Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Едно невероятно преживяване - 20 години Фиат Купе.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Едно невероятно преживяване - 20 години Фиат Купе.

    Най накрая намерих време да драсна няколко реда за екскурзията която си направихме с injekciona по случай рождения ден на любимите ни и (буквално) скъпи коли - Фиат Купе.Идеята за пътуването се роди в началото на тази година и в последният момент капарирахме престоя си макар колите изобщо да не бяха готови за дълъг път.Типично по български всичко ставаше в последния момент и поне по моята кола се работеше до последната вечер.И така на 28.05. към 05:30ч. потеглихме за Венеция: с доста чести спирания: и последно спиране в Сърбия: След това започна отегчителното пътуване през Хърватия.Никакво движение и почти никакви завои..........По някое време се появява странното желание да си прережеш вените от скука Тук някъде се сетих, че имам и 6та скорост Някъде около 17:00 вече бяхме пред хотела в Quarto D’Altino (малко преди Венеция): Венеция я ненавиждам и няма да слагам снимки (т.е. има снимки в общия линк който ще сложа най долу в темата).Тук е редно да уточня, че се оказахме и "големи късметлии"За да не ходим с колите до самата Венеция решихме да ползваме ж.п. транспорта.Купихме си билети от автомат и зачакахме влак който нямаше да дойде Оказа се, че точно в този ден има стачка и влакове до Венеция няма да има........"Децата" настояха все пак да видим "клоаката" и решихме да е с колите.Който е ходил в самата Венеция предполагам знае как се спира там - никак.Платихме си за паркинг(около 30Евро на кола май беше) на който седиш и чакаш(незнайно колко време) да се освободи място: На 30.05. рано сутринта тръгнахме и за самото събитие: Докато седяхме на бензиностанцията видяхме за първи път и Купе което се оказа, че отива на срещата.Около 11:00 вече бяхме пред фабриката на Пининфарина: И като започнаха да прииждат Купета....... Последва раздаване на номера, баджове, благинки......... Напълнихме алеите към музея само с Купета..... На снимката по долу е човека виновен за вътрешният дизайн на Купе(някои хора ще имат и конкретно лице което да псуват докато ремонтират нещо по салона на Купетата): Това обаче е един изключителен човек (и като излъчване и като отношение и като професионализъм).Същото в пълна степен може да се каже и за момчето на долната снимка: Той е дизайнера на това изключително нещо: За тези които се интересуват повече от SERGIO слагам и линк - http://www.pininfarina.com/en/sergio .След края на обиколката в Пининфарина бяхме съпроводени (доста атрактивно за случайните минувачи) до хотела с полицейски ескорт, нахраниха ни и по леглата, защото........на 31.05 ни очакваше поредното незабравимо място - старата фабрика на Фиат. Това е едно място за което илитерат като мен трудно би намерил думи да опише :D https://www.youtube.com/watch?v=adscUe0wK6U#t=55 http://www.bgautoblog.com/2011/02/27...овечето мои снимки още не са готови и затова ще сложа само наличното: А за това и за личната снимка с дизайнера(която няма да сложа) съвсем нямам думи.....Скоро ще се постарая да допълня темата с програмата за останалите няколко дни. Мисля, че за хората стигнали чак до това изречение ще е интересно да изгледат и този клип - https://www.youtube.com/watch?v=KL-f...ature=youtu.be На този линк http://s929.photobucket.com/user/kac...w/Italy%202014 пък има слайдшоу на целия албум.Както се казва - приятно гледане

    #2
    Уникално преживяване и репортаж, завидях Ви благородно, всеки истински фен на марката трябва да го направи това нещо поне веднъж в живота си
    punto HGT

    Коментар


      #3
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #4
        Чудесно преживяване. Браво и благодаря, че го споделихте с нас.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #5
          Браво за снимките! С какво са правени?

          Коментар


            #6
            Почти всички са правени с комбинацията Nikon D610+Nikkor AF 24-85mm f/2.8-4D IF.Забравих да благодаря на injekciona за обектива.

            Коментар


              #7
              Довечера като остане време ще седна и аз да понапиша някой ред, че има още доооста
              ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
              Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
              Jet Black E46 M3

              Коментар


                #8
                Ето това е да си ФЕН! БРАВО МОМЧЕТА! РЕСПЕКТ!
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  С огромно удоволствие изчетох и изгледах всичко!Благородно ви завиждам!

