Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер за зимни гуми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размер за зимни гуми?

    Здравейте. Общо взето имам 4 нови ласи, които поставих на фиатката. Но размерът им е 175/70... На 2 пъти май чух, че жули в бронята, но реално като погледнеш има разстояние. Явно зависи от тежината и завоят. Дали ще е голям проблем за зимата? И нестабилна ли ще е колата с тях? По принцип какъв е най-добрия размер зимни и летни гуми. 185/60 ли е препоръчителния размер за летни и зимни на фиат браво за 14 джанта?Грешен раздел-> Преместена.1.1. Постовете трябва да са в съответните теми и раздели. Потребителите трябва да прочетат описанието на темата или раздела, преди да постват. Потребители, които често постват в грешни теми или раздели могат да бъдат предупредени Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    185/60 R14 е препоръчително, но ако си с фиата от подписа заводски си бил с 185/55 R15.ПС: мястото на темата ти е в раздел Консумативи.
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      14-ки съм, не 15ки. За лятото 185/60, а зимата е добре да са тънички май? От сорта на 175/65? Абе ей, видях друга тема в онзи раздел! http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=178361Затова я постнах там.
      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

      Коментар


        #4
        Колега, сега, ти в крайна сметка разбирам, че имаш зимни гуми които са 175/70. Ако е така карай си с тях, освен ако нямаш излишни 250+ парички. Този +1 см в диаметър на гумата който имаш, няма да ти създава такъв проблем, освен ако не си супер снижен. Колата като я купих, беше с 185/70/R14 отпред и отзад, а сега като съм с нормалните размери, не намирам никаква разлика спрямо преди.
        Fiat Bravo 1.9 TD100

        Коментар


          #5
          Смахнато е. Като кача някои 100кг отпред, при завиванеи дупки, наклони и т.н., се допират гумите в бронята. Явно си е трябвало 65 да е макс. Мина и замина.
          Fiat Bravo 1.8 16V 96'

          Коментар

          Working...
          X