Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Следновогодишно пътуване до Флоренция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Следновогодишно пътуване до Флоренция

    И така... Запланували сме едно следновогодишно пътуване до Флоренция със жената. Заминаваме на 2-ри, плануваме да пътуваме обратно на 7-ми или 8-ми. Заплюхме си един хотел в booking: http://www.booking.com/hotel/it/alba...=0;type=total& , който изглежда добре, на поносима цена и близо до всичките забележителности.Пътят до Любляна вече ми е ясен след разходката до Париж през май. За пътя от Любляна до Флоренция приемам с охота всякакви съвети. Засега един въпрос е на дневен ред - може ли да се мине пътят (около 1400км) на един дъх без междинно преспиване, или да не се мъчим и да направим една нощувка в Любляна?При пътуването до Франция тръгнахме в 4.30 сутринта и към 20.00 вечерта бяхме в едно градче на 30км от Залцбург, където преспахме. Сега гледах по картата, че сме минали около 1150км, като междувременно спирахме в Любляна за около час и половина. Така че без почивка май няма да мине, още повече, че ще карам само аз. За хотела пише, че предлага паркинг срещу допълнително заплащане, ама тая работа ще я уточним като правим резервацията. Попроучих малко от разни сайтове за ZTL (зоната с ограничен трафик) и паркирането - има разни платени паркинги и гаражи между 20 и 33 евро на ден, но се надявам да не ми се налага да търся. Но все пак - и в тая връзка приемам конкретни съвети и препоръки.
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    #2
    Колега, гледам че пътуваш директно за Флоренция без отбивки. Защо не помислиш за вариант с Wizz Air, през Болоня. Ако издебнеш и дати, пътя ти е на същата или по-ниска цена. Като цени за път, в момента погледнах, примерно за 14-ти януари натам и 18-ти обратно, двупосочен билет за двама 200лв ( само с две раници), допълнително имаш билети шатъл 4 х 5^, до гарата в Болоня и 4 билета за влак до Флоренция, в най-лошия случай 4х13^, (ако не хванеш регионални влакове, мисля че излизаха по 7-8 ^ на калпак,)С две думи, по груби сметки само за път, отиване и връщане по горната схема ти е 340лв максимум.Успех!
    Lupo - The Monster
    Е83 3D

    Коментар


      #3
      Ако имаш възможност - направи междинно преспиване някъде.В началото на Юни се прибрах от Италия с изминати(без преспиване и с малки почивки по бензиностанциите) над 1500км. и трябва да ти кажа, че Сърбия(на връщане) се минава болезнено след толкова километри.

      Коментар


        #4
        geo_g написа:
        Колега, гледам че пътуваш директно за Флоренция без отбивки. Защо не помислиш за вариант с Wizz Air, през Болоня. Ако издебнеш и дати, пътя ти е на същата или по-ниска цена. Като цени за път, в момента погледнах, примерно за 14-ти януари натам и 18-ти обратно, двупосочен билет за двама 200лв ( само с две раници), допълнително имаш билети шатъл 4 х 5^, до гарата в Болоня и 4 билета за влак до Флоренция, в най-лошия случай 4х13^, (ако не хванеш регионални влакове, мисля че излизаха по 7-8 ^ на калпак,)С две думи, по груби сметки само за път, отиване и връщане по горната схема ти е 340лв максимум.Успех!
        Целта и желанието ни е да пътуваме с колата. Защото със самолета ще видим само крайната точка, а пътуването с кола си е забавление и приключение. До Париж пътувахме по два дена натам и обратно, но няма да ги забравя с всичко, което видяхме и усетихме по пътя...
        Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
        Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

        Коментар


          #5
          С кола си е тръпка и е голямо приключение. Аз също не бих заменил пътя със самолет. Искам си колата Препоръчвам да преспиш. Правил съм ги 1200 км на един дъх, но не си е работа...
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            Към колегите, които са пътували из Италия - интересува ме магистралите кеш ли се плащат, има ли възможност да се избегнат по дадения маршрут (Триест - Флоренция) и ако да - струва ли си? Така и не успях да намеря актуална информация за цените на участъците.Решихме да направим почивка в Любляна, в този хотел: http://www.booking.com/hotel/si/emon..._room=28949505На връщане смятаме да спрем в Загреб.
            Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
            Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

            Коментар


              #7
              В Италия рядко съм ползвал път различен от магистрала, защото имам сериозното притеснение, че ако кривна за по продължително по първокласните и второкласни пътища, няма да ми стигне и година за да наснимам всичко което ще видя.....Красотата на Италия за мен може да се сравни само с провинциална Франция.Забравих да напиша, че винаги съм плащал кеш по магистралите.

              Коментар


                #8
                Кеш се плаща в Италия .Пъхаш банкноти в отвора и готово .Внимавай само да не се натресеш на лента на т.н. PEDAGGIO с надпис TELEPASS .Бъди готов да плащаш по 10 евро на 100 км. Цена на дизел - около 1,70 евро за литър.
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  karloson написа:
                  Към колегите, които са пътували из Италия - интересува ме магистралите кеш ли се плащат, има ли възможност да се избегнат по дадения маршрут (Триест - Флоренция) и ако да - струва ли си? Така и не успях да намеря актуална информация за цените на участъците.Решихме да направим почивка в Любляна, в този хотел: http://www.booking.com/hotel/si/emon..._room=28949505На връщане смятаме да спрем в Загреб.
                  Аз от Венеция до Триест съм пътувал по обходен път , и и въпреки че беше през август трафик нямаше. Кръгови движения си има , но се минават бързо.Както писа колегата Kaci , поразгледай Италия .
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #10
                    Здравеи,аз преди 5 дни се прибрах от Италия,магистралите са грубо 100км=6^

                    Коментар


                      #11
                      От разни сайтове за пресмятане на магистрални такси сметнах, че от Триест до Флоренция таксата ще ми е 29,30-29,80Е. Гориво ще заредя в Словения, че там е значително по-евтино от Италия.
                      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                      Коментар


                        #12
                        karloson написа:
                        ...Гориво ще заредя в Словения, че там е значително по-евтино от Италия.
                        Колко литра гориво мислиш да изразходваш?За разлика в цената от 28цента, едва ли си струва чак толкова вглъбено плануване.

                        Коментар


                          #13
                          С един резервоар (60л) минавам между 1200 и 1300км. До Любляна са около 900км. Като заредя там около 40л, ще имам гориво до Флоренция и обратно отново до Любляна, където отново ще заредя около 50л. За 90л х 30 цента спестени са около 27 евро спестени. 27 евро са си 27 евро - кой ми ги дава...Ако не заредя в Любляна, ще трябва да заредя 60л на около 200км от Флоренция, а после така или иначе ще трябва да заредя в Словения или в Хърватска. И пак - 60л х 30 цента са 18 евро. Не че издребнявам, ама ако мога да ги спестя, що да не ги спестя - ще вляза в два музея с тях Винаги ще има оставен резерв за всеки случай, но предпочитам да си направя някаква приблизителна сметка и да имам представа какви ще са предвидимите ми разходи. И ако мога да спестя 20-30 евро без някакви особени усилия, защо да не ги спестя!?
                          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                          Коментар


                            #14
                            Абсолютно подкрепям
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #15
                              Нощес потегляме, така че стискайте палци!
                              Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                              Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                              Коментар

                              Working...
                              X