Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как стана ПТП (или "На кой к'вото му е писано...")

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как стана ПТП (или "На кой к'вото му е писано...")

    Един стар колега казваше "Ако ти е писано да се удавиш - нема ’се обесиш!". Та в тая връзка ще ви разкажа как на еидн пич просто му беше писано да претърпи ПеТеПе и въпреки, че направих всичко възможно да не стане - то си стана. Та реших в неделя след форумската среща да отида набързо до техномаркета да видя наживо едно нещо. На кръстовището отпред, а именно тук: (копирайте линка в браузъра си)
    Код:
    https://www.google.bg/maps/@42.6458624,23.396473,3a,37.5y,231.86h,90.06t/data=!3m4!1e1!3m2!1smWKrHG8lVuNolHhtNBt4FQ!2e0?hl=bg
    аз идвам от гледната точка, от която се вижда кръстовището на линка, т. е. от пътя с предимство. Отдясно на мен, съвсем необезпокоявано навлезе лек автомобил тип Рено, някакъв миниван, май беше Еспас от по-дъртите. Аз се движех бавно, защото не бързах за никъде, от една страна, и от друга - нямаше кой знае колко място за ускорение, тъкмо бях завил. Пичът с Реното очевидно изобщо не ми обърна внимание, нито на знака, който ясно се вижда на линка, и според който той е без предимство. Аз намалих с идеята да спра, а тоя продължи. Аз вече виждам, че нещата отиват към зле и спирам някъде около 1 метър преди средата на кръстовището. Тоя в последния момент ме видя и се хвърли на спирачките, но вече беше до средата на кръстовището и спирането му беше безсмислено. Ако беше продължил - щях само да изпратя поздрави на сестра му и жена му, и кой откъде е. Спря той и стои и ме гледа. Аз като него - и аз го гледам, и му соча знака за предимство, а той нещо се възмущаваше. Той спря, а аз понеже няма как да продължа, защото тоя е на средата на платното (такива много ги обичам - спре на средата и стои и ме гледа и чака), трябва или да го изчакам аз, или да го заобикалям отляво. Второто не беше вариант, защото отсреща вече се приближаваше друг автомобил. Погледнах в огледалото и видях, че назад има достатъчно място, нямаше друг автомобил и се върнах 2 метра, а с ръка - с многозначителен жест му показах, че му отдавам предимство за да мине вместо мен първи. То аз и нямах друг избор освен да го изчакам де. Както казах, той нещо се възмущаваше, и може би е изпращал поздрави на моята сестра (ама не знае, че нямам сестра!), та реши да тръгне с мръсна газ, гледайки ме под наклон и седейки в стил "Аз съм батка и имам як голф 3". И както ви казах - като му е писано на човек да направи ПТП, няма да се обеси - тоя така се изсили, че влетя право в калника и вратата на насрещния автомобил, за който ви казах, че заради него аз не можах да заобиколя и реших да изчакам. В тоя момент ми стана леко смешно, повдигнах учудено вежди в стил "Абе ти луд ли си, къв си....", а тоя продължаваше да ме гледа мен, а не оня, в който се вряза. И така както ме гедаше и ми се радваше, успях да направя само:А тоя пич повдигна и той вежди, примири се със следобедната си неделна съдба и въздъхна. Заобиколих отзад и ги оставих да се оправят. На човека си му беше писано да претърпи ПТП.

    #2
    За съжаление това нещо се наблюдава и в по-малките населени места, където уж напрежението и трафика трябва да са в пъти по-малки. Не знам каква е тази тенденция, при нарушаване на правилата за движение и изправяне на нокти на околните шофьори, пак да се държиш все едно всички около теб са длъжни да се съобразяват само с твоята особа. И тук освен манталитета ни като нация според мен оказва огромно влияние върху психиката ни и помията с която ни засипват нашите "любими" управници ежедневно. А колега относно дали ни е писано или не, аз съм на мнение, че всеки сам си избира пътя. Ти си бил спокоен и внимателен и си спестил на човека и на себе си ненужни разправии. С такава нагласа трябва да излизаме всеки ден на пътя! Поздрави!
    ===/////===
    Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
    Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

    Коментар


      #3
      Такива индивиди имат нужда от смачкване на самочуствието, за съжаление в такива ситуации винаги страдат и невинни хора, най добрия изход от ситуацията е такъв индивид да намери сам някоя мантинела, знак или друго по твърдо нещо от собствената му глава.За съжаление както много пъти съм казвал в София се събра куцо, кьораво и сакато и всеки се качи на автомобил и стана страшно по улиците. Гледам ги в Люлин, от 10 коли 1 дава мигач, другите все едно карат сами, макар че и сам да караш пак трябва да подадеш мигач. Имам чувството, че 90 процента от шофьорите са си взели книжките без изпит и листовки, а като подарък за нова година - ей ти една книжка да си караш на воля
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Лично аз познавам поне двама които си направиха по едно хубаво каско при свои хора и после излязоха на лов за точно такива герои .И двамата крат доста по-свестни коли в момента.Извода е : ако не можеш да се пребориш с простаците на пътя , по-добре се възползвай от тях !
        FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

