Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересни и препоръчани филми... част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да, трейлърът изглежда обещаващо.И аз чакам нещо по-сериозно с Дел Торо, че в Star Wars беше отбиване на номера. В първия филм Емили Блънт не отстъпваше на тия двама чичаци, жалко че сега ще е без нея.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      http://www.imdb.com/title/tt4633690/

      Днес го гледах,не е лош.

      Коментар


        Wind River - препоръчвам!

        Коментар


          ...Сега мисля да пробвам "Историята на прислужницата"...
          Започнах го. Доста извратена история, но става, увлече ме. Можеха да изберат някоя малко по-арна за главната роля, но и така се гледа . Сюжетът: в близкото бъдеще повечето жени са станали безплодни. Малкото жени, които могат да забременеят, се преследват, залавят и заставят да живеят като робини за разплод в богаташки семейства...
          Последна редакция от snake; 24.01.2018, 21:29.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            Снощи попаднах на някакъв съвременен руски филм - "Студен фронт". По принцип гледам само филми, в които се говори на американски английски и в краен случай на немски, но реших да му дам шанс. Сюжетът? Няма такъв . Един мъж и две жени стоят в къща на брега на морето във Франция и не правят почти нищо. Пият, говорят, шегуват се, карат се, бият се, правят секс всеки с всеки. И така до края на филма... Нелош хумор и ... наистина нищо, ама нищо друго. Нямах представа, че руснаците продължават да творят подобни безсмислени истории. Странното е, че филмът дори не е скучен и става за гледане . Абе руска му работа.
            Последна редакция от snake; 04.02.2018, 20:34.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              Лек за живот (A Cure For Wellness) - най-добрият филм, който съм гледал от много време насам, може би поне година. Жанр - мистерии, трилър. Сюжетът: амбициозен млад служител в голяма фирма е изпратен в санаториум в Алпите, откъдето трябва да прибере своя шеф. Но скоро след като пристига там, претърпява инцидент и сам става пациент на санаториума. Оказва се, че нищо не е такова, каквото изглежда, а зад вратите се крият страшни тайни. Всичко е поднесено с мярка и вкус, в най-добрите традиции на този вид кино. Приятно гледане!
              Последна редакция от snake; 13.02.2018, 18:00.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                Мъча се с Black Mirror. Няма как да ви го представя, защото в сериала не се разказва за нищо конкретно, но да кажем, че идеята е да се хиперболизира това как технологиите променят живота ни. Някои хора много го харесват и го намират за стойностен. Може и да е така, но не е интересен. До момента ми е харесала една единствена серия. Сериалът е толкова особен, че дори се препоръчва последният 4-ти сезон да не се гледа в нормалната поредност на сериите, а в някакъв друг ред, който се разпространява апокрифно, измислен неизвестно от кого. Гледаш, чудиш се защо изобщо го правиш, но после гледаш и следващата серия, надявайки се, че не може да е чак толкова скучна, колкото предишната .
                П.П. Няма да го намерите с хубаво качество и добри субтитри. Дублирал го е някой със сериозни пропуски по български. Може и да е нарочно - нищо в този сериал не е както трябва . Който иска, да се пробва да го гледа.
                Последна редакция от snake; 23.02.2018, 23:06.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  "Воевода". Три серии за Румена войвода. Доказателство, че с нисък бюджет е възможно да се правят български исторически сериали. Иначе е нещо средно между 'Капитан Петко Войвода" и 'Време разделно'. Разбира се, доста по-повърхностно, пък и без масовките от онези години, но очаквах да е по-зле.

                  'Килджойс'. Мъча в момента трети сезон и се скъсвам от прозявки. Извънземни бацили поемат контрол над хора и ще поробват човечеството. Ловците на глави (реално машите на гадните експлоататори лордове) ще ги борят. Не мога да повярвам, че спряха 'Dark Matter', а този го търпят.

                  'Стар Трек Дискавъри'. Мога да коментирам като изгледал всички сериали с марка 'Стар Трек' (добре де, оригиналния от шейсетте май не го издържах чак всички серии). Развива се десетина години преди оригиналните серии, в оригиналната вселена (не на Джей Джей Абрамс изгъзиците). Федерацията влиза във война с клингоните, ядем як бой, нооооо...разбира се ги бием без да ги бием (?!). Внимание, в сериала силно са застъпени силни фемини героини, мъжете са или безхарактерни, или гадове, а свестните са гейове (с целувки и мляскания мъжки). Мацките са badass всичките. Които не са - до края на сезона стават.

                  'The Orville'. Е те това е Стар Трек-а на 21 век. По проект на Сет Макфарлън. За щастие няма го тоталното наакване от другите му филми, нещата са ограничени максимум до пръцкания по време на космическа битка. Много свеж, много готин сериал, реално във вселената на Стар Трек без да се споменава това (копирайт едно друго, пък и им дава свобода да творят). Лафове, култови разговори, семпъл псевдо екшън и много, много хумор. Отдавна не бях гледал сериал така с кеф. Ако не ви хареса първата серия - не гледайте нататък.

                  'Training Day' сериал. В духа на игралния филм с Дензъл Уошингтън. Млад полицай търси убийците на баща си (също полицай). Назначават го към една групичка полицаи с идеята да слухти и да натопи дъртия полицай тартор на групичката ако сгафи. Под гафове се разбира като разбере че някой е виновен да му прави капанчета барем извадят оръжие, че да застреля. Същия полицай обаче се оказва стария партньор на баща му, който също търси убийците и те така. История за ченгета попрестъпващи линията на закона щом решат, че така е редно. Скучничко всъщност.

