Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Едно невероятно преживяване - 20 години Фиат Купе.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    kaci написа:
    Срамувам се от теб Може ли 5000км. да возиш профи фотограф и да слагаш чужди снимки?????Досега таях някаква надежда, че ще видя негови снимки(не че някои от предишния ти пост не са ) и на моето Купе, ама май няма да стане
    Хахахха, какво да се прави... Да му опра пистолет в главата да снима ли. Аз от него съм видял 20-тина снимки, другите можеш да го питаш защо не ги дава.... Като не си харесва някоя снимка, няма как да го убедиш да ти я даде(или поне аз не успявам)... И аз още си чакам някои снимки, ама май с чакането ще си остана, дет се вика не си сам
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
    Jet Black E46 M3

    Коментар


      #17
      Това клипче също е много интересно: https://www.youtube.com/watch?v=KL-fRHta2FQИ вашите коли се виждат тук там

      Коментар


        #18
        Immortal написа:
        Това клипче също е много интересно: https://www.youtube.com/watch?v=KL-fRHta2FQИ вашите коли се виждат тук там
        Сложил съм го в първия пост от темата.Един от най добрите правени на срещата.Скоро се надявам и официалният филм да е готов.....

        Коментар


          #19
          Ама че съм "червена шапчица"

          Коментар


            #20
            Immortal написа:
            Това клипче също е много интересно: https://www.youtube.com/watch?v=KL-fRHta2FQИ вашите коли се виждат тук там
            Ти мани колите, на 16:49 се вижда и една не безизвестна форумна личност ПС. kaci, ти за филма дочувал ли си нещо? Аз нещо пропуснах дали трябва да си го поръчваме или ще го качат някъде... Поне количката си я поръчах и я чакам като малко дете за коледа(то не че съм много голям де) И вземи се похвали със статията в списанието
            ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
            Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
            Jet Black E46 M3

            Коментар


              #21
              injekciona написа:
              Ти мани колите, на 16:49 се вижда и една не безизвестна форумна личност
              Умишлено премълчах тази подробност, но на тези географски ширини не е лесно да останеш в нелегалност
              injekciona написа:
              ПС. kaci, ти за филма дочувал ли си нещо? Аз нещо пропуснах дали трябва да си го поръчваме или ще го качат някъде...
              Говореше се за края на Ноември, но вече не смея да се доверя на спомените си Тези дни ще им пиша.

              Коментар


                #22
                Продължавам с датата 02.06. която е и the last day of the meeting Очакваше ни ден прекаран в първият многоцелеви център на Fiat Group Automobiles - "Mirafiori Motor Village"Огромно съоръжение със собствена писта и голям шоурум.Отново в колона, някак се добрахме до там. За протокола - това е денят, в който се събраха най много Купета.... и като започнаха едни приказки и едно подреждане........ Слагам и няколко снимки за маниаците на тема - PIU брони и една панорамна снимка След около час, вече инструктирани и подписали декларации, че ние си носим отговорност за живота и за материалните щети потеглихме към пистата.И като започна пак едно подреждане.... и пак дискусии...... След около час всички бяха наместени някак И се започна...Първо бегачките: после и нашите момчета които бяха с най пълната с пасажери кола:а тук най вероятно съм чакал пламъци, но май се появяват над 1000об/м. Нищо, като си купиш това ще стане работата...В общият албум (линка е в първият пост на темата) има снимки на доста от колите и няма да ги прикрепям една по една.От тези два клипа може да се ориентирате за пистата и т.н.1. http://youtu.be/GsyRu_rZcbs 2. http://youtu.be/tTcQTiDKs9M Всичко мина без инциденти по пистата и заедно с колите започнахме да се изнасяме към шоурума:Последва бързо разглеждане на изложените експонати след което ни настаниха в конгресната зала къде пак имаше речи, подаръци и т.н. Срещата завърши с обяд, взехме си довиждане с Купе семейството и от тук вече пътищата ни с injekciona се разделиха..............но не за дълго, защото на следващият ден ни очакваше пистата на Монца.

                Коментар


                  #23
                  И така докато някои спят, а поляците пият в гаража при купетата, една вечер решихме да се поразходиме в центъра на Торино за снимки. С малко помощ от един таксиметров шофьор намерихме автомивка(тип 5 минутка) да излъскаме жълтура, че целия беше в мухи и кръв след ~2000км път. Ето я и една от най-дълго чаканите снимки... kaci, дано ти хареса, макар и да не е на твоето купе На връщане към хотела ми се залепи някакво напомпано дизелово Stilo в огледалото. Добри ластици си направихме с него, добре че нямахме среща с органите на реда, че ...... От Mirafiori за сега няма да слагам снимки, че kaci ще ме анатемоса
                  ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                  Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                  Jet Black E46 M3

                  Коментар


                    #24
                    injekciona написа:
                    ... kaci, дано ти хареса, макар и да не е на твоето купе
                    Вече е харесана, споделена, коментирана и т.н. но на едно друго място Много е добър човека да знаеш.......

