Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мареа - лоша работа на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Мареа - лоша работа на бензин

    Наскоро си взех Мареа 1.6 1999г. с пластмасовите колектори.Когато я купувах,работеше перфектно на бензин и на газ.Закарах я и на диагностика и не показа грешки.Няколко дни след това започна да придърпва да прекъсва иии спря да работи,пали и каквото и да е на бензин.Закарах я на майстор,който замери налягането на помпата и каза,че не прави достатъчно налягане.Смяних помпата,колата тръгна и пак същия филм,даже по зле.Сутрин без подаване на газ е невъзможно да се запали,работи отвратително.Като чели мотора се дави,около колата мирише много на бензин.Когато стигне работна температура има осезаемо подобрение.Как мислите,възможно ли е проблемът да е пак в помпата (втора ръка е вземана от морга,с неясно минало) или да търся другаде проблема.
    Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
    EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
    EX:Fiat Bravo GT 1.6

    #2
    кола

    Щом има бензин значи не ето нея едва ли да са ти дали с по малък дебит На диагностика какво показва А на газ как е
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      kluchar написа:
      Щом има бензин значи не ето нея едва ли да са ти дали с по малък дебит На диагностика какво показва А на газ как е
      На газ е перфектна! След смяната на помпата не съм ходил на диагностика.Сега се сещам че на помпата имаше писано с маркер "145",сигурно е от Алфа.
      Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
      EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
      EX:Fiat Bravo GT 1.6

      Коментар


        #4
        Трябва и ресет на бензиновото ЕКУ.

        Коментар


          #5
          kiriluz1 написа:
          Трябва и ресет на бензиновото ЕКУ.
          fiat bravo 1.6 16v gt
          fiat marea 1.9 8v jtd
          fiat punto 1.7 td
          fiat marea 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Трябва ти нова помпа, какти ипроверка за спукани маркучи и хлабави скоби
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              Трябва ти нова помпа, какти ипроверка за спукани маркучи и хлабави скоби
              Мареа 99г пластмасов колектор е с еднопроводна бензинова система с регулатор в кошницата и е реализирана със стоманена тръба и термопластична тръба с бързи връзки. Така че няма скоби и маркучи Най-добре е ресет на Екуто ,ако това не помогне , мерене на налягане на горивото и проверка на регулатора на гориво.Също така има вероятност да е позапушен филтъра за бензин който е в самата кошница и чистенето на който е истинско приключение. Аз бих пробвал и варианта с подаване на контакт няколко пъти преди да я запаля и ако е по добре -монтиране на възвратен клапан преди рейката (ако регулатора е блокирал след престой пада налягането).П.П. Миризмата на бензин е показател че бензин и налягане има ,поне така мисля. По-скоро предишната помпа е била с по ниско налягане и ЕКУ се е самоадаптирало към това и след поставянето на новата помпа дави.Лично мое мнение ,като се има в предвид че карам същия кошник

              Коментар


                #8
                Маркучите в помпата и скобите вътре
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа:
                  Маркучите в помпата и скобите вътре
                  И там е с термопластична тръба която е и залепена на всичкото отгоре. Не съм си в къщи да я снимамАз бях в този филм с помпата това лято ,като допълнително миналата седмица се борихме и с теч на бензин от 1инжектор Та сега крайния резлутат е малко по-трудно палене ако завъртя веднага(като дам контакт 3 пъти пали от раз) предполагам блокирал регулатор или недостатъчно налягане на помпата -втора употреба е.Но иначе върви като самолет. На хартия дават че под 2,5 бара не може да запали. Но там не съм специалист

                  Коментар


                    #10
                    kiriluz1 написа:
                    S_BANKOV написа:
                    Маркучите в помпата и скобите вътре
                    И там е с термопластична тръба която е и залепена на всичкото отгоре. Не съм си в къщи да я снимам
                    А баш за него маркуч говоря, виждал съм на две помпи как тая тръба се беше разширила на снадките и от там падаше налягането. Отделно е много вероятно самата турбинка на новата помпа дето е вторя епотреба да е свършила. И отделно си месля че Алфа 145 с 1,4 мотора е с помпа на бош, която е на 1бар налягане.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      колега трябва да реснеш ЕКУ-ТО понеже е адаптивно и се адаптира към гаста и за това на бензин нестава колата с ГИ ли е или обикновенно агу

                      Коментар


                        #12
                        ЕКУ-то се рестартира като откача акумулотора за примерно 30 мин.нали?Имам помпа от Браво със същия мотор,която обаче не мога да сваля без да свалям резервоара.Затова си купих тази от моргата.Уикенда ще я сваля и монтирам на Мареата да видим дали ще има разлика.
                        Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
                        EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
                        EX:Fiat Bravo GT 1.6

                        Коментар


                          #13
                          kris_dif95 написа:
                          колега трябва да реснеш ЕКУ-ТО понеже е адаптивно и се адаптира към гаста и за това на бензин нестава колата с ГИ ли е или обикновенно агу
                          С газов инжекцион е колега.
                          Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
                          EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
                          EX:Fiat Bravo GT 1.6

                          Коментар


                            #14
                            ами с откачване на акумулатора не съм сигурен дали ще стане

                            Коментар


                              #15
                              С откачане на АБ няма да стане !Само през РС
                              Fiat Marea 2.4 JTD+
                              Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                              Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                              Renault 19/1.7mi/ - crash

                              Коментар

                              Working...
                              X