин. Наскоро превеждах обучителен материал точно за поверителността, за българска банка и много ми отвори очите кое какво е... мноо сте зле в банките в това отношение и поведението ти го потвърждава. Честно! Колкото до пейпал - не виждам как могат да ви блокират картата - блокират ви акаунта, докато не докажеш кой си - ако не искаш да пращаш документи - не пращай, не вдявам какъв е проблемът - хем искаш да ги ползваш, хем не искаш да се съгласиш с условията, които приемаш, като си направиш акаунт - има скрил, има нетелър с доста по-ниски такси, ама и там има подобни условия. Може да се разплащаш и директно с карта - тогава никой нищо няма да ти иска.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #35
            Така е - всички други са най-зле, аз съм велик...Типично по български.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #36
              ЕГН-то само по себе си се води лични данни.Ти (вие) като администратор на лични данни си задължен да ги пазиш поверително и да не го предоставяш на 3-ти лица, освен в случаите описани в закона.Ако ти дадеш ЕГН-то под каквато и да е форма, разбирай и диктуване на ослушане пред останалите клиенти на банката, това е нарушаване на закона. По спомен глобата е от 10 до 100 хиляди лева.Ето, примерно по ЕГН-то ми може да достигнеш до много лична информация - пример - дали съм си плащал здравните осигуровки. Това е отново лична информация и аз решавам дали някой може да има достъп до нея или не.Да, за някой това е нищо, но за други е нещо. И точно за това си има закони, които трябва да се спазват.По абсолютно същата логика нищо не ти пречи да минеш на червен светофар. Нали нищо няма да стане, най-вероятно? Не съм тъп да чакам някой да ме удари. Оглеждам се и минавам на червен светофар. Нищо не може да стане от това, нали?С тази разлика, че в случая като давате ЕГН-то просто така, то вредите само на човека, който е дал съгласие да му го съхранявате спрямо закона, а вас не ви брига. Това, че вие сте решили, че това е нещо незначително, това не означава, че за човека, който е дал данните, не е значително.Алтернативно - това е все едно вие да решите някой друг да мине на червено, защото нямало какво да стане. Ама ако стане нещо, не носите отговорност. Дори и наистина да няма проблем, въпросната кола да мине на червено, но самия шофьор да не иска да минава на червено, защото това е описано в закона.А бе страхотна логика - гол’ема работа, какво толкова ще стане.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #37
                Боже, Боже, колко мъка има по този свят, Боже...Човекът, който защитава тезата колко хубаво нещо е корупцията говори за закони и морал. За пореден път... Мъка, мъкааааааааа...
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #38
                  style34, що не си гледаш в твойта паница, ми си тръгнал в паниците на другите да гледаш. Ще гледаш там, като си опревиш миризливата супа в твоята.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #39
                    Довършете си кавгата и да я махам тази тема!
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #40
                      style34 написа:
                      Боже, Боже, колко мъка има по този свят, Боже...Човекът, който защитава тезата колко хубаво нещо е корупцията говори за закони и морал. За пореден път... Мъка, мъкааааааааа...
                      Не, просто ти дадох пример как мислиш сега.Нали спазваш законите - твои думи и стоиш зад тях.А се вижда, че очевидно не е така.Нали, дребно нарушаване (според теб), което за теб е маловажно. А реално прецакваш други хора, които за тях не е нормално това, а и от горе на всичко това не нормално е подплатено със закон и големи, солидни глоби.Та да взаимствам малко:Боже, Боже, колко мъка има по този свят, Боже...
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #41
                        Мислиш ли, че Стайла не знае, че се е увъртял до ушите в темата? Пределно ясно му е. :D Ама Ганьо си е Ганьо, ще върти и суче, ама няма да признае.
                        207 тиква автомат
                        новокромаджия 2.4 печка

                        Коментар


                          #42
                          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                          Коментар


                            #43
                            Добре де... у нашта фирма като навсякъде се водим по ЕГН? Един билюк служителки, ми знаят ЕГН-то, пък и всеки, имащ достъп до определени програми, може да го види?Отивам в счетоводството да отчитам едни фактури - дай си ЕГН-то (и го пишат отгоре на отчета).Отивам в здравната служба - дай си ЕГН-то... не ме питат за имена. Само за ЕГН-то.Дори доскоро и на пропуските ни го пишеше ЕГН-то (вече не).Знаят ми ЕГН-то в банките.Знаят ми ЕГН-то в данъчното.Знаят ми го в хотелите, в които съм отсядал.Знаят ми ЕГН-то в общината и във всички държавни институции.Всеки един от тези средно или ниско платени служители може да се поддаде на финансово предложение, и да ми продаде ЕГН-то и не само.Предполагам даже, че в България има повече хора, които при желание могат да ми намерят ЕГН-то, отколкото такива, които не могат.Защо тогава да го крием?

                            Коментар


                              #44
                              Примерно:http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=910666
                              207 тиква автомат
                              новокромаджия 2.4 печка

                              Коментар


                                #45
                                pplk написа:
                                То когато ще ти се случи, ще се случи.Както чета, извършителите са все хора, които по един или друг начин са разполагали законно с личните данни. Незаконно са ги използвали.Тъй че...

                                Коментар

                                Working...
                                X