Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия се отказва от "Южен поток".

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Е все в нещо трябва да имаме вяра и надежда.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #17
      ntodorov написа:
      Значи моето верую, което съм сложил, като подпис в този форум си..."работи".:P ПС: И аз се обърквам - не знам вече, къде е истината. Колкото и на дребно да звуча все ми се иска в тази наша България да сработи някакъв проект, от който ние, като нация да се облажваме или поне да получаваменякаква независимост...па макар и илюзорна. Честно казано в "Южен поток" вярвах, САМО чрез утопиите си, че аджеба някой някъде го е еня за нас. :P
      Как да се облажваме от нещо, на което не му знаем параметрите? Някъде да видя договора? Каква независимост? От кого? Защото и с потока и без него, газа идва от едно място.
      207 тиква автомат
      новокромаджия 2.4 печка

      Коментар


        #18
        ах този Батокв

        dikanio написа:
        Манете друго, ами Баткофф много разчиташе на Газпром... Сега ще трябва да продължи да дава милиони за издръжката на Левски от собствения си джоб
        А има ли джобове а ? ))
        Пешеходец съм, нямам кола, нямам книжка.

        Коментар


          #19
          Аз лично като погледна глобусът и ми става ясна една работа - не бива да се конфронтираме с тази огромна страна , а да извличаме ползи от това.Ходил съм там и ви уверявам , че не съм се срещал с мечки с балалайка в едната лапа и бутилка водка в другата .
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #20
            pplk написа:
            ntodorov написа:
            Значи моето верую, което съм сложил, като подпис в този форум си..."работи".:P ПС: И аз се обърквам - не знам вече, къде е истината. Колкото и на дребно да звуча все ми се иска в тази наша България да сработи някакъв проект, от който ние, като нация да се облажваме или поне да получаваменякаква независимост...па макар и илюзорна. Честно казано в "Южен поток" вярвах, САМО чрез утопиите си, че аджеба някой някъде го е еня за нас. :P
            Как да се облажваме от нещо, на което не му знаем параметрите? Някъде да видя договора? Каква независимост? От кого? Защото и с потока и без него, газа идва от едно място.
            Това, че ние не знаем параметрите не значи, че ги няма.Иначе от гласно обявеното инфо разбирам, че Ердоган е подписал Договор срещу 6% по евтин газ, като в зависимост от ангажиментите на Турция (колкото и условно да е), този процент ще се увеличава. Нещо повече. В бъдеще Русия не изключва варианта Турция да стане възлов и пълноправен техен партньор пък, както и да искаме да го разбираме ние...Та: Все си мисля, че колкото и да са нямали нашите управници този нюх и мерак за преговори, както турския им колега, все едни "ангажименти " поне щяхме да имаме към тази тръба, па макар и само към трасето положено на нашата територия.Що се касае за "независимостта" - умишлено я слагам в кавички, защото икономическа такава нивга не сме имали, а и видно е, че никога не можем и да я имаме. Сега обаче става ясно, че и сами не можем да си избираме...зависимостта. Путин дори ни го каза в прав текст ( почерненото в първия ми поуст)
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #21
              А дали аРосатом ще даде удължаване на живота на пети и шести блок?
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #22
                На нашите "политици" като гледам от изявленията им все още не им се вярва.Но Путин, въпреки така звучащото си име, не е п... ка като Бойко Борисов да си сменя мнението 16 пъти от сутрин до вечер. Докато вчера руския зам. външен министър в София сипваше мед - Путин от Турция ни го заби четвъртит. Последиците за България оттук натам могат да са или лоши или много лоши или много, много лоши.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #23
                  Само дето не е оттук натам, а много по-отдавна. Национални интересни, зад които не стоят неоспорими военни аргументи могат единствено да се търгуват. Ние специално от десетилетия нямаме никакви.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #24
                    Еми така е като сме в средата. В желанието ни да направим голям поклон пред Запада/Изтока, все ще сме наг*зени към едните или другите. А попаднеш ли един път от грешната страна на презерватива...оправия няма.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #25
                      Не е задължително винаги да сме със задницата на някъде http://pressadaily.bg/publication/31...BD%D0%B0%D1%81
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #26
                        M5kov написа:
                        Не е задължително винаги да сме със задницата на някъде http://pressadaily.bg/publication/31...BD%D0%B0%D1%81
                        Виж. Туй ми звучи хем добре, хем ми напомня на оная приказка, която съм чувал из вашия край ( жена ми е от там):"Кръстникът подарява на младоженците голяма рогозка, ама ако стане тръстиката" :P
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #27
                          А дано...
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #28
                            muns61 написа:
                            А дали Росатом ще даде удължаване на живота на пети и шести блок?
                            Не е работа на Росатом да дава удължаване на живота на 5 и 6 ЕБ.Това ще направи българската агенция по ядрено регулиране (АЯР).А концерн между 2 руски и една френка фирма (Electricite de France) само ще изготвят доклад с обосновка (на база няколкогодишни изследвания и анализи).А руснаците имат интерес да се удължи лиценза на блоковете, щото ще ни цакат с все по-скъпото ядрено гориво.

                            Коментар


                              #29
                              Как така стана, че герберите реваха, че ЮП е набутвация за държавата, а сега ревът, че България ще загуби много от спирането ?Ще си отговоря: На далавера щяха да са те, но ако бяха тогава на власт, за да нагласят нещата, така, че те да вземат комисионните.
                              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                              Коментар


                                #30
                                По темата: Аз лично се радвам, че се прекрати този безумен проект, с подписан на "тъмно" договор и засекретен така, че никой да не знае какви са му параметрите.Договор, по който щяха да се облажат няколко фирми на един мафиотски кръг.България има нужда от диферсификация. Само тогава ще бъдем НЕЗАВИСИМИ.Разбирай - една атомна централа с руски реактори (Козлодуй) и още една, без значение къде - с НЕруски (било то френски, американски или патагонски).Един газопровод от Русия (имаме си го), и един газопровод от Азия (Азербайджан, Иран или Средиземно море - Израел, Кипър).Независими ни прави правото и възможността за избор.Не ни трябва втори газопровод от Русия. За какво ни е? Ако може някой да обясни с аргументи?Щели сме да заобиколим Украйна? А кой направи Украйна проблемна страна?!?Ами ако утре и ние станем проблемна страна?! Не е невъзможно?По сегашните параметри на (Слава Богу) спрения вече ЮП, трябваше Русия да изгради със свои пари газопровода, като това ще ни генерира дълг към тях. Този дълг ще погасяваме 20 години. (както каза вчера Путин - годишно по 400 милиона евро - значи ще трябва да им платим 8 милиарда евро само за нашия участък!!!!!)След като погасим дълга, те ще ни плащат транзитни такси, ама ако газопроводът е пълен на 100%. Ами ако не е? Северен поток към момента едва е запълнен на 70%. Хиляди въпроси възникват без никакъв отговор. Насреща - един засекретен договор, до който на практика никой няма достъп. Силно се надявам, след като проектът вече е прекратен, да се освети този Договор, и подписалите го да си получат заслуженото за Държавна измяна.

                                Коментар

                                Working...
                                X