Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прехвърляне на ипотечен кредит към Инвестбанк?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    S_BANKOV написа:
    Иначе да, имайки тежест без задължение имато има защита срещу искове от ЧСИ и други кредитори който остават втори по ред.
    Да бе да... Пази - дръжки пази.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #17
      kiro_of_the_day написа:
      S_BANKOV написа:
      Иначе да, имайки тежест без задължение имато има защита срещу искове от ЧСИ и други кредитори който остават втори по ред.
      Да бе да... Пази - дръжки пази.
      Я дай пак, колега?Кое не пази първа по ред ипотека?Апартамента и гаража са ми с ипотека. Банката е първи по ред кредитор - какво точно ще ми вземе едно ЧСИ, ако проблема не е по линия на кредита?Я не се излагай, моля.

      Коментар


        #18
        S_BANKOV написа:
        siluro написа:
        А как стои въпроса с предоговарянето ? Т.е. да занесеш в клона условията на другата банка и да пишеш една молба да ти се преразгледа кредита, и да го предоговорите ? Така ще спестиш доста такси и нерви ми се струва.
        пак ще прави нова ипотека Иначе да, имайки тежест без задължение имато има защита срещу искове от ЧСИ и други кредитори който остават втори по ред.
        При промяна на условията по кредита, т.е. иска по-ниска лихва на база по-добри условия от друга банка не се прави нова ипотека, а се заплаща такса за преразглеждане само.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #19
          siluro написа:
          S_BANKOV написа:
          siluro написа:
          А как стои въпроса с предоговарянето ? Т.е. да занесеш в клона условията на другата банка и да пишеш една молба да ти се преразгледа кредита, и да го предоговорите ? Така ще спестиш доста такси и нерви ми се струва.
          пак ще прави нова ипотека Иначе да, имайки тежест без задължение имато има защита срещу искове от ЧСИ и други кредитори който остават втори по ред.
          При промяна на условията по кредита, т.е. иска по-ниска лихва на база по-добри условия от друга банка не се прави нова ипотека, а се заплаща такса за преразглеждане само.
          Убеден ли си?Не знам за банка, която ще приеме ипотека учредена в полза на друга банка...Такса преразглежадне се плаща само при промяна на условията в СЪЩАТА банка !
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #20
            knososs написа:
            kiro_of_the_day написа:
            S_BANKOV написа:
            Иначе да, имайки тежест без задължение имато има защита срещу искове от ЧСИ и други кредитори който остават втори по ред.
            Да бе да... Пази - дръжки пази.
            Я дай пак, колега?Кое не пази първа по ред ипотека?Апартамента и гаража са ми с ипотека. Банката е първи по ред кредитор - какво точно ще ми вземе едно ЧСИ, ако проблема не е по линия на кредита?Я не се излагай, моля.
            Я пак прочети каква върховна ГЛУПОСТ е написал БАНКОВ и пак ще си говорим какво те пази ипотеката?Да разгледам няколко хипотези а?1. Хипотеза "БАНКОВ": Изплатил си кредита към банката или който и да било друг кредитор, но не си заличаваш вписаната ипотека върху имота "за да те пази от ЧСИ". Колегата Банков е банкер доколкото знам и незнанието му да кажем, че е допустимо.Но ти май си колега юрист - теб не те оправдавам.Ипотеката пази САМО ипотекарният кредитор дотолкова, доколкото той има право на предпочтително удовлетворение от сумата получена за имота.НИЩО ПОВЕЧЕ! Когато дългът, с който е обезпечена ипотеката е изплатен - ипотекарнияг кредитор няма какво да взима, което се установява лесно от органа по принудително изпълнение /ДСИ, ЧСИ, Публичен изпълнител/ и сумата отива за съответния кедитор. Та.. Какво пази - дръжки пази.2. ТВОЙТА хипотеза - ипотека на жилище с гараж. 2.1. Ако жилището е единствено от продан те пази не ипотеката, а разпоредбата на чл. 444, т. 7 от ГПК, а чл. 445, ал. 1 ГПК дава право на ипотекарният или заложният кредитор да инициира продан и на единственото ти жилище и да се удовлетвори от цената, ако не си плащат кредита. Ако остане сума и има други хирографарни кредитори - и те ще получат сума някаква сума съразмерно на взаманията си. Та.. Какво те пази ипотеката? Дръжки пази. 2.2. Ако жилището не е единствено - сори Майкъл. Имаш 1/3 ид.ч. наследствени 6 керемиди в село Сусурлево - хопааааа... златният ти апартамент не ти е идинствено жилище. На пангара! Всеки друг кредитор освен ипотекарния кредитор може да насочи изпълнението срещу апартамента и да ти го изкара на продан.За разпределението на сумата - естествено по реда на ЗЗД- първата по ред ипотека предпочтително. /да не забравяме, че разноските по изпълнението и данъците за имота са дори преди първата по ред ипотека/. Ако на някой кредитор му е писнало и иска да те изтормози в този вариант - ще ти идкара на продан жилието, ще си получи разноските за това, без да му пука дали ще получи нещо отгоре.2.3. Гаража - знаеш самостоятелен обект, който може да се продава отделно. 1000 ипотеки да има - продава се.Явява се кредитора-печели търга и ти се разполага в гаража.Имал към такъв слручай-продадохме гараж в самостоятелна къща-еднофамилна - навътре в двора.Кредитора си го купи напук. Какво те пази ипотеката? Опазила те е...Ипотеката пази! Но не пази длъжника, а пази ипотекарният кредитор по реда на учредяване на ипотеките. Я дай пак колега и ... не се излагай, моля.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #21
              Yavor написа:
              siluro написа:
              S_BANKOV написа:
              siluro написа:
              А как стои въпроса с предоговарянето ? Т.е. да занесеш в клона условията на другата банка и да пишеш една молба да ти се преразгледа кредита, и да го предоговорите ? Така ще спестиш доста такси и нерви ми се струва.
              пак ще прави нова ипотека Иначе да, имайки тежест без задължение имато има защита срещу искове от ЧСИ и други кредитори който остават втори по ред.
              При промяна на условията по кредита, т.е. иска по-ниска лихва на база по-добри условия от друга банка не се прави нова ипотека, а се заплаща такса за преразглеждане само.
              Убеден ли си?Не знам за банка, която ще приеме ипотека учредена в полза на друга банка...Такса преразглежадне се плаща само при промяна на условията в СЪЩАТА банка !
              Е аз какво съм написал ? - Предоговаряне, а не рефинансиране. Писал съм да отиде в неговата банка носейки условията на новата банка. Да пусне една молба да се преразгледа кредита и да се предоговори. Каква ипотека намесихте идея си нямам.
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #22
                Просто не си го написал достатъчно ясно, както в последния си пост.Освен това неговата банка не е длъжна да се съгласи да предоговаря.Могат просто да му откажати толкова. Ако не му харесва - поема по пътя на рефинасирането от друга банка и си плаща разходите, както и най вероятно наказателната лихва за предсрочно погасяване със средства от друг кредит.Обикновено банките в ситния текст точно това залагат - ако погасяваш предсрочно със собствени средства - няма наказателна лихва, както е по закон, ама ако е със средства от друг кредит - 2-3% не мърдат.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #23
                  В много от случайте се прови и нова ипотека, втора по ред, без да се заличава първата, защото в самия нотариален акт изрично са описани условията при който е теглен кредита, така че евентуално пак нова ипотека и такси.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар

                  Working...
                  X