Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересни и препоръчани филми... част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    @dabadaba Нямам нищо против преувеличението и преиначаването на някои неща. Примерно събирателния образ на атомната физичка. Но имам против, когато откровено лъжат за други. Примерно огъня в Чернобил отделя два пъти повече радиация от бомбата в Хирошима на всеки час. Или Ако не охладим реактора ще има вторична експлозия, от която ще се заличи веднага Киев и Минск и впоследствие половин Европа става необитаема (?!). Или сцената в болницата с деца и възрастни с радиационни обгаряния. Такива са имали само пожарникари и работници в централата. Сцената накрая с речта на Легасов пред съда, хайде от мен да мине, начин да обясним какво е станало. Обаче всъщност Легасов изобщо не е бил спец по атомни реактори, знаел е за радиацията и как се отразява, толкоз, даже е бил партиен функционер, който пращат да има кой да контролира 'партийно'. Или пък отдавна преоблечени и измити пациенти с радиационна болест ако те пипнат - заразяват те. Какво да кажем за бебето, дето в корема на майка си абсорбирало всичката радиация, и на нея нищо и няма. Всъщност целия сериал едва ли не е абе как тъй аджеба се взриви? А всъщност 36 часа след експлозията учени докладват в Москва каква е причината за взрива и са били отдавна наясно с конструктивния дефект. Онея тримата юнаци доброволци дето отваряха крановете в тъмното за да опразнят резервоарите изобщо не са били доброволци и изобщо не са умрели след една седмица. Двама от тях са живи до днес, третия умира 2005г. И т.н. и т.н.

    Лошо няма да се подраматизират нещата, но те пренаписват физиката.

    Целия сериал е да покажем колко са некомпетентни руснаците, какви са тъпаци, как и ръководителите им са тъпаци, как и учените им са тъпаци, как и докторите им са тъпаци, как се наливат с водка и нещата се правят или щото 'ако не го направиш ще те хвърля от вертолета' или 'за родину' и скокват готови. И разбира се веднага десет ЕМИ-та. Честно, за десет ЕМИ-та ли е? Абсолютна пропаганда.

    Коментар


      Ами гледай тогава и руската версия за Чернобил - там няма пропаганда, няма и ЕМИ
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        @ls1, внимавай с коментарите за "Чернобил" . Мен ме оплюха в страницата на HBO, защото не харесвам тoзи скучeн, пропаганден сериал. Основното за мен е СКУКА, сериалът е по-скучен от предаването "Бразди" .
        Последна редакция от snake; 11.10.2019, 23:33.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          Изгледах "Ел Камино". Филмът, в който отново се срещаме с Джеси Пинкман и Хайзенберг, е тотал щета - не го гледайте, ако не искате да си развалите впечатлението от култовия "Breaknig Bad". Изгледах и "касовия, гениален, феноменална актьорска игра..." и т.н. "Жокера". Става за убиване на два часа, въпреки че няма абсолютно никакъв смисъл. Поне аз не намерих такъв, макар че доста търсих.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            Без да съм гледал Жокера, ние няма как да им ги разберем докрай техните комиксови филми. Все едно американец да вдене 'Време разделно' или 'Тате каза че ще ми купи колело, ама друг път'.

            Аз снощи гледах Адам Сандлър и Дженифър Анистън в Murder Mistery. Хубаво отпускащо филмче, актьорите показват точно колкото би очаквал от тях като физиономии и лафове, препоръчвам.

            The Highwayman с Костнър, Уди Харелсън и Кейти Бейтс. История за издирването и убиването на Бони и Клайд. Перфектна актьорска игра, няма какво да коментирам там. Интересното беше, че Бони и Клайд почти не ги показаха, изобщо нямаше поглед на тяхната гледна точка за нещата, филма е изцяло за ловците.

            Довършвам и поредния сезон на 'Стоте'. В началото имах надежда, че ще има повече кадри на космическия кораб, но явно е по-евтинко да снимат в храсталаците. Определено можеха да направят един цял сезон, който да проследи пътуването до новата планета (ама да са будни!). Накефих се на Октавия и Диоза в тандем, е няма кой да ги спре.

            Продължавам с девети сезон на Blue Bloods, но става все по-зле в посока сапунка.

            Designated Survivor му давах шанс след шанс на втори сезон, но просто не се издържа. Изтрих.

            The West Wing му влача трети сезон, все повече на говорилня става сериала и много ме е яд, защото така добре започна първия сезон.

            Коментар


              "Алита: Боен ангел" - много приятно и разтоварващо филмче. Жанр: фантастика.

              "Вещерът": много, ама много добър и мистериозен сериал по нашумялата игра. Оценявам го ПОНЕ колкото GOT! За съжаление до момента има само един сезон.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                'Алита...' е страхотен филм. Много го препоръчвам. Честно казано ми е много по 'Камерън' филм от новия Терминатор. Чакам Аватарите.

