Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се изкарва многоканален звук от комп. през HDMI?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Това със сигурност не работи, защото телевизорът има само два говорителя и приема, и предава само стерео звук. Може и да приема многоканален, но предава само стерео. Това си е написано в ръководството. Предава многоканално само ако гледаш телевизия и каналът, който гледаш, е многоканален. А и предпочитам да разбера причината за проблема, а не да се справям със следствието. Нормално е всичко да влиза в ресийвъра и да излиза към телевизора, а не обратно.---Ред.: Всъщност ако нямам телевизор, а имам монитор - проблемът е същия. Така че има нещо гнило комуникацията между ресийвъра и компютъра. Открих, че ако е в режим "HDMI Passtrough - AUTO" (това е режим, при който има пропускане на сигнала в стенд-бай, но ако сигналът прекъсне и го няма 30 минути - ресийвърът изключва съвсем и спира да пропуска) - тогава компютърът вижда само два говорителя насреща и пуска само стерео режим. Ако ресийвърът е в режим "HDMI Passtrough ON" (това е режим на постоянно пропускане на сигнал) - тогава компютърът си вижда, че насреща има 5.1-конфигурация и я активира в ОС. Не знам дали го обясних и дали се разбира, ама според мен е тъпо да е така. Сони са глупаци. Не знам как не са фалирали досега.

    Коментар


      #17
      Оги, на мен ми идва една идея от форум, в който четох подобно нещо.Помня, че каза връщал си фабричните настройки, а защо не опиташ да деинсталираш всички драйвери за аудиото, рестартираш за да си сложи Уйн драйвера по подразбиране и да погледнеш дали вече имаш конкретните 5.1 или 7.1 настройки. Визирам и да премахнеш на АМД драйверите де.Защото ако си си ъпдейтнал Уйн например вчера преди да се появи проблема може да е сложило "по-нов" драйвер, или просто от опитите, които провеждаме да сме си омазали драйверите или настройките. Това ми идва на ум какво можем да постигнем. Или пък ако имаш по стар драйвер за аудиото да го инсталираш него, може и от това да е. Последната ми идея е да просто да видиш дали имаш по нов софтуер за декодиране (K-lite) например, защото знам, че оттам може да му се задава настройка за многоканален звук.@ cveiba - Не мисля, че това е приложимо при мен, поради няколко причини: ако пожелая да слушам само музика през компа, това означава, че трябва да извадя аудиото от ТВ-то и да го забода в компа и обратно, или да си купя поредния кабел за звук, което мен не ми харесва като опция. Иначе ми се иска да разположа нещо като на Оги (5.1 7,1), но .... още не съм "порастнал" достатъчно
      Skoda AMfabia 1.2 12v
      exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

      Коментар


        #18
        Снощи го правих това с драйверите. Няма оправия, ако ОС не "види" насреща многоканална конфигурация, пуска само стерео по подразбиране и други настройки въобще липсват, както е на снимката.

        Коментар


          #19
          Здравей,Не съм сигурен дали тази статия би могла да ти помогне, но нищо не пречи да опиташ. Става дума за Уин8 но мисля, че е приложимо и при Уин7.http://www.eightforums.com/sound-aud...вързано е точно с Каталиста на АМД, и че не инсталира драйвери за ХДМИ, за да "види" настройките.Дано пък това да помогне.
          Skoda AMfabia 1.2 12v
          exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

          Коментар


            #20
            При мен проблемът не е в това, че нямам драйвер или не ми се инсталира. Имам си драйвер, имам си устройство, то си работи нормално, но ако ресийвърът мине в стенд-бай режим, след определено време изглежда изключва някой допълнителен информационен канал по HDM-интерфейса и това оказва ефект на ОС, която вече не може да разбере какво устройство и с колко говорителя има насреща, и активира минималната конфигурация - стерео, 16-битово, 48 КХц. И по-тъпото е това, че в реално време тази конфигурация не може да се промени, влючително и с включване/изключване на устройството от мениджъра на девиците. Стои някъде там в ОС, че има 2 говорителя насреща и точка. Единствения начин да се промени - рестарт. Имам чувството, че работя не с Windows 7, а с 3.11. Общо взето засега съм успял да го "издебна" и го знам как точно да стартирам всичко, за да работи всичко както би трябвало и както очаквам като краен потребител. Но не е нормално. Забелязах, че из разните форуми, който е споделил за проблема - все е с външна видеокарта на AMD и ресийвър Сони. Сони са глупаци. Прикачвам снимка.Ред.: Прочетох в тоя линк, че независимо дали ми е стерео конфигурацията или не-стерео, ако гледам нещо с DTS или DD 5.1, то си излиза кодирано и отива за декодиране в ресийвъра и пак се чува 5-канално. Почти съм убеден, че го пробвах и така и не работеше по описания начин, ами си излизаше от компа в LPCM формат за 2 канала по 48 КХц, защото настройката на плеъра така го миксираше (поради същата причина, че не вижда насреща декодиращо устройство)
            Прикачени файлове

            Коментар

            Working...
            X