Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно наказателно постановление от КАТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Immortal написа:
    BO написа:
    В този ред на мисли по кой член биха ме глобили от ЗДвП, като умишлено пропусна някой, който е без предимство?
    Ако в резултат на "пропускането" възникне непосредствена опасност за движението - по този:Чл. 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба от 50 до 150 лв.:5. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) който не спазва сигналите на пътните светофари, предписанието на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението;
    ОК, но ако си стоя и просто пусна някой пред мен, то не могат да ме глобят за това.Дефакто това е частен случай, при който ще бъдеш глобен - като при колегата в тази тема.За това както се спомена и по-рано, аз давам предимство на автомобили, които нямат такова, но с излишното условие, че няма да променям траекторията си на движение или скоростта.Нищо не ми пречи да тръгна по-бавно и да пусна някой, който иначе би стоял една година на същото място.Трябва да бъдем толерантни на пътя и да си помагаме взаимно.п.п. От доста време наблюдавам един ефект - искам да се престроя от една лента в съседната. Винаги си давам мигач и чакам да се убедя, че този до/зад мен ще ме пусне и ще имам място да влезна, без да нарушавам движението.Обикновено давам мигач и гледам какво ще стане. Но напоследък има много индивиди, които оставят поне една кола място, където само с едно движение и влизам спокойно, дори и без мигач. Та в момента, в който подам мигач, на огледалото веднага виждам как колата отзад дава колкото се може газ, само и само да не ме пусне.Днес така се случи, че един индивид така не ме пускаше 3 пъти. Давам мигач и онзи веднага ускорява колкото се може. Най-накрая просто не пуснах мигача и кривнах с волана, като разстоянието, което остава пак между мен и него е поне половин кола.А наблюдавам, че това става масова практика и толерантността на пътя става все по-малка.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Зависи каква е била ситуацията. Примерно две ленти. Едната празна, другата дълга опашка. Ако тарикатски изпревариш всички и искаш да се набодеш най-отпред, поне пред мен няма да влезеш. Гаранция. Карам на 10 сантиметра от предния. Няма как всички да чакаме, щото сме балъци, но и да чакаме двойно, щото всички тарикати искат да изпреварят колоната и да се мушнат отпред. Не става и искрено се дразня, когато други ги пускат такива. Поне аз толерантността не я разбирам да правя път на смотаняците, които се мислят на велики и не им се чака като на простолюдието.Но ако си от улица без предимство, излизаш отнякъде и т.н., когато няма опасност, винаги пускам човека.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #18
        ако ти е първо птп 100 лв и 4 точки отнасяш и ако няма пострадали хора

        Коментар


          #19
          style34 написа:
          Зависи каква е била ситуацията. Примерно две ленти. Едната празна, другата дълга опашка. Ако тарикатски изпревариш всички и искаш да се набодеш най-отпред, поне пред мен няма да влезеш. Гаранция. Карам на 10 сантиметра от предния. Няма как всички да чакаме, щото сме балъци, но и да чакаме двойно, щото всички тарикати искат да изпреварят колоната и да се мушнат отпред. Не става и искрено се дразня, когато други ги пускат такива. Поне аз толерантността не я разбирам да правя път на смотаняците, които се мислят на велики и не им се чака като на простолюдието.Но ако си от улица без предимство, излизаш отнякъде и т.н., когато няма опасност, винаги пускам човека.
          Представи си 2 лени в задръстване. 300 метра напред и назад задръстване. По средата искам да мина от едната лента в другата. Давам мигач и чакам някой да ме пусне. И забелязвам, че ако се движим на 1-ва на празен ход, демек около 5 км/ч и някой е оставил повече от една кола разстояние до мен и аз искам да влезна в това място, в момента в който дам мигач, този отзад все едно му скачам на газта. А не е да минем не 20-30 метра така и онзи си бърка в носа. Ама я някой е решил да мине пред него, не може...Проблема е, че винаги давам мигач в такива положения, просто да кажа на човека, че ще влезна в мястото до мен, демек пред него, ама някой не го приема така. И го гледам 20 пъти тръгваме в задръстването и същите си ровят в носа, и остава място като за 3-4-5 коли докато реши да тръгне. Ама ха си поискал да влезнеш отпред, я веднага скача на газта. И това поведение го виждам все по-често.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #20
            mehanoveca написа:
            ако ти е първо птп 100 лв и 4 точки отнасяш и ако няма пострадали хора
            На мен ми беше първо ПТП по моя вина, ама си платих 150 кинта и 4 -те точки, за които бях забравил.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #21
              BO написа:
              Представи си 2 лени в задръстване. 300 метра напред и назад задръстване. По средата искам да мина от едната лента в другата. Давам мигач и чакам някой да ме пусне. И забелязвам, че ако се движим на 1-ва на празен ход, демек около 5 км/ч и някой е оставил повече от една кола разстояние до мен и аз искам да влезна в това място, в момента в който дам мигач, този отзад все едно му скачам на газта. А не е да минем не 20-30 метра така и онзи си бърка в носа. Ама я някой е решил да мине пред него, не може...Проблема е, че винаги давам мигач в такива положения, просто да кажа на човека, че ще влезна в мястото до мен, демек пред него, ама някой не го приема така. И го гледам 20 пъти тръгваме в задръстването и същите си ровят в носа, и остава място като за 3-4-5 коли докато реши да тръгне. Ама ха си поискал да влезнеш отпред, я веднага скача на газта. И това поведение го виждам все по-често.
              Така съм съгласен. И верно го има това явление. Но аз не се бутам, изчаквам някой да ме пусне и тогава. Или не пускам мигач и като видя пролука се мушкам. Но си има толерантни шофьори. Аз като си тръгвам от работа трябва да направя ляв завой. Обаче задръстването започва доста по-назад от там, където се включвам. Но си ме пускат хората, аз им благодаря и така. А ако много се закучи в някоя ситуация излизам на средата на пътя и спират.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #22
                Все още чакам да излезе постановлението. Ако до петък не дойде, ще трябва да ходя пак до КАТ да ми презаверят акта, поради изтичане на едномесечността му. Първи акт ми е и ме увериха, че ще го пуснат на минималната санкция. Благодаря на всички, които се включиха. Вече имам едно на ум и сега като карам забелязвам,че държа поне две-три коли дистанция от предходния.Лека и спорна седмица на всички.
                Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                Коментар


                  #23
                  Да съобщя крайния резултат. 100 лв. без контролни точки.
                  Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                  Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                  Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                  Коментар


                    #24
                    Доволно.
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар

                    Working...
                    X