        Коментар


          #5
          Не му е било ден за гледане.
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #6
            Само не разбрах каква е връзката между Еспас и Голф-3...Относно ситуацията - безопасното шофиране включва прогнозиране на поведението на останалите на пътя.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #7
              muns61 написа:
              Относно ситуацията - безопасното шофиране включва прогнозиране на поведението на останалите на пътя.
              Когато дадения лумпен не е подал мигач и Ванга да си няма как да прогнозираш на къде ще хване, като в повечето случаи и самите те незнат на къде са тръгнали.
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Хм. От там съм минавал поне 20-30 пъти, понеже фирмата в която работя имаше вземане-даване със строежа в дясно. И винаги спирах на паркинга на Техномаркет. Първите 2-3 пъти ми направи впечатление, че движещите се по пътя от Метро (мисля, че беше магазина) покрай Техномаркета - демек от където е едвало Рено-то, си мислят, че те са на път с предимство и те засичат. От тогава там поведението ми е като на знак стоп...оглеждам се и тогава потеглям.Има хора, които не гледат знацитее и това е.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #9
                  Както се казва, аз знам че съм с предимство, но дали другия знае?
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    muns61 написа:
                    Само не разбрах каква е връзката между Еспас и Голф-3...
                    Когато си "батка" и караш Голф 3, заемаш една особена позиция на шофьорското място (с лек наклон надясно, лявата ръка между 12:00 и 02:00 часа на волана, и с глава, обърната наляво, гледаш околните с онова особено изражение, което ти дава голямо самочувствие на непобедим). Такава позиция беше заел човекът, самият той караше Еспас.

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      muns61 написа:
                      Само не разбрах каква е връзката между Еспас и Голф-3...
                      Когато си "батка" и караш Голф 3, заемаш една особена позиция на шофьорското място (с лек наклон надясно, лявата ръка между 12:00 и 02:00 часа на волана, и с глава, обърната наляво, гледаш околните с онова особено изражение, което ти дава голямо самочувствие на непобедим). Такава позиция беше заел човекът, самият той караше Еспас.
                      Хахахх. Мани, че и аз карам така. Само дето ръката ми е на 12:00 и съм с вдигната качулка Е не всеки път, но ми се случва често.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #12
                        Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 За позата да си призная и на мен ми е много удобна - с една ръка на 12 часа, а дори нямам подлакътник. Ако имах сигурно щях да карам 90% така, въпреки, че не е правилно Въпреки, че веднъж избегнах катастрофа точно с такова шофиране. На 15 метра пред мен излезе една кола, напречно на пътя до осовата линия, а аз карах с 50км/ч и просто инстинктивно направих четвърт оборот, влезнах в насрещното(слава Богу нямаше коли) и след това отново върнах колата в моята лента Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 Ако бях с ръце на 2 без 10, можеше и да не успея
                        ===/////===
                        Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                        Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                        Коментар


                          #13
                          Kay_ написа:
                          Хахахх. Мани, че и аз карам така. Само дето ръката ми е на 12:00 и съм с вдигната качулка Е не всеки път, но ми се случва често.
                          Ти си си голфаджия под прикритие...
                          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                          Коментар


                            #14
                            style34 написа:
                            Kay_ написа:
                            Хахахх. Мани, че и аз карам така. Само дето ръката ми е на 12:00 и съм с вдигната качулка Е не всеки път, но ми се случва често.
                            Ти си си голфаджия под прикритие...
                            Ич не е под прикритие, просто е женен за фиатаджиика и е принуден да кара фиат Kay_, сега знам че ще ме обвиниш че аз карам като голфаджия, обаче това не е вярно изобщо и по принцип.Оги живота е странно нещо, преди две седмици един така пред блока излизайки от паркинга ми отне предимството, той не беше виновен просто колата му се движеше на свободен ход с леко извит волан, оня си зяпаше някаква кака с нещо облечено по нея и така мина пред мен, и спря инерцията в контейнера за смет. Умрях си от смях, въпреки че не беше редно, ама си беше смешно
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Не си прав Слави, карал съм Алфа 33 и 146 Ама нещо ме взехте за мезе, а? Повече няма да си признавам такива неща. Сърдит и Огорчен съм. Само-банвам се за 1 седмица напред хахаха
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар

                              Working...
                              X