Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прехвърляне на ипотечен кредит към Инвестбанк?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прехвърляне на ипотечен кредит към Инвестбанк?

    Колегите, познат човек, работещ в тази банка ми предлага рефинансиране на кредита, който имам към ПИБ.Лихвите са една идея по-малки и на първо време ме увери, че ще падне ипотеката на допълнителния имот, който съм ипотекирал към ПИБ.В нета съм чел само кофти работи за тази "нашенска" банка, но при положение, че говорим за изгоден кредит, а не за депозит, съм малко разколебан дали да не пробвам Някой да е имал вземане - даване с тях? Интернет банкирането ОК ли е, понеже в офис не искам и да стъпвам?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    Re: Прехвърляне на ипотечен кредит към Инвестбанк?

    M5kov написа:
    Колегите, познат човек, работещ в тази банка ми предлага рефинансиране на кредита, който имам към ПИБ.Лихвите са една идея по-малки и на първо време ме увери, че ще падне ипотеката на допълнителния имот, който съм ипотекирал към ПИБ.В нета съм чел само кофти работи за тази "нашенска" банка, но при положение, че говорим за изгоден кредит, а не за депозит, съм малко разколебан дали да не пробвам Някой да е имал вземане - даване с тях? Интернет банкирането ОК ли е, понеже в офис не искам и да стъпвам?
    Колега, след като така и така си се хванал на хорото - избери си голяма и стабилна банка. Защото, ако утре нещо стане с банката - пак няма да имаш апартамент.Нищо не мога да кажа за тази банка, най-малкото защото тя си е малка банка, но пък от друга страна ПИБ удържа един сериозен удар, така че да отидеш в по-малка банка от нея, според мен не е оправдано.

    Коментар


      #3
      Аз пробвах да се прехвърля в друга по-голяма банка, ама пак искат втори ипотекиран имот, че не стигат парите само от единия.До колкото знам, при проблем с банката (като при КТБ), ипотечните кредити се прехвърлят в други банки.Та, както казах и по-горе, съмнителни са ми, но пък дават по-малка лихва :/Май ще ида да разпитам за конкретните условия, че така си е малко на изуст...
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Колега, лихвата е по-малка променлива или фиксирана ? Какви са условията по сегашния ти ипотечен кредит и по този който искаш, като изключим това какво стои като залог? Защото мой приятел рефинансира кредита си и точно след 3-тата вноска му актуализираха лихвата с по-висока такава.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          Вместо да се чудиш как да дадеш едни 2-3х.лв. ей тъй за спорта, вземи купи още две три коли за разглобяване и изкай още пари от тях. Явно имаш пари за нови такси и ипотеки. пп Да не си ми изгубил телефона ?
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            Вместо да се чудиш как да дадеш едни 2-3х.лв. ей тъй за спорта, вземи купи още две три коли за разглобяване и изкай още пари от тях. Явно имаш пари за нови такси и ипотеки. пп Да не си ми изгубил телефона ?
            Банков,не си прав.Последните дни правихме с жената това упражнение и сме 10к на +.Цялата история беше,че изтичаше ипотеката,а от заема оставаха още години.Трябваше ипотеката да се продължава,такси при нотариуси,промени в договора,респективно и лихвите и....Взехме кредит от друга банка,платихме всичко и се оказа ,че сме на +,а и без ипотека вече.
            1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

