Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обикновенна газова на Пунто мк2 2001г. 1.2 8v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обикновенна газова на Пунто мк2 2001г. 1.2 8v

    Колеги, то ми е ясно че може да се монтира обикновенна газова на този мотор, но дали си е за рискуване? Можете ли да ми препоръчате достатъчно добри кихалки за да не гръмне колекторите някой път. Замисляме се и за газов инжекцион но първо мосля да опитам с обикновенната. Аз сам си качих на Бравата и на Мареата газ и не съм имал проблеми. Но на Бравата и смених пластмасовия колектор с метален за всеки случай. За пунтото дали мога да намеря метални колектори или няма модели с такива? Ако някой е пробвал тази гимнастика ще съм му много благодарен да сподели с какво да внимавам и евентуално какви части да взимам... Благодаря предварително

    #2
    Re: Обикновенна газова на Пунто мк2 2001г. 1.2 8v

    yo_brava написа:
    Колеги, то ми е ясно че може да се монтира обикновенна газова на този мотор, но дали си е за рискуване? Можете ли да ми препоръчате достатъчно добри кихалки за да не гръмне колекторите някой път. Замисляме се и за газов инжекцион но първо мосля да опитам с обикновенната. Аз сам си качих на Бравата и на Мареата газ и не съм имал проблеми. Но на Бравата и смених пластмасовия колектор с метален за всеки случай. За пунтото дали мога да намеря метални колектори или няма модели с такива? Ако някой е пробвал тази гимнастика ще съм му много благодарен да сподели с какво да внимавам и евентуално какви части да взимам... Благодаря предварително
    Аз съм твърдо за газов инжекцион по скъп е но си заслужава
    FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

    Коментар


      #3
      Карал съм само обикновено агу и не мога да ти препоръчам нещо,но след два колектора кихалките ми са по 6 дупки 8мм на тръба и същите за всички,покрити с гума 2мм.Скоро не съм сменял колектор,и не смятам,а се отнасям с колата доста безотговорно.
      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

      Коментар


        #4
        То е ясно, че е най-добре ГИ, но колата е на сестра ми и тя изтегли кредит за да си я купи и ми се иска да сложим обикновенна газова докато си изплати кредита и после да се купи един преден кит за газов инжекцион. Въпросът е дали ще стане с кихалки. А между другото се сещам за номера с гумите, но не знам дали на пунтото ще стане... Не съм поглеждал колекторите.

        Коментар


          #5
          Колекторите са пластмасови.По-добре да си я кара на бензин, докато събере пари за инжекцион.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Няма проблем, да се кара с АГУ, просто си сложи две кихалки и си направи пълва профилактика на запалителната система. Това е. Всички проблеми с гръмнали колектори са от кофти свещи и кабели.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              По-добре направо да си вземе инжекциона на изплащане.Ако сестра ти е взела наскоро колата, по-добре я остави да я покара на бензин и вижте какъв ще е разхода.Разхода е напълно поносим.Иначе, ето ти филтърната кутия с кихалка https://www.dropbox.com/s/x8b0ewhw7i...24.01.jpg?dl=0Един важен съвет - недей да бърникаш по колата на жена, че за всичко ти ще си виновен
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                M5kov написа:
                Един важен съвет - недей да бърникаш по колата на жена, че за всичко ти ще си виновен
                Ооо това ми е ясно ама като нямаме в града кадърни майстори човек съм се научил, че всичко трябва сам да си правя по колата. Естествено неща за които не съм сигурен се допитвам до форума, за което съм ви много благодарен на всички, че ми помагате. А аз си патих веднъж с Бравата като гръмна, но ми се счупу само плочката. Затова ако тръгна да слагам на пунтото обикновенна АГУ първо кабели и свещи ще сменя.

                Коментар


                  #9
                  Така колеги, ще започвам тези дни монтажа на газта.. Някой може ли да ми помогне за плочката, каква да търся за най-добра работа на мотора? И дали да я правя да пали на бензин и автоматично да прехвърля на газ или да оставя ръчно да се сменява?

                  Коментар


                    #10
                    Няма нищо по-хубаво от автоматика
                    ===/////===
                    Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                    Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                    Коментар


                      #11
                      Въпроса е дали би било проблем ако пали на газ?

                      Коментар


                        #12
                        yo_brava написа:
                        Въпроса е дали би било проблем ако пали на газ?
                        Зимата да, просто ти ганатирам сутрешното ползване на градски транспорт.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          И защо го гарантираш?Аз карам само на газ и не ползвам градски транспорт
                          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                          Коментар


                            #14
                            янко написа:
                            И защо го гарантираш?Аз карам само на газ и не ползвам градски транспорт
                            Колегата е написал в началото, че ще я кара жена, предполагам затова

                            Коментар


                              #15
                              янко написа:
                              И защо го гарантираш?Аз карам само на газ и не ползвам градски транспорт
                              Зимата палим директно на газ и просто давим мотора с течна газ, после ще запали на обяд чак.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X