Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко въпроси за ГАЗОВ инжекцион как седят нещата при него ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко въпроси за ГАЗОВ инжекцион как седят нещата при него ?

    Искам да попитам газова инжекция на МОНО мотор може ли ? Доколкото разбрах газовия комп прекъсва инжекторите да не пръскат бензин , но следи тяхните пулсации и спрямо тях отваря газовите инжектори ... Но малко да попитам понеже примерно газажия ми казвал че при пунто 1.2 75 пълната инжекция на бензин . Импулса за отваряне на бенз е едновременен и на 4те инжектора тоест ги отваря по едно и също време. В то ред на мисли при моноинекжия, ако е така би могло да се ползва импулса на моно Инжектора като се подава на газовия комп и той спрямо него отваря 4те газови инжектори ... Възможно ли е това ? Идеята за ГИ на моно е че просто ГИ работи много по добре и няма замисляне при ускоряване и тн ... А и цените не са много отделно и подлежи на РЕМАП бараникане на времената и тн ...
    Прикачени файлове
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    Това което ти е казал колегата е вярно, просто пълните инжекциони са три вида според вида впръскване а именно с последоватйлно, полупоследователно и едновременно впръскване. Мисля че на моноинжекцион няма да стане всеки ГИ защото времената се взимат от бензиновите времена което дава бенз. ЕКУ. Този ГИ дето си качил има възможност да се монтира на механична инжекция с виртуални бенз. времена. Смятам че ще се вкараш в приключение.

    Коментар


      #3
      kiriluz1 написа:
      Това което ти е казал колегата е вярно, просто пълните инжекциони са три вида според вида впръскване а именно с последоватйлно, полупоследователно и едновременно впръскване. Мисля че на моноинжекцион няма да стане всеки ГИ защото времената се взимат от бензиновите времена което дава бенз. ЕКУ. Този ГИ дето си качил има възможност да се монтира на механична инжекция с виртуални бенз. времена. Смятам че ще се вкараш в приключение.
      Питам просто и благодаря за изчерпателния отговор и питах дали не може да вземе времето на моно инжектора и да се подаде на газовия комп на 4 места се едно е закачен за 4 бензови инжектора разбирасе с диоди към всеки изход дане се прелита сигнала . Идеята беше следната че при пунто 1.1 моно (колата има ЕКУ и един инжектор които управлява) инжектора е един , вероятно по голям понеже храни 4 цилиндара на 1,2 75 пълна са 4 малки , но предполагам че времената за отваряне и затваряне са еднакви и при двата мотора след като ги отварят и затварят едновременно и 4те ... В тоя ред на мисли би могло и да се случи и следното . Ако си разкарам моите колекотрои дросела и си сложа колекотори от 1.2 75 и си наредя 4 бенз инжектора с бенз рейка , по силна бензинова помпа и тн и ги вържа всички успредно към сигнала за отваряне и затваряне би тябвало ... Мотора да се превърне в пълен инжекцион. То друго не отливачава Пунто Моно от Пунто пълна ... Мен не ми трябва на бенз да е пълна . Въпроса е да подкарам ГИ просто Благодаря за изчерпателния отговор отново.
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        Ще се побъркаш докато го настроиш този ГИ, аз съм с такъв на мареа 1,6 99г и е голямо приключение не ти трябва, сложи обикновенна АГУ и върти кранчето колкото искаш Това е моето мнение.Сигурен съм че времето на моното и на пълната инжеция са различни, и освен колектори дросели и т. ще ти трябва и еку.

        Коментар


          #5
          kiriluz1 написа:
          Ще се побъркаш докато го настроиш този ГИ, аз съм с такъв на мареа 1,6 99г и е голямо приключение не ти трябва, сложи обикновенна АГУ и върти кранчето колкото искаш Това е моето мнение.
          с такава съм но не ме харесва как се развърта ... тромаво е докато при Ги това го няма понеже газта се вкарва под налягане както бенз-а. При простата газова мотора е тромав докато засмуче газта и я опъне ... претриса по някога и бавно наема да се развърта мисля че при ГИ няма да е така ... се пак не се засмуква горивото , а се вкарва насила . Както бенза се впръсква под налягане.
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            kiriluz1 написа:
            Ще се побъркаш докато го настроиш този ГИ, аз съм с такъв на мареа 1,6 99г и е голямо приключение не ти трябва, сложи обикновенна АГУ и върти кранчето колкото искаш Това е моето мнение.Сигурен съм че времето на моното и на пълната инжеция са различни, и освен колектори дросели и т. ще ти трябва и еку.
            Какъв е проблема при тебе Мереата е пълна инжекция ?
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              ГИ Тамона има опция в програмата "моно".Ако се монтира на моно,автоматична настройка не минава,всичко се прави ръчно.Според мен няма смисъл да се монтира ГИ на моноинжекция!
              OVB X18XE1 седан+ГИ

