Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Молба за съдействие-търся зимни гуми за Фиат Брава 1.8, 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Молба за съдействие-търся зимни гуми за Фиат Брава 1.8, 16V

    Здравейте колеги, имам нужда от съвет и помощ при избор на зимни гуми. Трябват ми 4 колата ми е Фиат Брава 1.8,16V. Като истинска жена нито знам каква марка да взема, нито какъв размер, нито от къде. Сегашният размер на гумите ми е 165/70 R14 зимни са.

    #2
    Двата фиата (JTD) на децата са оборудвани с :ЗИМНИ ГУМИ BF GOODRICH G-FORCE WINTER 175/65R14 82TЗИМНИ ГУМИ BF GOODRICH G-FORCE WINTER 185/65R14 82TКупувани са чисто нови с актуален ДОТ в годината на покупка.Карал съм ги и двата, не намирам разлика в това че едните са по широки. Доколкото съм чувал зимата се кара с тесни гуми..........За цената са добри, трети сезон ще се карат.Купувани са от един от големите центрове за гуми.

    Коментар


      #3
      Вили, трябва да поясниш с какъв бюджет разполагаш? Другото е лесно....
      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

      Коментар


        #4
        Виделин Райчинов написа:
        Вили, трябва да поясниш с какъв бюджет разполагаш? Другото е лесно....
        Лесно ви е на Вас :D в ситуацията въобще не ми е лесно, все едно да пратя мъж и да му кажа купи ми балсам или шампоан за коса... Честно да си кажа повече от 80-90 лв. за гума не ми се дават. /Тези с които съм сега ги купих преди 4 години втора употреба и бяха още нови и ако не бях карала с тях и зима и лете сигурно щяха да са си ок, а ги взимах по 40 лв./

        Коментар


          #5
          Вили, марш в кайуфланд или другите хипермаркети и си вземаш 4 гуми нови и си караш. Другия варинт е да отидеш в Маргел и да ползваш отстъпка от 20%.ПП Аре стига си ревала, гумите ти ги има навсякъде и са евтини. ППП Това със шампуана не мисля че е страшно, просто купуваш най скъпия, ако не го хареса жената, някоя друга ще го хареса, просто като детска игра.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Според този сайт твоят размер гуми е 185/60 R14. Бюджетът ти е напълно нормален за гуми 14-ки от среден клас. Отиваш в някой голям център за гуми (Диана например), казваш че търсиш 4 зимни гуми от споменатия размер, предлагат ти нещо в съответния ценови клас, купуваш си гумите, сменят ти ги безплатно и това е . Не купувай само китайски гуми, че там може да попаднеш на големи боклуци. По-добре заложи на някоя традиционна, позната марка. Всички ще ти вършат работа, особено когато са нови и при разумно шофиране.П.П. Разгледах им цените на зимни гуми на Диана. За твоя размер започват от 65-68 лв. за Kormoran и Tigar, минават през 80-85 лв. на гума за марките от среден клас (BF Goodrich, Kleber, Gislaved) и стигат до 100-110 лв. за по-качествените марки Vredestein, GoodYear, Bridgestone.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Правиш една торта (голяма) и даваш на 20ина души да я пробват.5 ще я харесат страшно много, 5 ще я харесат много, 5 само ще я харесат, 5 няма да я харесат.Та нещо такова е и с мнението за гумите. Купило си лицето Х гуми Y на бричка Z, минал през някой заснежен път и вече почва по форумите да хвали китайчетата , колко били читави.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Вили, ако в събота имаш нужда от помощ да си харесаш гуми и да се монтират, звънни един телефон или на лс.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  snake написа:
                  Според този сайт твоят размер гуми е 185/60 R14. Бюджетът ти е напълно нормален за гуми 14-ки от среден клас. Отиваш в някой голям център за гуми (Диана например), казваш че търсиш 4 зимни гуми от споменатия размер, предлагат ти нещо в съответния ценови клас, купуваш си гумите, сменят ти ги безплатно и това е . Не купувай само китайски гуми, че там може да попаднеш на големи боклуци. По-добре заложи на някоя традиционна, позната марка. Всички ще ти вършат работа, особено когато са нови и при разумно шофиране.П.П. Разгледах им цените на зимни гуми на Диана. За твоя размер започват от 65-68 лв. за Kormoran и Tigar, минават през 80-85 лв. на гума за марките от среден клас (BF Goodrich, Kleber, Gislaved) и стигат до 100-110 лв. за по-качествените марки Vredestein, GoodYear, Bridgestone.
                  Препоръчвам клебер, добра зимна гума и е по джоба на колежката. Въртиш 3-4 години целогодишно и после питаш пак за други
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #10
                    И аз "опипвах" един Клебер в Метро. Супер меки бяха. Взех си Vredestein 15" за 92 лв. парчето. На място в Диана цената е по-ниска + безплатен монтаж.Предполагам и в другите по-големи центрове е така.
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Колеги кой от Вас има карта за отстъпка в Диана

                      Коментар


                        #12
                        В маргел мога да ти взема Фулда монтеро 3 на 84лв. нова гума прясна. + 10лв. монтажа.ПП Или Гиславед Евро фрос 5 в Диана на 72лв.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Тези в Диана ме объркаха много за гумите които Слави ми препоръчва:цената в сайта е 72 лв/ това била цена само за он лайн поръчка/, монтажа е около 10лв на гума от които ще ми направят 3%отстъпка.На въпрос каква е цената в магазина мрънкаха, мрънкаха и не ми дадоха отговор...., после казаха че е 82 лв., гледах че с карта SDI има 25% отстъпка и попитах и изненада...тази цена е след отстъпката., но на мен ще ми направят изключение да ги закупя на цената от он лайн магазина.Въобще нищо не ми стана ясно. Ако ги купя за 72 лв ще платя монтаж около 40 лв., ако ги купя за 82 лв/ цена на място с вече вкл.25% отстъпка/ пак ще си платя монтаж около 40 лв но ще имам 3% отстъпка от монтажаАко ги купя без отстъпка ще ми е безплатен монтажа и ще си платя само тежестите.В крайна сметка ще ми струва около 328 лв грубо, а тези другите гуми от Маргел които ми препоръча Слави излизат 376 лв. въпроса ми кой да взема и какво значи прясни гуми за тези от Маргел?ПП: от Диана не можаха да ми кажат ДОТ на гумите, но са им доставени края на мес.Октомври.

                          Коментар


                            #14
                            Взимай Фулдата и не се чуди много. С такива съм няколко зими и не са ме подвели никъде. Катерил съм се на Боровец,на Рилски езера,на Семково и никъде не са ме предали. Удрял съм два пъти джанти и съм ги кривил без да има последствия за гумите. По спомен за размер 185/60/14 платих към 400лв със монтажа във Мотоексперт.
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #15
                              3% на 40 лв. са точно 1,20лв. - страшна отстъпка няма що.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X