                А за новия Терминатор...не че е лош, но не се приближава до първите две части. По-скоро стои наравно с другите продължения, в някои отношения и по-долу. Колкото и да ми се щеше Линда Хамилтън да се завърне - абсолютно излишна е в този филм. Катарзиса на героя на Арни ми е леко...наивен. Общо взето филма се обобщава в 'Някой ще спаси света, от бъдещето идва някой да го убива и друг да го защитава, пата кюта (не мре бре, тенеке...!), хепиенд с леко горчив вкус'. А това май вече сме го гледали преди 35 години.

                'Gemini man'. Доста клиширан. Голям спец в спец службите иска да се пенсионира, като за довиждане му правят номер, той се усеща, тръгват да го трепят и не могат да го утрепят. Малко и клонинг фантасмагории за сол и готово. Уил не играе добре. Много бих искал един ден да участва във филм, който за него да е каквото бе 'Чакалът' за Брус Уилис.

                Сериали...в момента гледам 'Boston Legal'. Адвокатски, нещо като Али Макбийл, но с повече стар пауър и без гейски изцепки и женски терзания. Арогантен Джеймс Спейдър, невероятен Уилям Шатнър.

                А, между другото...'Вещерът' не е по игра, а по поредица книги. Първата е леко наивна, но следващите вече са уау.

                Коментар


                  "Глутница" - полски криминален сериал за живота на граничарите и проблемите с бежанците и каналджиите. Далавери, убийства, любов, загадки, "къртици", агенти под прикритие, сблъсъци с украински и руски мафиоти... Много сериозен сериал, който трябва да се гледа внимателно, защото не е някоя лека кримка. Много ми харесва! Нещо като полския "Под прикритие" . До момента има три сезона по 6 серии. Единственият минус на сериала е, че говорят на полски . Много псуват тези поляци, а псувните им едни такива смешно звучащи . Малко ми развалят удоволствието от иначе много добрия сериал.
                  Последна редакция от snake; 20.02.2020, 22:50.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    Един приятел гледа "Епизод 9", и каза: "После като се прибрах си пуснах Moviestar, за да гледам някой смислен филм..."
                    Добри Божилов, писател
                    "Задругата"

                    Коментар


                      "Г-н Робот" (Mr. Robot): най-голямата мистерия след Lost и най-вълнуващият сериал след Декстър и Breaking Bad! Четири сезона, всеки по 10-13 серии... Само това ще кажа за сериала и мисля, че е достатъчно

                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        Някои сериали


                        Ozark (TV Series 2017– ) - IMDb

                        Graceland (TV Series 2013–2015) - IMDb
                        Изглодах "Грейсленд". Става за губене на време. Без излишна мелодрама и глупав хумор. Няма измислени екшън сцени, но пък е изпълнен с подмолност и малко коварност. Наистина се учудвам, че са само три сезона като е можело да продължат с друга група или случаи за разследване.

                        В момент довърших първи сезон на "Ozark", може би не е нищо особено, но пак за губене на време и непрентенциознни зрители става. Все пак са замесени 5 милиона нарко-долара, които чакат да бъдат изпрани, после стават осем и така до 50мил, зазидани в гипсокартона. Ще видим какво става с тях в сезон втори...

                        Като прочетох резюмето веднага се сетих как в един друг сериал /"Breaking Bad"/
                        имаха 80мил в кеш, които се опитваха да изперат с автомивки. Та ми стана интересно каква ли схема ще въведат тук.

                        Escape Room (2019) - IMDb



                        Игрален филм, на светлинни години от "Кубът", "Пъзелът" или "Последен изход", но си падам по такъв тип филми. Изгледох го до края, който остана отворен с мисълта, че може да има и продължение.

                        Г-н Робот го бях почнал да го гледам, мислех че е за някой супер гений, хакер или нещо такова. Но "Кени" винаги ме връща към "War at home" Не можах да схвана много, освен че май е някъв тежък случай на шизофрения. Може би трябва да го пусна отначало и да проследя историята с различен поглед.
                        Последна редакция от pl4 8rp; 31.01.2021, 19:05. Причина: Допълнение
                        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                        Коментар


