Страница 26 от 26 ПърваПърва ... 16242526
Резултати 251 до 258 от 258

Тема: Интересни и препоръчани филми... част 2

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Цитат ls1 написа: Преглед на мнението
    'Ready player one' му препоръчвам книгата. Филма още не съм го гледал, но книгата е много добра. Много носталгия по 80те години и много точно очертаване на това как трябва да изглежда виртуалната реалност, щото като гледам напъните от последните години ужким има - ама няма.
    Наистина носталгията по 80-те е изключително силно изразена и тази нишка от филма много ми допадна . Особено сцените в края на филма с малкото момче от 80-те (бъдещият създател на Оазис), което предпочита света на електронните игри пред реалността, са наистина трогателни.
    Последна промяна от snake : 07.07.2018 в 10:10
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Регистр. на
    21.10.2005
    Попаднах на норвежкия сериал "Времевите имигранти". Накратко: хора от миналото започват да се появяват в океана. Някои от тях като главната героиня Алфхилдр Енгинсдотир се приспособяват в новата реалност, а други предпочитат да живеят така, както са го правили в древността. Алфхилдр е първата полицайка-викинг и работи с детектив Ларс Хааланд по случай, свързан с убийство в Осло. Сериалът е загадъчен, в някои моменти психарски, в други - наивен и комичен. На мен много ми допада. За съжаление засега има само 6 серии и не е ясно ще има ли продължение.

А голямата новина за киноманите е завръщането на Breaking Bad! Не е ясно какви ще ги върши Джеси Пинкман без Хайзенберг, но очаквам с нетърпение премиерата на Ел Камино. Дано не ме разочарова, както повечето продължения на велики сериали.
    Последна промяна от snake : 09.10.2019 в 14:34

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Мислех си скоро за тази тема.

Какво гледах аз напоследък.

'Чернобил'. Ако знаех какво е, бих си го спестил. Особено като прочетох признанията на създателите как са променили това онова от истинската история. Общо взето пропаганден сериал.

'Into the badlands'. Хубаво е, че 'Джон Уик' повлече след себе си качествена хореография на тупаниците. Иначе смисъл много...предъвкват трети сезон някакви суперменски сили.

'The Blacklist' следва добрата стара схема в началото на всеки сезон да прераздаваме картите и добрите да станат лоши и обратното. Аха да повярваме - и то не било баш тъй.

'The Last Ship' е не го издържах, упорствах, но не го издържах. Изтрих.

'Blue Bloods' добра изненада за мен. Разтоварващ сериал за полицейско семейство в Ню Йорк, като в семейството има патрулен полицай, върховен комисар на полицията, бивш върховен..., инспектор и прокурор. Оттам насетне на всички нива гледаме полицейски истории едновременно и в същото време заедно.

'The West Wing' отдавна се каня да го гледам от-до. Първи сезон ми хареса, втори поразвалиха, трети направо едва го търпя. Е много задълбаха в дебрите на политиката и хватките. И определлено му липсва лош герой на сериала. Иначе перфектна актьорска игра.

'Black Sails' мнооооого добре...обаче се поувлякоха. Да изкараш капитан Флинт гей - моля моля. И едва ли не пиратите ги направиха мотора на американската революция, че даже и на борбата за свобода на негрите. До втори сезон си имаше бая натурални секс и кървави сцени, след това ги махнаха, но пък вкараха мащабни корабни кадри.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    15.11.2013
    Цитат ls1 написа: Преглед на мнението
    Мислех си скоро за тази тема.

...

'Чернобил'. Ако знаех какво е, бих си го спестил. Особено като прочетох признанията на създателите как са променили това онова от истинската история. Общо взето пропаганден сериал.
    И какво не ти хареса в този филм? Точно по това време, когато се случиха тези неща, започвах трудовия си стаж. Не виждам нищо пропагандно. Филм е, някои неща са преувеличени, но все пак, това не е документален филм. Всичко си е точно така, както ни го представяха тогава!...
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    "Нюхач" - руски криминален сериал. Човек с обоняние на куче разкрива престъпления по миризмата. На мен ми хареса доста. Главният герой е доста ерудиран и споделя интересни информации. Примерно, не знаех, че родината на спанака е Иран.
    Fiat Multipla 105JTD

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    @dabadaba Нямам нищо против преувеличението и преиначаването на някои неща. Примерно събирателния образ на атомната физичка. Но имам против, когато откровено лъжат за други. Примерно огъня в Чернобил отделя два пъти повече радиация от бомбата в Хирошима на всеки час. Или Ако не охладим реактора ще има вторична експлозия, от която ще се заличи веднага Киев и Минск и впоследствие половин Европа става необитаема (?!). Или сцената в болницата с деца и възрастни с радиационни обгаряния. Такива са имали само пожарникари и работници в централата. Сцената накрая с речта на Легасов пред съда, хайде от мен да мине, начин да обясним какво е станало. Обаче всъщност Легасов изобщо не е бил спец по атомни реактори, знаел е за радиацията и как се отразява, толкоз, даже е бил партиен функционер, който пращат да има кой да контролира 'партийно'. Или пък отдавна преоблечени и измити пациенти с радиационна болест ако те пипнат - заразяват те. Какво да кажем за бебето, дето в корема на майка си абсорбирало всичката радиация, и на нея нищо и няма. Всъщност целия сериал едва ли не е абе как тъй аджеба се взриви? А всъщност 36 часа след експлозията учени докладват в Москва каква е причината за взрива и са били отдавна наясно с конструктивния дефект. Онея тримата юнаци доброволци дето отваряха крановете в тъмното за да опразнят резервоарите изобщо не са били доброволци и изобщо не са умрели след една седмица. Двама от тях са живи до днес, третия умира 2005г. И т.н. и т.н.

Лошо няма да се подраматизират нещата, но те пренаписват физиката.

Целия сериал е да покажем колко са некомпетентни руснаците, какви са тъпаци, как и ръководителите им са тъпаци, как и учените им са тъпаци, как и докторите им са тъпаци, как се наливат с водка и нещата се правят или щото 'ако не го направиш ще те хвърля от вертолета' или 'за родину' и скокват готови. И разбира се веднага десет ЕМИ-та. Честно, за десет ЕМИ-та ли е? Абсолютна пропаганда.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    15.11.2013
    Ами гледай тогава и руската версия за Чернобил - там няма пропаганда, няма и ЕМИ
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

Регистр. на
    21.10.2005
    @ls1, внимавай с коментарите за "Чернобил" . Мен ме оплюха в страницата на HBO, защото не харесвам тoзи скучeн, пропаганден сериал. Основното за мен е СКУКА, сериалът е по-скучен от предаването "Бразди" .
    Последна промяна от snake : 11.10.2019 в 22:33

Страница 26 от 26 ПърваПърва ... 16242526

Тема: Интересни и препоръчани филми... част 2

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •