Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво има в изпарителя - отговор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво има в изпарителя - отговор

    Здравейте, днес смених изпарителя си и реших да разглобя стария, за да видя какво има вътре и реших да направя снимки.Изпарителя е Landi Renzo EC04 до 100kwето снимкиhttps://www.dropbox.com/sc/aa3hiwvx3...аправил съм едно клипче, да се види принципа на тази врътка за оборотите на празния ход.Пластмасовия щуцер така да го наречем, дето се върти и отива към смесителната плочка и минава през винта за високите, има (поне на този изпарител) едно винтче дето го държи, а той самият има един О-пръстен и е тикнат в изпарителя(ако ще си ревизирате изпарителя по-добре го сменете този О-пръстен). На последната снимка това е клапана на изпарителя, просто съм го извадил. Общо взето накрая остава едно парче алуминий. Внимавайте от едната страна има пружина и то якичка, да не се изненадате, не знам при всички изпарители ли я има...При моя изпарител мембраните не ми се сториха износени, едната сякаш беше леко деформирана. По едната както се вижда имаше ръжда... не знам от къде така. Бяха залепнали направо и така. Сякаш е имало още живот в него, но дано не съм сгрешил като съм го сменил по-рано.Дано снимките помогнат на някого. Казаха ми, че работата наистина е проста и се убедих, че не е кой знае какво, но на мен не ми се рискуваше така с нови неща П.С. ако решите сменете заглавието
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Най-добре си направил като си го сменил, сега има толкова евтини за 40 - 50 лв., че не си заслужава труда и парите да го ремонтираш, комплект за ремонт започва от 20-тина лв.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      NikMar написа:
      Най-добре си направил като си го сменил, сега има толкова евтини за 40 - 50 лв., че не си заслужава труда и парите да го ремонтираш, комплект за ремонт започва от 20-тина лв.
      Само, че не взех от 50лева, а от 130 BRC
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар

      Working...
      X