                          pl4 8rp написа: Преглед на мнението
                          ...
                          Г-н Робот го бях почнал да го гледам, мислех че е за някой супер гений, хакер или нещо такова. Но "Кени" винаги ме връща към "War at home" Не можах да схвана много, освен че май е някъв тежък случай на шизофрения. Може би трябва да го пусна отначало и да проследя историята с различен поглед.
                          Всъщност главният герой в Г-н Робот наистина е гений и хакер, както и доста луд . Сериалът е странен, мистериозен, мисля, че ме грабна с това, че в доста моменти ми напомня на Декстър: с непрестанните монолози на главния герой, с начина, по който колекционира CD-та за всеки хакнат, така както Декстър колекционираше стъкленици с кръвта на всеки убит, с това, че е добросъвестен специалист по киберсигурност през деня и хакер през нощта, подобно на криминалиста Декстър, който през нощта беше безмилостен убиец... За мен в Г-н Робот има откровени намигвания към някои от любимите ми сериали като Lost, The Dead Zone и Dexter. Изгледах го целия. Имаше и скучни и тягостни серии, както и сцени с брутално насилие, но като цяло много ми хареса. Не че разбрах края му, но каква мистерия ще е, ако краят е разбираем? Всъщност идеята на сериала никак не е нова, но е реализирана по начин, който много ми допада. Ултралявата организация Общество Б, ръководена от Г-н Робот, иска да изтрие дълговете на всички и да накаже богатите. Появяват се и мистични персонажи като китайския хакер White Rose и ръководената от него Тъмна армия, които засилват мистерията. Абе готино е сериалчето . Не е за всеки вкус, но на мен лично много ми хареса и директно се изстреля близо до топ сериалите във вечната ми класация .

                          Силно препоръчвам Отмяната / The Undoing. Прекрасно озвучен, много силен актьорски състав, в който блестят Хю Грант, неостаряващият Донълд Съдърланд и все още изключително красивата Никол Кидман.
                          Последна редакция от snake; 01.02.2021, 22:21.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            Изгледах финалния сезон на "Стоте". Всъщност шести и седми (финалният) сезон ми стояха на компютъра от повече от година и все не намирах време за тях, а и лека-полека се бях разочаровал от сериала. Шести сезон тръгна рязко нагоре, а седми наистина ми хареса! Финалът традиционно е странен, но пък беше истински ФИНАЛ!
                            А сега ще си пусна нещо мнооооого специално - първата серия на Dexter New Blood вече е налична. Ще следя с интерес какви ги върши любимият на цял свят сериен убиец
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              Станах истински фен на шведския сериал "Черно езеро"! Препоръчвам го на всички. които си падат по жанра трилър/мистерии/ужаси. Много, ама много готин! До момента има два сезона, като според мен вторият спокойно може да се гледа преди първия. Сюжетът и на двата сезона е сходен. Група хора попадат на отдалечени от цивилизацията места и... започват да им се случват странни неща. В първия сезон мястото е изоставен зимен курорт, в който преди 20 години е изършено жестоко убийство, а във втория - остров до Швеция, на който витаят черни тайни още от времето на втората световна война, а и преди нея.

                              П.П. Има и друг шведски сериал с подобно име - "Черно езеро: Дистопия", но все още не съм си го пуснал и не съм наясно дали има някаква препратка към "Черно езеро".

                              Click image for larger version

Name:	Black Lake1.jpg
Views:	1
Size:	151,3 KB
ID:	2099292Click image for larger version

Name:	Black Lake2.jpg
Views:	1
Size:	191,3 KB
ID:	2099293
                              Последна редакция от snake; 29.12.2021, 14:55.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар


                                След като изгледах новия сезон на "Декстър", както и трите сезона на "Черно езеро", мога да ги коментирам вече по-професионално .

                                Dexter New Blood - продължението на сериала за любимия на цял свят криминалист-сериен убиец се появява цели 8 години след последния сезон, който завърши катастрофално, а и сам по себе си не беше особено добър. За мен Dexter New Blood е изключително силно продължение на този велик сериал! Пак ще слушаме монолозите на Декстър с неговия неподправен черен хумор, пак ще убива лошите, но като цяло сезонът е различен от това, с което сме свикнали. Доста по-тежък, доста повече разсъждения на тема добро и лошо... Не изключвам и вероятността по-чувствителните зрители да бършат сълзите си в някои от романтичните моменти, а и не само . И не на последно място, Декстър е видимо остарял, позагубил е инстинктите си и малко се дъни с новите технологии. Достоен и истински ФИНАЛ на сериала! Макар че винаги може да се измисли и ново продължение
                                Click image for larger version

Name:	Dexter719769_n.jpg
Views:	1
Size:	238,8 KB
ID:	2099315


                                За "Черно езеро": както казах, вторият сезон трябва да се гледа преди първия . И в двата сезона има нещо от магията на "Десет малки негърчета", като в първия (който трябва да се гледа втори ) силно е намесено и свръхестественото, докато вторият си е чисто криминале. И двата сезона ми допаднаха и ги гледах с интерес. Третият сезон, който се води първи сезон на "Черно езеро: Дистопия" ми дойде малко в повече и не ми хареса особено. С други герои, но идеята пак е подобна на първите два сезона - малка група хора на затънтено място... Абе и той става за гледане .
                                Последна редакция от snake; 18.01.2022, 09:51.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X