            Коментар


              #7
              pavyan написа:
              S_BANKOV написа:
              Вместо да се чудиш как да дадеш едни 2-3х.лв. ей тъй за спорта, вземи купи още две три коли за разглобяване и изкай още пари от тях. Явно имаш пари за нови такси и ипотеки. пп Да не си ми изгубил телефона ?
              Банков,не си прав.Последните дни правихме с жената това упражнение и сме 10к на +.Цялата история беше,че изтичаше ипотеката,а от заема оставаха още години.Трябваше ипотеката да се продължава,такси при нотариуси,промени в договора,респективно и лихвите и....Взехме кредит от друга банка,платихме всичко и се оказа ,че сме на +,а и без ипотека вече.
              Това е друга бира, Мишо не казва че иска потребителски кредит да си погаси ипотеката нали?
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Ако се освобождава ипотеката, смисъл има, но учредяването на нова ипотека в полза на новата банка са си едни сочни парици.Трябва лихвата ти да е много по-ниска за да има смисъл.Освен лихвата, много са важни разходите по поддръжка на кредита - годишни такси за обслужване, застраховки и т.н.Моята ипотека е на привидно висока лихва, но в сравнение с множество предложения от други банки излиза по-изгодно, защото нямам никакви такси, освен 1лв на месец за разплащателната сметка, а застраховките са за сметка на банката - и тази на имота, и моята и на жена ми - Живот. Наскоро и аз си правих подобни сметки истигнах до заключение че си струва само ако се преминава на потребителски кредит без обезпечение с ипотека. Тогава дори и малко повече разходи да се направят, поне си освободил имота от тази тежест.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  абе да ти кажа и това не е оправдано за мен, само за да се заличи ипотеката върху имота. Гледай да си погасяваш кредита без забава и няма страшно. Знам за много хора който след окончателно погасяване на кредита умишлено не заличават ипотеките по кредита, що го правят сещайте се сами.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Yavor написа:
                    Ако се освобождава ипотеката, смисъл има, но учредяването на нова ипотека в полза на новата банка са си едни сочни парици.Трябва лихвата ти да е много по-ниска за да има смисъл.Освен лихвата, много са важни разходите по поддръжка на кредита - годишни такси за обслужване, застраховки и т.н.Моята ипотека е на привидно висока лихва, но в сравнение с множество предложения от други банки излиза по-изгодно, защото нямам никакви такси, освен 1лв на месец за разплащателната сметка, а застраховките са за сметка на банката - и тази на имота, и моята и на жена ми - Живот. Наскоро и аз си правих подобни сметки истигнах до заключение че си струва само ако се преминава на потребителски кредит без обезпечение с ипотека. Тогава дори и малко повече разходи да се направят, поне си освободил имота от тази тежест.
                    Е,така де.Това беше целта на упражнението.А и потребителския кредит се оказа с доста по изгодни условия.
                    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      абе да ти кажа и това не е оправдано за мен, само за да се заличи ипотеката върху имота. Гледай да си погасяваш кредита без забава и няма страшно. Знам за много хора който след окончателно погасяване на кредита умишлено не заличават ипотеките по кредита, що го правят сещайте се сами.
                      Що?Щото в Агенцията по вписванията остава,че имота е с тежести ли?
                      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                      Коментар


                        #12
                        S_BANKOV написа:
                        Знам за много хора който след окончателно погасяване на кредита умишлено не заличават ипотеките по кредита, що го правят сещайте се сами.
                        Каква е причината все пак ?
                        Bravo 1.9 Mjet/120

                        Коментар


                          #13
                          Лятото питах в Сосиете Женерал, ама и там искаха втора ипотека. В Уникредита навярно ситуацията ще е същата.Слави, да ги даваш ти парите - да ти звънна, ама не е съвсем така :DБях забравил за таксата, която вземат за учредяване на ипотеката... Дали не бяха към 2500 лв. :/Иначе ако може да падне втората ипотека и да се намали лихвата, минимум с парите, които ще похарча за такси, скици и тичане - бих пробвал.Да добавя, че сега всеки Юли плащам и по 250 лв. управление на кредита, което ме побърква Само от него мога да спестя едни 5200...
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            А как стои въпроса с предоговарянето ? Т.е. да занесеш в клона условията на другата банка и да пишеш една молба да ти се преразгледа кредита, и да го предоговорите ? Така ще спестиш доста такси и нерви ми се струва.
                            Fiat Coupe 1.8

                            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                            Коментар


                              #15
                              siluro написа:
                              А как стои въпроса с предоговарянето ? Т.е. да занесеш в клона условията на другата банка и да пишеш една молба да ти се преразгледа кредита, и да го предоговорите ? Така ще спестиш доста такси и нерви ми се струва.
                              пак ще прави нова ипотека Иначе да, имайки тежест без задължение имуществото има защита срещу искове от ЧСИ и други кредитори който остават втори по ред.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X