Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на застраховател за тотална щета

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Оценка на застраховател за тотална щета

    Здравейте, колегиСнощи един пян блъсна доста сериозно колата на жена ми. Фиат Пунто 1.2 МПИ края на ’94-таНамерихме кой е причинителя (има свидетел) и въпроса е на какви пари биха оценили колата, ако я сметнат за тоталка, което е твърде вероятно?Някой има ли подобен опит?Грешен раздел-> Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    При тотална щета се изплащат 70% от действителната стойност на автомобила. Действителната стойност пък се определя от застрахователя.

    Коментар


      #3
      5-600 лв. ако ти даде застрахователя и още 350-400 да ти дадат за желязо и може да вържеш една хилядарка.Чисто хипотетично говоря.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Не мога да допусна, че някой си е направил пълно автокаско на Пунто от 1994, затова предполагам, че колегата има предвид колко пари може вземе от застрахователя, с който причинителя на ПТП е сключил застраховка "Гражданска отговорност"? Ако е така, най-вероятно го очаква дълга и широка разправия за малко пари. Ако все пак става въпрос за каско, на мен за тоталка ми изплатиха 80% от застрахователната оценка.
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #5
          M5kov написа:
          5-600 лв. ако ти даде застрахователя и още 350-400 да ти дадат за желязо и може да вържеш една хилядарка.Чисто хипотетично говоря.
          Защо напълно възможно е отсенката на застрахователя да е около 2000лв и 70% са 1400лв, обаче ако тази година е правено нещо по колата през каско сумата намалява, това ако колата има каско Ако ще се оценява през Гражданска ако вземеш 1000 ще си е празник , но пък някои застрахователи искат колата да си остане за тях. Дълга и широка .
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            На колега с тотал щета на Рено 19 95-та година му изплатиха към 1100лв и я продаде на морга за още около 600 щото удара беше отзад и целия двигателен отсек беше наред.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Какво ще да е това Пунто на 20 години оценено на 2000лв!? Брокера трябва да е много твой човек или колата трябва да е някакъв рядък колекционерски модел :D Моето Браво при последното сключване на каско беше на по-малко от 14 години и беше оценено на 1500лв.
              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

              Коментар


                #8
                spark написа:
                На колега с тотал щета на Рено 19 95-та година му изплатиха към 1100лв и я продаде на морга за още около 600 щото удара беше отзад и целия двигателен отсек беше наред.
                Ехеее, Късметлия. Аз от морги знам, че повече от 350-400 не дават
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #9
                  Благодаря, момчетаДа, става въпрос за Гражданска, не за каско. В смисъл по гражданската на виновника. Питам защото човека е познат и не искам да му създавам главоболия, също и на мен, и ще се оправяме по своему. Та да знам за какви пари идва реч.

                  Коментар


                    #10
                    Peperoncino написа:
                    Благодаря, момчетаДа, става въпрос за Гражданска, не за каско. В смисъл по гражданската на виновника. Питам защото човека е познат и не искам да му създавам главоболия, също и на мен, и ще се оправяме по своему. Та да знам за какви пари идва реч.
                    В този случай избираш някаква подобна на твоята кола от пазара и твоя познат поема разноските по покупка, прехвърляния и т.н.Дай все пак една снимка, за да се види щетата по колата. Повдигам въпроса за това, че много хора като видят малко смачкани ламарини и света свършва за тях. А проблема може да не е чак толкова сериозен и да кажем с едни 500-600 лв. да се оправи колата. Защото другия да си тръгне с неговата кола от местопроизшествието, то нещата може и да не са толкова тежки.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Колега за браво 1.8 гт 95 година взех 1680 тоталка и колата за 500 замина Зависи от застрахователя , но по принцип взимат средната пазарна стойност на колата тоест отваряш 5 най-скъпи пунтота същата година същия двигател , и 5 Най-евтини със същите години дгв и екстри , и после изчисляват средната оценка и на нея 70 % плащат . Аз бях при Левинс .
                      Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                      Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                      Коментар


                        #12
                        Ibiza написа:
                        Колега за браво 1.8 гт 95 година взех 1680 тоталка и колата за 500 замина Зависи от застрахователя , но по принцип взимат средната пазарна стойност на колата тоест отваряш 5 най-скъпи пунтота същата година същия двигател , и 5 Най-евтини със същите години дгв и екстри , и после изчисляват средната оценка и на нея 70 % плащат . Аз бях при Левинс .
                        До колкото знам, застрахователите взимат актуална пазарна цена за годината, които се изчисляват по Шваке (май така се казваше)и изплащат 70-80% от нея.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар

                        Working...
                        X