Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с високи обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с високи обороти

    Здравейте, не знам къде да направя темата и реших да е тук, ако модераторите сметнат за правилно, нека да я изместят в Бензинови двигатели. Та най-общо ето го проблема https://www.youtube.com/watch?v=FDOOeid__uYПробвах с МЕС-а да обуча стъпковото моторче, паля и държи 1100 оборота, като подам газ става като на клипчетоУж го изчистих, пробвах пак, но същата работа(без да го обуча). Утре ще пробвам като го обуча как ще е.Други идеи да имате от какво може да е?Днес смених жилото на газта, беше пречупено и си викам от него може да е проблема със бавното падане на оборотите на газ... явно не беше или поне сега не мога да разбера, но се получи друг проблем. Смених жилото, но е по-дълго или по-късо сякаш (не ги измерихме 2те новото и старото да видим дължината...)Искам да ви попитам, ако знаете как трябва да е в основата на педала на газта.http://store.picbg.net/pubpic/3E/36/...a9c8433e36.jpg ето как е старото жило, но не мога да разбераhttp://s11.postimg.org/bkzus6fea/20141114_173203.jpgей тази гума черната (която е настрани)Тя дали минава от страната на педала или си стои от другата страна край двигателя и само те вкарва до където е ръбчето (врязаното)?Появи ми се и сега някакъв луфт на педала на газта...Ето го новото жило какво представлява http://s1.postimg.org/w78wl6b8f/10_11_2014_19_48_52.png с две гайки и се пристяга, наложи се едната да я резна да вкарам жилото в нея и така да я затегна.Както винаги май не трябваше да бутам нищо, не е било в жилото проблема И дали е възможно от настройката на газта, да ми прави мизерии на бензин? След като сложих новия изпарител, на бензин взе да ми държи 1500 оборота... Извинявай се за писането ми, омеших май много неща в една тема
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Според мен трябва да си почистиш дроселовата клапа за да се оправи това с оборотите

    Коментар


      #3
      DRIVER1 написа:
      Според мен трябва да си почистиш дроселовата клапа за да се оправи това с оборотите
      Какво точно трябва да му почистя? Лятото си играх и почистих дебитомера и дросела, на дросела с едно парцалче изчистих до където мога да бръкнаhttp://store.picbg.net/pubpic/14/F4/896cf384df3b14f4.jpg(първо махнах плочката, разбира се)
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        И на газ и на бензин ли се държи по един и същи начин ? Двигателя ти смуче въздух и почти знам от къде 90% съм сигурен че стъпковия е щета, понеже тои е байпасен и вътре има една гумичка дето се движи по една ОС ( спираала ) и от износване на материала се получава това. А той заминал ли е колкото и да го обучаваш се тая
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #5
          cs_aleksandar написа:
          И на газ и на бензин ли се държи по един и същи начин ? Двигателя ти смуче въздух и почти знам от къде 90% съм сигурен че стъпковия е щета, понеже тои е байпасен и вътре има една гумичка дето се движи по една ОС ( спираала ) и от износване на материала се получава това. А той заминал ли е колкото и да го обучаваш се тая
          Искаш да кажеш, че стъпковия ми мотор е за смяна? Иначе да и на газ го прави, но не съм сигурен от това ли е проблема. Преди да смяна жилото на газ се нормализираха на около 800-1000 оборота, а на бензин бяха високи. Имам още един стъпков мотор, като трябва ще го сложа за пробата
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            #6
            Са ти четох една тема от преди около 2 години , и пак там се оплакваш че имаш проблем с високи обороти, ако стъпковия е този който си заменил тогава,е същия който имаш като резервен, за проба не си заслужава.
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #7
              cs_aleksandar написа:
              Са ти четох една тема от преди около 2 години , и пак там се оплакваш че имаш проблем с високи обороти, ако стъпковия е този който си заменил тогава,е същия който имаш като резервен, за проба не си заслужава.
              Егати, да са чак такъв консуматив ли? Преди 2 години не помня, дали то е бил проблемаEdit: Може малко да ме пера съчмата, но сега в 22:30 излязох, закачих акумулатора след като го бях разкачил за 1час, сложих лаптопа, обучих стъпковия мотор и изчаках 10мин на място. Изгазих след което запалих и оборотите си бяха нормални. Покарах 10тина км без да й давам зор пак изгасих пак запалих и пак нормални. Единствения проблем е, че като спра оборотите са около 1000-1100 и падат след 5-10секунди, като й подам газ до 2000оборота падат, но се задържат така повечко на 1100-1200 и чак тогава падат на 850-900. Дали ще се оправи утре ще видя cs_aleksandar, колега, стъпковия ми май не е като този, за който говориш. Моя е с едно буталце в единия край сигурно има една пружинка, в другия е самото моторче, а в средата, където затваря е метално, гума не виждам.
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар


