Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересни и препоръчани филми... част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предпочитам нещо не прекалено мрачно, да става и за семейно гледане. Сега видях, че dikanio е препоръчал някакъв сериал - "Праведен". Може би ще го започна, макар че ми се струва, че съм попадал на него и не съм сигурен, че е от моя тип сериали. Дано не прилича прекалено много на "Синове на анархията", защото той ми беше прекалено тежък дори и на мен и си го гледах сам като куче. А между другото отдавна се каня да започна "Досиетата Грим". Попадал съм на различни серии от него по телевизията и ми се струва, че става. Някой гледал ли го е, струва ли си да го започвам? Рядко изоставям сериали, но например със "Свръхестествено" (Supernatural) не успях да се справя. Мисля, че окончателно се отказах от него някъде около 3-ти сезон.
    Последна редакция от snake; 05.10.2017, 08:18.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      всяка серия си е отделен случай. става за загуба на време но сюжета е един и същ само чудовищата са различни.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        Наскоро изгледах излезлите два сезона на 'Billions'. Конфликт между прокурор и финансов гуру милиардер. Правят си един на друг гадни номерца, и като се усети този който му е ред да е потърпевш ходи и прави чутовен скандал, а другия се хили нагло. Само заради тези сцени си струва да се гледа.

        Иначе 'Boardwalk Empire' ако не си гледал силно препоръчвам - все едно 'Сопранос', само че Скорсезе създател, тук там режисира, и Марк Уолбърг продуцент. Много силен сериал.

        От фантастичните има вече излезли два сезона на 'The Expanse' базирана на книги на Филип Дик. Върви на няколко нива, хем екшън, хем политика, добър е сериала.

        'Luther' е типично английски мрачен съвременно детективски сериал. Много психология, няма захаросани холивудизми. Идрис Елба в главната роля.

        Ако не си гледал 'House of cards' силно го препоръчвам. Американски конгресмен си пробива с лакти път нагоре по стълбицата. Само че не е нормалната суха политическа драма. Кевин Спейси и Робин Райт правят такива образи, че само играта им да гледаш е достатъчно.


        Аз лично не харесвам (нищо че ги гледам) сериали като 'The 100'. Главно защото продуцентите всеки сезон хващат същите герои, разпределят кой добър кой лош и ги сборват. Следващия сезон половината добри стават лоши (за което другата половина добри страдат), половината лоши стават добри (за което другата половина лоши беснеят) и пак сборват вече новоопределените добри и лоши. Тук там някой нов пушечно месо да вкарат. И това е сезон след сезон. И 'Lost' беше така, и 'Heroes', и 'Prison Break', ако се замисля и други ще изровя. Абсолютен сценаристки мързел. Много обичам сериали, в които разговорите са пълни с разни странични историйки. Тип ни в клин ни в ръкав 'В трети клас имахме една съученичка....' + поука (или пък не). Примерно Сопранос е такъв, 'Boardwalk Empire' също, 'House of Cards'. Може би и 'The Wire'.

        Коментар


          Благодаря за предложените сериали. Ще започна да ги прослушвам един по един и след време ще споделя впечатления.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            Не разбрах какъв точно жанр търсиш. Понеже скоро препоръчвах на един колега едно сериалче (а за друго не се сещам в момента )

            http://www.imdb.com/title/tt0379632/?ref_=fn_al_tt_1

            Първите сезони са интересни, после малко затърпява, но става за зяпане.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              всяка серия си е отделен случай. става за загуба на време но сюжета е един и същ само чудовищата са различни.
              Не разбрах за кой сериал говориш.


              Не разбрах какъв точно жанр търсиш. Понеже скоро препоръчвах на един колега едно сериалче (а за друго не се сещам в момента )

              http://www.imdb.com/title/tt0379632/?ref_=fn_al_tt_1

              Първите сезони са интересни, после малко затърпява, но става за зяпане.
              Не търся конкретен жанр. Едва ли има киноман, който се интересува само от конкретен жанр. Е, да кажем, че комедийни сериали не ме интересуват. И предпочитам да се говори на английски. Други изисквания нямам. А така, като само си дал линк към IMDB, даже няма и да го отворя. Кажи поне нещо за сериала, несериозно е с тези линкове.
              Последна редакция от snake; 08.10.2017, 20:20.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                досиета грим.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  Не разбрах за кой сериал говориш.


