Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса за SQL, Oracal и др.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса за SQL, Oracal и др.

    Имам следната задача: Да се направят справки от Oracal. До тук добре, но за целта освен с PL/SQL Developer да се направи SQL е необходимо да направя и някакъв потребителски интарфейс с който да стартирам заявката. Какво мога и какво съм направил:1. Карал съм курс по Oracal, но беше преди 9 г., като след това не съм имал практика. Не ми се е налагало да го ползвам и не съм правил такъв интерфейс.2. Инсталирах си Oracal Home на компа в къщи. С Developer-а успявам да направя SQL.3. Това което трябва да направя, доколкото знам е да създам РНР който да ми вика заявката, а него да го викам от HTML като потребителски интарфейс, тука вече забих. За целта до колкото знам ми трябва Apache за да ми стартита РНР, тук вече нещата се закучиха и не успявам да подкарам РНР-то. Тук http://www.oracle.com/webfolder/tech..._db/php_db.htm пишат хората, но нещо не се получава. Изтеглих SoftonicDownloader_for_apache-http-server.exe, но нещо не се получава, също и php-5.6.3-nts-Win32-VC11-x86.zip, но и той не тръгва. 4. РНР-то което би трябвало да ме свържи с базата би трябвало да е:тук започва рhр-то /началото го пропускам заради игнорирането/// Connects to the XE service (i.e. database) on the "localhost" machine$conn = oci_connect(’hr’, ’hr’, ’localhost:1158/em’);if (!$conn) { $e = oci_error(); trigger_error(htmlentities($e[’message’], ENT_QUOTES), E_USER_ERROR);}$stid = oci_parse($conn, ’SELECT * FROM employees’);oci_execute($stid);echo "<table>n";while ($row = oci_fetch_array($stid, OCI_ASSOC+OCI_RETURN_NULLS)) { echo "<tr>n"; foreach ($row as $item) { echo " <td>" . ($item !== null ? htmlentities($item, ENT_QUOTES) : "") . "</td>n"; } echo "</tr>n";}echo "</table>n";?>или товатук започва рhр-то /началото го пропускам заради игнорирането/// Create connection to Oracle$conn = oci_connect("HR", "hr", "//localhost/orcl");//$conn = oci_connect("HR", "hr", "//localhost:1158/orcl");if (!$conn) { $m = oci_error(); echo $m[’message’], "n"; exit;}else { print "Connected to Oracle!";------------------- тук да извадим някои полета, май синтаксиса трябва да се доработиselect t.first_name, t.last_name, t.email, j.job_title, j.min_salary from HR.EMPLOYEES t, hr.jobs j where j.job_id = t.job_id---------------- тук трябва да е изхода ня заявката}// Close the Oracle connectionoci_close($conn);?>5. Заявката искам да ми даде резултата на екран с възможност за изход на печат или във файл - PDF, DOC или др.Изобщо кашата в главата ми е пълна. Като допълнение имам доста стаж в програмиране и администриране, но съм се откъснал от програмирането доста отдавна и съм изтървал влака, а от качването ми наново зависи направо казано бъдещето ми.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Според мен ти куца инсталацията и конфигурирането на Apache и PHP. Общо взето само с инсталиране нещата не се случват.Можеш да си дръпнеш XAMPP и тук да видиш как да му сложиш extension за Oracle.Иначе PHP скрипта който си постнал просто ще изведе таблицата employees на екрана в HTML и ми изглежда наред.https://www.youtube.com/watch?v=hMhkD43yUzI
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар

    Working...
    X