Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спука ми се предния джам... :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спука ми се предния джам... :(

    Здравейте, колеги. Излизам от работа и какво да видя... предния прозорец на бравото с 25 см пукнатина без видими следи от удар!?Мисля си за три варианта: 1. Купувам ново стъкло от кобра с монтажа? 2. Купувам стъкло втора ръка, нови уплътнения и монтаж в нашия сервиз от мен и колегата? 3. Лепене на стъклото?Какво мислите? Благодаря предварително!Грешен раздел-> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

    #2
    Ново, като внимателно го оглеждаш след монтажа, да няма ефекта на лупата. Поне аз като сменях моето когато пече слънцето срещу теб с новото стъкло се виждаше в пъти по-добре.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Щом можеш да си го монтираш, нужно ли е да питаш?Варианта ДАВАЙ КОБРА също не е лош, но е една идея по-скъп. Сам си решавай
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        стъкло

        Гледам има стъкла от 35 лв а ново сигурно е от 100 лв
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Утре сутринта ще проуча цените и ще го решавам... че сега ми е малко нервно...
          FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

          Коментар


            #6
            Колега смени ли стъклото как е след смяната и в Кобра ли ходи? И на мен ми се налага да сменям.

            Коментар


              #7
              vnukata написа:
              Колега смени ли стъклото как е след смяната и в Кобра ли ходи? И на мен ми се налага да сменям.
              Колегата не знам дали ще ти отговори,но аз сменях челно стъкло на 5 януари. В новогодишната нощ го счупиха с пиратка. Смених го в кобра в Бургас на цена от 92 лв за ново китайско стъкло със зелена лента отгоре. Цената евентуално може да ти се завиши със 10 лв. ако се наложи да сменят и уплътнението. Нямам забележки от рода на изкривяване,лупа и тн. Единствената ми забележка е в преместването на стикера за ГТП.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                #8
                krasio_79bs написа:
                Единствената ми забележка е в преместването на стикера за ГТП.
                Каква е забележката? Несъм премествал стикери, но ги свалям с бръснарско ножче и оствата цели и лепкави. Предполагам че без проблеми могат пак да се лепнат. Е, трябва да е внимателно, по 5 мин на стикер може да отиде. Едва ли те ползват нещо много по-различно. Пак ще е на принципа на шпатулата.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  Вземи си ново стъкло. Втора употреба...много се съмнявам да намериш читаво.Сменял съм...или са издраскани, или са наранени от камъчета...абе с една дума-не стават.Лошото е, че отвън не се вижда. Разбираш като ти светне слънцето насреща и стъклото ти изглежда все едно е поръсено с пясък.Гадна работа. За китайските стъкла съм с големи резерви. По-добре турско. Те така или иначе на повечето модели, стъклата за първоначално вграждане се правят в Турция.

                  Коментар


                    #10
                    wwalker написа:
                    krasio_79bs написа:
                    Единствената ми забележка е в преместването на стикера за ГТП.
                    Каква е забележката? Несъм премествал стикери, но ги свалям с бръснарско ножче и оствата цели и лепкави. Предполагам че без проблеми могат пак да се лепнат. Е, трябва да е внимателно, по 5 мин на стикер може да отиде. Едва ли те ползват нещо много по-различно. Пак ще е на принципа на шпатулата.
                    Тоя дето е свалял стикера ,явно се е учил на моят стикер. В момента едвам седи на стъклото.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #11
                      krasio_79bs написа:
                      vnukata написа:
                      Колега смени ли стъклото как е след смяната и в Кобра ли ходи? И на мен ми се налага да сменям.
                      Колегата не знам дали ще ти отговори,но аз сменях челно стъкло на 5 януари. В новогодишната нощ го счупиха с пиратка. Смених го в кобра в Бургас на цена от 92 лв за ново китайско стъкло със зелена лента отгоре. Цената евентуално може да ти се завиши със 10 лв. ако се наложи да сменят и уплътнението. Нямам забележки от рода на изкривяване,лупа и тн. Единствената ми забележка е в преместването на стикера за ГТП.
                      То моето не е счупено, но от времето са се образували тук там някои надрасквания(като кръгове и дъги). Още повече че съм късоглед и в тъмното ми е пълна мъгла особено когато идва от насрещното някоя кола. Стикера действай с плюнка или някое слабо лепило.

                      Коментар


                        #12
                        Не съм го сменял още, втора употреба навсякъде казват 50 лв. , като сложиш силикона и лайсната... нещата си отиват към 100лв. В кобра излиза към 115лв. с поставяне силикони стикери и т.н.
                        FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

                        Коментар

                        Working...
                        X