                    Коментар


                      #25
                      Бях казал че няма да качвам снимки от Mirafiori, обаче се сетих за една снимка, която бях мяркал и не мога да се въздържа... Добре че беше облачно, че щеше изгори ръчичката
                      ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                      Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                      Jet Black E46 M3

                      Коментар


                        #26
                        injekciona написа:
                        Добре че беше облачно, че щеше изгори ръчичката
                        Ръчичката държеше фотоапарат в готовност за безопасен за снимки момент....Кадри от обиколките обаче нямам, защото по невнимание.....изтрих всички снимки.... Добре, че има програми за възстановяване и успях да спася и да сложа нещо в темата, че иначе.........Време е обаче да продължим с датата 03.06. и с едно място - Parco di MonzaТам се намира и ,,Храма на скоростта" Достатъчно известно и познато за многозина място и затова реших да не пиша глупости, а направо минавам към снимките: малко шопинг: монтаж: Оооооо......................Magneti Marelli Следващите снимки са направени следвайки стъпките на големите в занаята: и любимата ми снимка: И за последно - една панорама: Както се вижда и от следващата снимка, всичко в Монца подсеща за Формула1: На място като Монца времето някак неусетно лети и да си призная - тръгнах си с нежелание, но все пак на другия ден ми предстоеше пътуване до поредното магическо място...........

                        Коментар


                          #27
                          kaci, на другия ден не ти ли предстоеше пътуване до България, до езерото не отиде ли след като се разделихме на Монца по обяд?И така и аз да продължа малко. След като приключи официално организираното събитие в Mirafiori, с kaci си тръгнаме в комплект и се разделихме малко преди входа на Милано. След като пристингахме в късния следобед и се настанихме в хотела, се отправихме към центъра на града. Не че съм расист ама имаше малко повече емигранти от африкански произход... За мен лично един доста спорен като дизайн автомобил....Някакво мезонетче си харесах тука, ама... И малко снимки от сапунерката И така след като се разходихме и хапнахме в едно превъзходно заведение, легнахме да отпочинеме. На следващия ден рано сутринта се отправихме към Монца.Понакупихме някой друг сувенир и естествено лепенки за бИгачките... Добре че си взех 2, все едно нещо ми подсказа че скоро време ще трябва да се пребоядисваме цялостно....Евентуално по-късно в темата ще добавя и някоя друга снимка от пистата. И тук пътищата ни с kaci се разделиха. На излизане от пистата, просто нямаше как да не си направя тази снимка, колкото и да ме псуваха талянците, че задръствам движенито...
                          ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                          Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                          Jet Black E46 M3

                          Коментар


                            #28
                            injekciona написа:
                            kaci, на другия ден не ти ли предстоеше пътуване до България, до езерото не отиде ли след като се разделихме на Монца по обяд?
                            Сега ще стане въпрос за едно място което спокойно може(можеше) да се определи като райско място.Става въпрос за Стреса, езерото Lago Maggiore и целия район около тях.За съжаление повечето снимки от тази дестинация не се възстановиха след погрешното изтриване и ще слагам само това което по случайност е оцеляло.Ще слагам само снимки, защото не мога да измисля какво да допълня към видимото от тях( ще сложа линк на който да четете) За щастие има хора които не ги мързи и са написали статия по темата.Няма как удобно да не се възползвам от нея: http://patepis.com/?tag=%D0%B2%D1%80...BE%D0%BD%D0%B5 В момента целият район е под вода и гледайки репортаж сниман от място където направих една от горните снимки, просто не ми се иска да вярвам, че това е истина, но..........