                  Коментар


                    Ready Player One (Играч първи, приготви се!) - днес го изгледах, хареса ми. Режисьор е Стивън Спилбърг. Наивно филмче, почти детско, има и романтика - става за убиване на 2 часа и половина. В близкото бъдеще светът е деградирал и всички се интересуват само от една компютърна игра Оазис. Хората буквално живеят в нея. Нерядко спечеленото/загубеното в играта се отразява и на реалния им живот. В играта са скрити 3 ключа. Скрил ги е единият от двамата създатели на играта, който вече не е между живите. Който ги намери, става собственик на играта и съответно най-богат човек на планетата.
                    Мисля, че ще се хареса на хората, които обичат филми от типа на Междузвездни войни.

                    П.П. След като изгледах целия сериал, си коригирам мнението за Balck Mirror, за който писах преди няколко месеца. Стойностен сериал е, макар че е труден за гледане. Някои от сериите са много интересни, други са скучни, а от някои нищо не разбрах . Абе английска му работа.
                    Последна редакция от snake; 06.07.2018, 18:26.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      'Ready player one' му препоръчвам книгата. Филма още не съм го гледал, но книгата е много добра. Много носталгия по 80те години и много точно очертаване на това как трябва да изглежда виртуалната реалност, щото като гледам напъните от последните години ужким има - ама няма.

                      Коментар


                        'Ready player one' му препоръчвам книгата. Филма още не съм го гледал, но книгата е много добра. Много носталгия по 80те години и много точно очертаване на това как трябва да изглежда виртуалната реалност, щото като гледам напъните от последните години ужким има - ама няма.
                        Наистина носталгията по 80-те е изключително силно изразена и тази нишка от филма много ми допадна . Особено сцените в края на филма с малкото момче от 80-те (бъдещият създател на Оазис), което предпочита света на електронните игри пред реалността, са наистина трогателни.
                        Последна редакция от snake; 07.07.2018, 11:10.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          Попаднах на норвежкия сериал "Времевите имигранти". Накратко: хора от миналото започват да се появяват в океана. Някои от тях като главната героиня Алфхилдр Енгинсдотир се приспособяват в новата реалност, а други предпочитат да живеят така, както са го правили в древността. Алфхилдр е първата полицайка-викинг и работи с детектив Ларс Хааланд по случай, свързан с убийство в Осло. Сериалът е загадъчен, в някои моменти психарски, в други - наивен и комичен. На мен много ми допада. За съжаление засега има само 6 серии и не е ясно ще има ли продължение.

                          А голямата новина за киноманите е завръщането на Breaking Bad! Не е ясно какви ще ги върши Джеси Пинкман без Хайзенберг, но очаквам с нетърпение премиерата на Ел Камино. Дано не ме разочарова, както повечето продължения на велики сериали.
                          Последна редакция от snake; 09.10.2019, 15:34.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            Мислех си скоро за тази тема.

                            Какво гледах аз напоследък.

                            'Чернобил'. Ако знаех какво е, бих си го спестил. Особено като прочетох признанията на създателите как са променили това онова от истинската история. Общо взето пропаганден сериал.

                            'Into the badlands'. Хубаво е, че 'Джон Уик' повлече след себе си качествена хореография на тупаниците. Иначе смисъл много...предъвкват трети сезон някакви суперменски сили.

                            'The Blacklist' следва добрата стара схема в началото на всеки сезон да прераздаваме картите и добрите да станат лоши и обратното. Аха да повярваме - и то не било баш тъй.

                            'The Last Ship' е не го издържах, упорствах, но не го издържах. Изтрих.

                            'Blue Bloods' добра изненада за мен. Разтоварващ сериал за полицейско семейство в Ню Йорк, като в семейството има патрулен полицай, върховен комисар на полицията, бивш върховен..., инспектор и прокурор. Оттам насетне на всички нива гледаме полицейски истории едновременно и в същото време заедно.

                            'The West Wing' отдавна се каня да го гледам от-до. Първи сезон ми хареса, втори поразвалиха, трети направо едва го търпя. Е много задълбаха в дебрите на политиката и хватките. И определлено му липсва лош герой на сериала. Иначе перфектна актьорска игра.

                            'Black Sails' мнооооого добре...обаче се поувлякоха. Да изкараш капитан Флинт гей - моля моля. И едва ли не пиратите ги направиха мотора на американската революция, че даже и на борбата за свобода на негрите. До втори сезон си имаше бая натурални секс и кървави сцени, след това ги махнаха, но пък вкараха мащабни корабни кадри.

                            Коментар


                              Мислех си скоро за тази тема.

                              ...

                              'Чернобил'. Ако знаех какво е, бих си го спестил. Особено като прочетох признанията на създателите как са променили това онова от истинската история. Общо взето пропаганден сериал.
                              И какво не ти хареса в този филм? Точно по това време, когато се случиха тези неща, започвах трудовия си стаж. Не виждам нищо пропагандно. Филм е, някои неща са преувеличени, но все пак, това не е документален филм. Всичко си е точно така, както ни го представяха тогава!...
                              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                              Коментар


                                "Нюхач" - руски криминален сериал. Човек с обоняние на куче разкрива престъпления по миризмата. На мен ми хареса доста. Главният герой е доста ерудиран и споделя интересни информации. Примерно, не знаех, че родината на спанака е Иран.
                                Dacia Duster 1.6 4WD

                                Коментар

                                Working...
                                X