                  Коментар


                    #10
                    Напълнихте ми душата! Браво и благодаря, че го споделяте!
                    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #11
                      И така, не съм от хората, на които им се отдава много писането, но ще напиша и аз някой ред. Както каза kaci(по-известен в купе средите като мистър КеЙси) се регистрирахме за събитието в последния момент, а дори нямахме коли в движение... Мойта кола беше все още в началото на конверсията към турбо мотора. Доста хора ми се смееха, че с кола която ще запали през 2018-та, съм тръгнал да ходя до Италия..... Буквално в последните дни колата беше озаконена и готова за път.~10 часа преди да тръгнеме - последни приготовления:И както каза kaci, малко дестилирана вода за акумулатори, която в интерес на истината доста ни спаси на места...Ден 1. След 1-2 часа дремуцане(то спи ли се от вълнение), натъпкахме жълтура с багаж и се отправихме към Лукойла на Метро. Целта за деня беше Quatro D’altino(малко преди Венеция) и се очертаваше доста дълго пътуване. За наше щастие, с 2 купета в пакет доста лесно и бързо се минават границите, особено като попаднеш и на симпатичнит граничарки. В Белград хванахме сутрешния час пик и беше малко тегаво, но като цяло се движехме добре.Бензиностаснциите бяха културни, докато излезнахме от Сърбия. В Хърватска е доста голяма цигания по крайпътните паркинги...Освен това е и голяма скука, няма дупки, едни прави магистрали, без трафик можеш да заспиш...И така лека-полека влезнахме в Словения, където вече имаше някаква динамика... Колкото повече наближавахме Италия, толко повече се засилваше трафика И така към 4 следобед вече бяхме прекосили италианската граница и ни оставаха последни километри за деня. Естесвено след като пристигнахме, първото нещо което направихме беше да влезнеме в автокъщата срещу хотела:Ден 2. Беше посветен на Венеция и след неуспеха ни с обществения транспорт, за който kaci спомена, се отправихме с колите към Венеция. Никога няма да забравя изражението на kaci, след като видя паркинга за 27 euro, на който трябваше да си остави прясно боядисаното купе И така след ~ 40 минути чакане, най-накрая си намерихме горе-долу прилични места. За Венеция какво да кажа, място което всеки трябва да посети поне веднъж в живота си... В края на поста ще сложа линк към албума със всички снимки от сапунерката. Ден 3. Станахме рано и се отправихме към същинската цел на пътуването - Торино. Тук е мястото да изкажа благодарностите си пред организаторите на събитието, за нещата които бяха направили. Първия ден беше посещение на музея на Pininfarina. Беше ни изнесена една доста интересна презентация, както за дизайна на Coupe-то, така и за някои от другите им интересни модели. Докоснахме се до прототипи, които на дали ще видим отново: След като разгледахме музея, бяхме ескортирани до хотела с полиция. Или по-точно казано - първия ден, в който хората по улиците се чудеха какво се случва при вида на толкова много купета Какво повече да иска човек от гараж на 3 нива, пълен с купета...Ден 4: Посещение на емблематичната Lingotto rooftop test track и обиколка на центъра на Торино. След като през първия ден полицята видя, че с 2-3 патрулки няма да стане ескортирането на колона от 150+ купета, бяха осигурили 10-тина моториста, които затваряха кръстовищата и колоната преминаваше буквално без да създава почти никакъв хаос в движението... Нещо, което на дали ще видим някога по нашите географски широчини...Like a boss Част от полската група, може би едни от най-болните и задружни феновеОрганизаторите бяха поканили и Крис Бенгъл(екстериорния дизайнер на Coupe-то), който удостои с внимание почти всички. След посещението на пистата и центъра на Торино, отново се отправихме в колона за обиколка на града. На дали ще ви учуди, че всеки втори вадеше телефон да снима Жълти купета да иска човек..Горе долу това е в допълнение от мен към поста на kaci за първите 4 дни от пътуването ни, останалата част утре
                      ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                      Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                      Jet Black E46 M3