              Коментар


                #8
                ivan_pop написа:
                ГИ Тамона има опция в програмата "моно".Ако се монтира на моно,автоматична настройка не минава,всичко се прави ръчно.Според мен няма смисъл да се монтира ГИ на моноинжекция!
                Знам , че няма. Знам че е евтина трошка и тн , но си я правя за мен и за кеф. Достатъчно промени съм нанесъл . Чета че ФОБОС-а може да работи без бензови инжектори и да взема сигнала за обороти от бобина (бобини) или оборотомера на колата ...
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  Проблема е че бенз. ЕКУ се омазва и че софтуера на този ГИ е смотан. Сега съм я направил и е добре, но отне доста време. Относно Фобуса това за бобината е откъде взима оборотите а не че става за кола без инжектори. ГИ работи последователно. Или казано просто е вързан след бенз. ЕКУ от където взима бензиновото време и с определен коефициент (заради агрегатното състояние на горивото) впръсква газ. Блутроника има опция, предполагам и Тамоната да зададеш ръчно измислени от теб бенз времена и така да работи на коли на които не може сам да си вземе бенз. времена. Смятам че изобщо няма да се подобри динамиката на колата. Най-добре върви колата при определена смес-бензин/въздух а не дали е карбуратор, моно или пълна инж. Просто при пълната инжеция се постига по добра смес. Така че ако искаш да върви повече смени колата

                  Коментар


                    #10
                    ЩЕ се мисли пак ... Благодаря за изчерпателните отговори
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      Момче луд ли си, , карай си е обикновенно АГУ и не се занимавай с това сам да си създаваш ядове. Истината е че при теб с моно и АГУ е и по лесно и по евтино.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Аз монтирам Тамона,ама Тамона на моно не съм слагал.Само съм съм чел,че става.Любопитно ми е как ще работи ГИ на моно!При моното дюзата се управлява с ШИМ(широчинно импулсна модулация).Импулсите са много кратки и с променлива продължителност в зависимост от оборотите и натоварването.Абе май ГИ на моно си е таралеж в гащите!
                        OVB X18XE1 седан+ГИ

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря за изчерпателните отговори ... Значи по добре да мисля за по хубав изпарител , или по чувствителен , то общо взето това ме дразни , другото си е наред. Нещо можете ли да препоръчате което по тъка сред изпарителите за проста газова. То принципа е еднакъв но да работи по чувствително. Прави сте ,че когато едно нещо е по просто или опростено създава по малко ядове и проблеми ... От 2008 карам с електрическо Ловато , не съм му сменял мембраните , оня ден го чистих изкарах една сурия боклуци и чернилка и нагар ... Относно мембраните здрави са... Друг въпрос ако изпарителя е по голям или за повече коне на мотора . А мотора е малък . По добре ли ще го храни ?
                          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                          Коментар


                            #14
                            ivan_pop написа:
                            Аз монтирам Тамона,ама Тамона на моно не съм слагал.Само съм съм чел,че става.Любопитно ми е как ще работи ГИ на моно!При моното дюзата се управлява с ШИМ(широчинно импулсна модулация).Импулсите са много кратки и с променлива продължителност в зависимост от оборотите и натоварването.Абе май ГИ на моно си е таралеж в гащите!
                            И на мен ми е любопитно дали ще се държи по пъргаво
                            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                            Коментар


                              #15
                              Здравей,може да се направи моното с газов инжекцион,може да се направи с Фобос 1,като се пусне като автономна система,няма да има нужда от бензинови времена,настроива се по мап и обороти.Правил съм Ланчия Ипсилон 1.2 моно с фобос 4,с два газови инжектора който пръскат точно под моното.Както е казал по нагоре колегата монто се управлява с друг импулс и времето на впръскване е много кратко,газовите инжекциони не разпознават този импулс,трябва ти газова система която има възможност да работи като автономна.
                              Fiat Punto 1.2 16 v ELX automatic 00"
                              Lancia Delta HPE 2.0 16V 95"

                              Коментар

                              Working...
                              X