                            Коментар


                              #29
                              Освен и аз да взема да довърша... След посещението на Монца се върнахме в Милано и отделихме следобеда за шопинг... Плана за следващия ден включваше обиколка на Lago Di Garda и преспиване във Верона. От Милано решихме да тръгнеме по второстепенните пътища(с идеята да разгледаме малко живописни пътища).... Е толкова живописен път уцелихме, че няма докъде.... Едно равно поле и път, по който на всеки 500 метра имаше кръгово...Но както и да е, най-накрая стигнахме до езерото и започна нашата обиколка. Пътя е мечта за по-агресивно каране, но за жалост е изключително натоварен. Едвам се пълзи с ~50 в колона...Явно някъде имаше някакво събитие за класически кабриолети, защото непрекъснато се разминавахме с екзотики...И тук някъде дойде идеята, че трябва да снимаме колата около водата. Нямахме много време за търсене на "най-доброто" място, но набързо си харесахме един каменист плаж. Решихме, че е редно да попитаме в близкото полицейско управление за разрешение да вкараме колата на плажа. Хората се оказаха изключително вежливи и нямаше никакви проблеми... Направихме снимката набързо и продължихме.Making на един кадър, който още не е видял бял свят След около 4 часа път около езерото, със спирания в някои от по-живописните селца, се отправихме към Верона. Това място може би всеки ще се досети кое е.... Толкова простотия и цигания отдавна не бях вижал и се изнесохме по най-бързия начин Малко от високо Запознахме се и със собственика на този Abarth - типичен ненормален Талянец...Последна вечер на италианска земя. Хапнахме, пийнахме и се отправихме да поспиме, че ни очакваха 1400+км до България на следващия ден.Станахме на сутринта, чухме се с kaci, който вече беше акустирал успешно на родна земя и се отправихме на път. Настроението беше доста минорно, само при мисълта къде се връщаме.... Пътя си вървеше, но в Хърватска просто не издържаш на скуката и реших малко да стопя оставащото време по навигацията... Влезнахме в Сърбия около 4-5 часа и по всичко излгежаше, че за вечеря ще сме си вкъщи. Вече рядко достигах 140 и си карах с ограничението, че състоянието на магистралата им е по-лошо и от нашите. И така малко преди края на магистрата, непосредствено преди едно OMW, пътя прави леко изкачване и продължителен ляв завой. Реално като караш в най-лява лента нямаш почти никаква видимост върху пътното платно заради мантинелата. Изведнъж, във въпросния завой, пред колата се появи изправено парче мантинела, което просто нямаше никакъв шанс да го избегна.... Само хванах волана здраво и.... Удара, който се чу, бе потресаващ. Купето е с доста твърдо окачване и направо отскочихме при удара...Естествено колата почна да тегли брутално на една страна и слезнахме да видиме щетите. За наше щастие само едната гума беше на земята... Както kaci спомена, бяхме най-натоварения екипаж, 3-ма човека и кола пълна до дупка с багаж, включително и на задната седалка... Няма да ви казвам след като сложихме патерицата как сме я събирали 17-кaта, която не влиза на мястото на резерванта гума... Вече почти се беше мръкнало, но успяхме да смениме гумата и да стигнеме до бензиностацията да я напомпаме. Държа да отбележа, че по мантинелата на магистралата нямаше никакви липси и това парче не беше попаднало случайно на платното. И така както влезнахме на бензиностанцията и спряхме на компресора, веднага ни налазиха 2-3-ма местни, които се опитваха да ни убеждават как патерицата изпускала и искаха да ни водят в сервиза им в Ниш(~10 часа вечерта). По най-бързия начин припомпах гумата и се изнесохме. Движейки се сравнително бавно, стигнахме края на магистралата. Там се опитахме да се разправяме с полицията, но се оказа че за да ни издадът протокол за щетите, трябваше да се връщаме към мястото на инцидента... Нощта напредваше, а каузата ни беше обречена и решихме да пиеме по една студена вода и да се махаме от Сърбия по най-бързия възможен начин... Да, ама не... Заради ниското окачване, пълната с багаж кола, 17-ките и патерицата, купето така клекна от едната страна отзад, че на всяка песъчинка опираше.. А който е минавал през Сърбия, знае пътя след магистралата в какво състояние е... Буквално средната ни скорост беше в порядъка на 25-30км/ч, всякакви ненормални турски тираджии ни изпреварваха в завои без видимост, тунели и т.н, но някак достигнахме границата. За капак някакъв малумен митничар реши, че трябва да се заяжда и в тоя момент не издържаш и почнах да го редя... Само ме изгледа на кръв и ми каза "давай брате..." След като последните 180км ги минахме за около 7 часа, най-накрая бяхме в София.. На слеващия ден констатирахме щетите - покривена вежда, сцепени маншони на всички карета, 3 криви джанти, една срязана гума.... И най-странното - почти изтръгнат спирачен маркуч, който няма как да го е закачила мантинелата.. Просто беше от страната на единственото колело, покрай което не мина... За мен лично това е дело на онези сръбски боклуци на бензиностанцията, които ни изпратиха с визитка на пътната им помощ.. "ако случайно" имаме нужда от помощ през останалия път... И до някъде се радвам, че колата опираше брутално и лазехме, без да се използва спирачка, иначе не ми се мисли какви можеше да са последствията..... Но дори и това не може да помрачи прекрасното изживяване за тези 10 дена, а за колите какво да кажа... Едната не беше карана близо 2 години(kaci да ме поправи ако греша), другата беше току що сглобен франкещайн.... И за целия път, дори веднъж не си показаха рогата... Догодина сме крайно решени да повториме пътешествието до Италия(kaci, имаш официална писмена покана да се присъединиш) и повече никога по тъмно в Сърбия... А аз така и не засекох колко км навъртяхме...
                              ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                              Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                              Jet Black E46 M3

                              Коментар


                                #30
                                Няколко снимка от музея на Пининфарина:

                                Коментар

                                Working...
                                X