Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия се отказва от "Южен поток".

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Русия се отказва от "Южен поток".

    Владимир Путин посочва като причина за спирането на проекта - липсата на разрешение от БългарияРусия възнамерява да разшири газовото си сътрудничество с Турция за сметка на проекта "Южен поток", който се бави от България. Това заяви руският президент Владимир Путин на пресконференция след преговорите си със своя турски домакин Реджеп Тайип Ердоган.Руският държавен глава посъветва България, която фактически е загубила своя суверенитет при решаването на въпроса с "Южен поток", да потърси от ЕС пропуснатите си ползи."По молба на турските партньори и имайки предвид разширяването на сътрудничеството в петролната и газовата сфера, ще понижим цените на "синьото гориво" от 1 януари 2015 за турските потребители с 6%. Готови сме да понижаваме тази цена и занапред в хода на постепенната реализация на нашите съвместни големи проекти", каза Путин.
    Инфо: http://bulgarian.ruvr.ru/news/2014_1...346/Какво мислите ?
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    #2
    Руска пропаганда. Типично.

    Коментар


      #3
      naskobg написа:
      Руска пропаганда. Типично.
      Какво значи пропаганда. Един голям монтажен кораб от три месеца е акостирал на пристанището. От 20 дена други два са в залива и заварят вече тръби. Огромни, като заводи са. Виждам ги от дома си - светят, като коледни елхи.До скоро се набираха БГ работници ( заварчици ). http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4279700Оня ден пък ПИБ направи сделка ( около 100 млн. Е) продавайки 160 декара своя земя през, която би трябвало да минават тръбите на Южен поток на някаква посредническа фирмаhttp://www.capital.bg/biznes/imoti/2...na_pib/...Уж всичко вървеше по мед и масло.ПС: Току що погледнах навън. Не светят пущините, както оня ден.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #4
        Газ

        Пак останахме на студено Тръбите ще минат от другаде и други ще печелят . Скоро нищо чудно ние да взимаме газ и ток от Турция на висока цена .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Re: Газ

          kluchar написа:
          Пак останахме на студено Тръбите ще минат от другаде и други ще печелят . Скоро нищо чудно ние да взимаме газ и ток от Турция на висока цена .
          То май така се очертава...Турците да ни продават газ. Като не искаме от Русия, нека от Турция да сме зависими.Дано Путин да блъфира...Нашата работа стана, като на кокошката, която хем бягала от петела, хем се питала дали пък не бяга прекалено бързо.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #6
            Манете друго, ами Баткофф много разчиташе на Газпром... Сега ще трябва да продължи да дава милиони за издръжката на Левски от собствения си джоб
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              ntodorov написа:
              ПС: Току що погледнах навън. Не светят пущините, както оня ден.
              Точно това означава. Кой реален бизнес (не политик) би спрял инвестиция за милиарди ей така? Никой! Руска манипулация.

              Коментар


                #8
                naskobg написа:
                ntodorov написа:
                ПС: Току що погледнах навън. Не светят пущините, както оня ден.
                Точно това означава. Кой реален бизнес (не политик) би спрял инвестиция за милиарди ей така? Никой! Руска манипулация.
                Ние на това разчитаме, но тоя път си мисля, че сметката ни е без кръчмар.

                Коментар


                  #9
                  Не знам дали е вярно, но ако е вярно....по-добре започвайте да преговваряте турския...Ще трябва!

                  Коментар


                    #10
                    Айде...ще го ядем шистовия в Добруджата...

                    Коментар


                      #11
                      naskobg написа:
                      ntodorov написа:
                      ПС: Току що погледнах навън. Не светят пущините, както оня ден.
                      Точно това означава. Кой реален бизнес (не политик) би спрял инвестиция за милиарди ей така? Никой! Руска манипулация.
                      Работата е там , че Владимир Владимирович Путин напоследък се изявява и като добър бизнесмен .Струва ми се , че нашата мила Родина ще се присъедини към длъжниците по неустойки , както нашите евробратя - французите.Хем ще получи компенсации Вова , хем ще инкасира добри приходи от жадната за ресурси Турция.
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        Путин да спре газта и ще им отговори на санкциите много бързо.
                        04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                        Коментар


                          #13
                          naskobg написа:
                          ntodorov написа:
                          ПС: Току що погледнах навън. Не светят пущините, както оня ден.
                          Точно това означава. Кой реален бизнес (не политик) би спрял инвестиция за милиарди ей така? Никой! Руска манипулация.
                          E да де. Ама не работят в момента. Дори корабът майка ( завод на платформа) вече не виждам. Има само една платформа на рейд. А и не мисля, че тук се засягат само бизнес интереси. Иде реч и за национални такива. Явно от този поток се очакват много бъдещи дивиденти. И ако ние, като "независима" Държава не сме ги прецизирали добре, явно комшиите на юг от нас са си направили по-добре сметката...Ще видим. Трудно ми е да коментирам сега и то при положение, че от Българска страна бяха осигурениадекватна логистична подкрепа, голямо пристанищно място, работници и скъпа товаро-разтоварна техника. Осигурена ( и овъзмездена )беше и земята под която трябваше да минава в Българския участък тръбопроводът. И на мен ми се струват нелогични и странни тези думи на Путин, но пък...Щом нашата Държава може да си позволи фриволност с едни 4,5 млрд. лева,Русия ли няма да преглътне досегашните си разходи по "Южен поток".
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #14
                            Опа , ситуацията заработи за мен.Руски клиент , на когото изпълняваме поръчка в Италия , иска да плати авансово бъдеща поръчка , поради по-добрият курс към еврото .
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #15
                              Румен_Хинчев написа:
                              Опа , ситуацията заработи за мен.Руски клиент , на когото изпълняваме поръчка в Италия , иска да плати авансово бъдеща поръчка , поради по-добрият курс към еврото .
                              Значи моето верую, което съм сложил, като подпис в този форум си..."работи".:P ПС: И аз се обърквам - не знам вече, къде е истината. Колкото и на дребно да звуча все ми се иска в тази наша България да сработи някакъв проект, от който ние, като нация да се облажваме или поне да получаваменякаква независимост...па макар и илюзорна. Честно казано в "Южен поток" вярвах, САМО чрез утопиите си, че аджеба някой някъде го е еня за нас. :P
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар

                              Working...
                              X