Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прехвърляне на автомобил-въпроси

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прехвърляне на автомобил-въпроси

    Здравейте колеги тази или другата седмица ми предстой най после прехвърляне на колата на мое име искам да ми кажете как стават точно работите , защото ми е малко напрегнато честно казано до сега не съм се занимавал с такива работи и ще съм ви благодарен ако ми кажете какви са стъпките и евентуално цени колата е ФИАТ БРАВО Грешен раздел-> Преместена.Редакция на заглавието.Модераторски екип на fiat-bg.org
    FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

    #2
    Отивате със собственика на автомобила при нотариус и подписвате договор за покупко продажба и после с този договор припкаш в КАТ за смяна на талона и ако има нужда и на номерата.
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      С договора за покупко-продажба + големия и малкия талон отиваш в КАТ. Там отиваш на съответното гише, пращат те в банката да платиш около 40 лв мисля че беше и след това пак отиваш на гишето. Като цялата процедура отнема около 40 минути ако няма хора. Това става дума за КАТ Пловдив. При вас трябва да е същото, но като цяло това преставлява процедурата. След това отиваш в данъчно, на мен ми искаха и копия на талоните, но на някой места те си ги правят директно. Там отнема няколко минути и около 10 лв по спомен.
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        А нотариуса скъпо ли взима за този договор или ?
        FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

        Коментар


          #5
          monster18 написа:
          А нотариуса скъпо ли взима за този договор или ?
          Не. 50-100 лв макс.

          Коментар


            #6
            knososs написа:
            monster18 написа:
            А нотариуса скъпо ли взима за този договор или ?
            Не. 50-100 лв макс.
            Лятото на мен ми взе 62лв

            Коментар


              #7
              Преди нотариуса се прави оценка на автомобила и от това зависи колко ще ти вземе за договора. След това си в КАТ и ако няма да сменяш номерата е 20лв ако не се лъжа или поне толкова ми взеха миналата година за смяна на талон/собственик.

              Коментар


                #8
                Някои нотариуси си правят те оценката и става по-бързо и без разкарване. Това по телефона го уточняваш с нотариуса.

                Коментар


                  #9
                  Сумата за нотариуса е доста различна. Може да стигне и до 150 лв. В КАТ със смяна на номерата сумата е над 70 лв, без смяна на номерата е под 20 лв.

                  Коментар


                    #10
                    А бе, брат ми, като прехвърля колата, защо предварително се уговори със собственика на колата за колко му я е продал? Става въпрос при нотариуса като ходиха.
                    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                    Коментар


                      #11
                      Заради държавната такса, която е процент от стойността на сделката. Ето и четиво по въпроса:http://koli.bghot.com/kola-chastni-lica.php

                      Коментар


                        #12
                        Скъпо е и то много !

                        Коментар


                          #13
                          Колеги забравих да ви попитам понеже съм млад шофьор застраховката ми ще се повишили и колко знаете ли сега плащам 144 лева
                          FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

                          Коментар


                            #14
                            monster18 написа:
                            Колеги забравих да ви попитам понеже съм млад шофьор застраховката ми ще се повишили и колко знаете ли сега плащам 144 лева
                            Зависи в коя компания е.В някои компании застраховката за лица под 30 години е 2 пъти по-скъпа, в други това не се гледа и няма значение.Но не забравяй, след като прехвърлиш колата, да идеш в компанията, в която е застраховката, да ти издадат анекс за смяна на собствеността.Безплатно е, но е важно!

                            Коментар

                            Working...
                            X