                      Коментар


                        #12
                        Като спомена "мистър КеЙси" та се сетих за една пратка от Англия която пристигна надписана така:но да не се отклоняваме от темата, а да я продължим...Бях решил датата 31.05. и Lingotto като място да са изчерпани като инфо, но си промених решението и продължавам от там откъдето спрях вчера....След двете обиколки на пистата, организаторите започнаха да подреждат някак Купетата, а във въздуха се усещаше, че предстои нещо "по така"За мен отговорът дойде когато видях(снимах) това:Предстоеше ни среща с Mr. Christopher Edward (Chris Bangle).....Това за повечето хора е една доста спорна личност(в професионално отношение), а за BMW феновете - предполагам и омразна такава Официално е потвърдено, че противоречивият дизайн на Купе е негов, но у мен(и на само) се поражда съмнение, че има пръст и в създаването на най ужасното нещо - Fiat Multipla...Сега следват малко снимки от срещата с него.Предварително се извинявам на по взискателните зрители за не дотам доброто кадриране и т.н. но повечето негови снимки съм правил с апарат вдигнат над главите на всички и насочвайки обектива само по усет...Посрещането: На следващите две снимки е с човека работили по Купе( доколкото си спомням е ръководел техническият екип отговарящ за "механиката" в Купе): Организаторите представиха официално и моделите които ще се произведат в ограничена серия(май поръчките вече са спрени поради изчерпване на първоначално предвидените бройки) и които Mr.Bangle одобри(май първите бройки щяха да бъдат подписани от него): а на тази снимка организаторите му подариха " нещо" от всички нас: За тази снимка направо не знам какво да обясня:По спомен го питаха какво мисли за италианските автомобили Шегувам се разбира се...След официалната част, организаторите ни раздадоха билети за метрото и указания за мястото където трябва да бъдем след около час.Понеже говорим за италианци, ставаше въпрос за обяд, обяд със скъпия ни гост.Господина обиколи всички маси, ръкува се и се запозна с повечето хора(говорим за над 100 човека).....такъв жест не може да не го оневини за повечето му творения движещи се по улиците Аз лично се изнесох рано от ресторанта защото исках да разгледам Торино, а и имах само няколко часа...Следващите снимки са чисто туристически.. Утре ще се постарая да има поредната серия снимки и разкази.....

                        Коментар


                          #13
                          Днес продължавам разказа си с датата 01.06.Рано сутринта, под строй и охрана, потеглихме към едно пропито с история и близко до Торино място - Venaria Reale.Ако оставим настрана историческата забележителност с която е известно "селцето" за мен е задължително да добавя и чисто лични определения като - кокетно и докосващо душата място от което не ти се тръгва(а и като знаеш къде ще си след седмица...).Ще сложа не много на брой снимки, защото дори 24мм. обектив сложен на ,,фул фрейм

                          Коментар


                            #14
                            И така след като хапнахме в китните ресторанти на Venaria-та, се отправихме към колите, които бяха паркирани в началото на стария град. Последва едно доста продължително изнизване на всички коли и тръгнахме отново в колона към центъра на Торино. Предстоеше най-продължителната обиколка. Малко след входа на града, спряхме за да се съберат всички коли, че колоната се накъса от останалия трафик.Идеята на организаторите беше да обиколим ключовите места на Торино и колите да бъдат паркирани за известно време на един от централните площади на града. Поради провеждането на някакво спортно мероприятие по същото време, от общината бяха отказали в последния момент да се използва площада. И така си останахме само с обиколката на града, която продължи ~ 1 час и събра погледите на всички минувачи Беше доста горещ ден и останах доста учуден как нито едно купе не хвърли кърпите, след това пълзене из центъра И така прибрахме се в хотела и тъй като ни беше последната вечер, организаторите раздадоха доста подаръци за всеки от екипажите. Ето го и любимия ми: И една тениска за спомен, изработена от полската група:Малко вечерни забавления
                            ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                            Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                            Jet Black E46 M3

                            Коментар


                              #15
                              Срамувам се от теб Може ли 5000км. да возиш профи фотограф и да слагаш чужди снимки?????Досега таях някаква надежда, че ще видя негови снимки(не че някои от предишния ти пост не са ) и на моето Купе, ама май няма да стане Деменцията ми явно е в напреднал стадий защото бях забравил за обиколката на града. Относно спортното събитие - беше нещо за участвалите в Параолимпийските игри. Във Венеция имаше същото събитие...Сега за подаръците:нека слагаме малко по така снимки Да не забравяме, че и не всичко трябва да види бял свят

                              Коментар

                              Working...
                              X