                  Не търся конкретен жанр. Едва ли има киноман, който се интересува само от конкретен жанр. Е, да кажем, че комедийни сериали не ме интересуват. И предпочитам да се говори на английски. Други изисквания нямам. А така, като само си дал линк към IMDB, даже няма и да го отворя. Кажи поне нещо за сериала, несериозно е с тези линкове.
                  Не разбирам кое е несериозното. Давам ти линк, където има трейлъри и описания.

                  Ето за какво се разправя ( описанието от ИМДБ):
                  "A motley group of London con artists pull of a series of daring and intricate stings."
                  Или.... от един сайт за сваляне описанието:

                  "Историята на група от петима елитни измамници, които подготвят големи измами. Сериал, изпълнен с хитрости и обрати.

                  Дани е експерт в бързото мислене и импровизацията, мозъка и лидера на групата в този сезон. Албърт е ветеран измамник, който в последните години открива подходящи жертви и ги предоставя на своите приятели измамници. Аш се явява с всичката необходима екипировка. Стейси се появява, когато има нужда от нейните женски качества и нейните много ефективни техники на убеждение."
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    Е, аз така ги виждам нещата - въпрос на гледна точка. Не съм искал да те засегна. Просто смятам, че по-полезно е тук да споделяме лични впечатления от филмите и сериалите, които препоръчваме.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      Изгледах новия сезон на Туин Пийкс, заснет 25 години след предишния сезон на култовата мистерия от 90-те. Увлече ме и го гледах с интерес, но за мен е доста по-слаб от първите два. Ще очаквам следващия сезон, в който се надявам, че най-накрая ще стане ясно кой уби Лора Палмър . Всички сезони на сериала ги има с перфектно качество в HBO GO.

                      Започнах и "Западен свят" - също оригинална продукция на HBO. До момента впечатленията ми са отлични, но за съжаление засега има само един сезон. Сюжет: във високотехнологичен увеселителен парк е пресъздадена атмосферата от Дивия запад. Всеки, който си плати, може да даде воля на най-мръсните си желания и безнаказано да убива, изнасилва и да прави каквото намери за добре с ... роботите с човешки образ, които населяват парка. Нещата вървят натам, че роботите, които по принцип са конструирани така, че не могат да навредят на човек, ще станат лоши.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        Оооо, сериала е много повече от 'роботите ще станат лоши', само гледай. Чакат те доста 'уау' и 'ахааааа' моменти . А втория сезон в момента се снима, но е толкова технически сложно всичко, че не могат да пускат всяка година нов сезон. Имай предвид, че първи сезон е само надничане през ключалката към света на сериала. Гласят го да е новата златна кокошка след 'Игра на тронове', да видим.

                        Коментар


                          От фантастичните има вече излезли два сезона на 'The Expanse' базирана на книги на Филип Дик. Върви на няколко нива, хем екшън, хем политика, добър е сериала.
                          Обикновено вкусовете ни съвпадат, но The Expanse не ме грабна. Пет серии издържах и приключих . Това ми е втората фантастика след Supernatural, която спирам да гледам преждевременно. Пробвах и култовия "Семейство Сопрано". Много плямпане, кухи смешки... - на 30-та минута от първия епизод разбрах, че е от сериалите, които не ми харесват. А и по принцип има два типа филми и сериали, които никога не са ми били интересни: уестърни и филми(сериали) за мафията. Сега мисля да пробвам "Историята на прислужницата". Попадал съм на сцени от него и мисля, че ще ми допадне. По-късно ще споделя впечатления.
                          Последна редакция от snake; 18.01.2018, 21:38.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            Чух нещо за "Сикарио-2" ... новини или друго, да знаете ??????????
                            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                            http://www.keepfighting.ms

                            Коментар


                              browser -> youtube -> "sicario 2" -> Направо си има трейлър от един месец https://www.youtube.com/watch?v=Pymm6cmE9uQ
                              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                              Коментар


                                Мерсаж ... Джош Бролин и уникалният Бенисио вероятно ще направят як филм. Очаквам го!
                                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                                http://www.keepfighting.ms

                                Коментар

                                Working...
                                X