                #8
                Да грешката е моя обърках се с този на Ескорта ми,но принципа е подобен.Ами дано си успял да го обучиш и да минеш с малкото зло.
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар


                  #9
                  Колега, виж този клапан да не се е разпаднал. При мен колата се държеше по аналогичен начин заради него!
                  Прикачени файлове
                  1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                  2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                  Коментар


                    #10
                    Имах абсолютно идентичен проблем с моето Пунто- не държеше обороти, повече от 2000 об. не вдигаше, а понякога се оправяше и се оказа датчика на оборотите( или на разпределителния вал, абее нещо от тоя сорт :D :D :D ) .
                    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
                    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
                    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

                    Коментар


                      #11
                      Пичове, благодаря ви, че пишете, но проблема е решен, просто нямах време и сега нямам да направя снимки. Та общо взето проблема се оказа в стъпковия мотор. Явно при смяната на изпарителя, газаджията като ми махна маркуча към филтърната кутия и колата се е шашнала, а от там и филма да си сменя жилото на педала на газта. Колата се оправи след като свалих стъпковия мотор и го почистих колкото можах. След което закачих колата към лаптопа, адаптирах го и запалих, като изчаках десетина минути колата да си поработи на бензин и направих едно кръгче без да й давам зор. Сега оборотите са добре, има само някакво колебание на стрелката, форсирам падат нормално, застават на около 900 и стрелката едва забележимо мърда леко надолу. Снимки ще кача на смяната на жилото да видите как се получи. Благодаря Ви!
                      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                      Коментар


                        #12
                        Мда, малко по малко ще ти дойде ума в главата. Надявам се поне да си смазал оста вътре.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте, ето ги обещаните снимки https://www.dropbox.com/sc/ncw1nohzm...CMKx3eWkkaНа първата снимка се вижда как е прекарано жилото, стори ми се най-удачно.На другите, се вижда как съм хванал жилото за дросела или по-точно за пластината на дросела.Едната гайка съм я резнал за да прекарам жилото, че иначе няма слагане - кофти е...Между 2те гайки, на самата пластина имаше една гума, която беше от двете страни, но се наложи да я махна, защото се получаваше голям луфт в педала. (на втората снимка, даже си личи колко е била голяма).Виждате как съм завил гайките, тази рязаната, е в края на резбата, защото мисля, че така се получава най-добре педала(и луфта е минимален).Ако трябваше да го сложа както беше, (показах ви снимка на жилото, в пълната му окомплектовка) трябваше да навия тази гайка с прореза доста и на края на резбата да сложа гумата, която е да предпазва жилото от триене, но като го направя така, хем педала е доста паднал надолу и мога да го повдигна с крак, хем самото жило се трие в ръба на дросела.Даже имам клипче, защото исках да видя как минава жилото, а бях самhttp://youtu.be/g13UozyzLw8 на клипчето се виждат и 2те гуми, които съм махналСлед края на интервенцията, смазах малко жилото където е рязаната гайка, че ме притеснява да се не протрие в ръба на тръбичката от където излиза, уж е заоблена, но все пак...
                          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                          Коментар

                          Working...
                          X