Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Grande Punto 1.9JTD 2006 - смяна на всички консумативи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Grande Punto 1.9JTD 2006 - смяна на всички консумативи

    Здравейте на всички, предстои ми смяна на всички консумативи на пристигналата от Италия кола - Гранде Пунто 1.9JTD 2006 - 130к.с. Трябва да сменя:1. Акумулатор2. Всички филтри, ремъци, ролки3. Масла - двигател и ск. кутия(M32 6ск.)4. Зимни куми с обикновенни 15" джанти.1. Търсих акумулатор и стигнах до това, че трябва да бъде 60Ah - 63Ah, но ме посъветва да взема по-силен около 73Ah - 75Ah, заради по-дългите и сериозни зимни условия в България. Каталожните данни за модела били за по-меките зими в Италия. Така ли е, преди да съм поръчал? Акумулаторът трябва да е с размери:Дължина: 242mmШирина: 175mmВисочина: 190mm2. За тази секция нямам въпроси, поръчвам ги и да ги монтират. Ако имате съвети относно тези неща, ще съм благодарен да ви изслушам.3. Маслата на двигателя по каталог са 5W - 40. Мисля си, че ще е по-добре да сложа 5W - 30 за по-добро смазване, а и по-лесно запалване зимата. Също така, не можах да открия колко литра масло събират двигателя и скоростната кутия, ако някой успее да намери такава информация, ще съм ви много благодарен.4. Зимни гуми с нови обикновенни джанти. Стандартните гуми за "не спортните" Гранде Пунтота като 1.3 дизел са 185 65 R15, като мисля да купя точно такива за зимния период. За летния на пролет ще взема 205 - 17ки, но това е друга тема. За зимните приемам всякакви съвети за марки.Поздрави на всички, ще очаквам отговори.
    Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

    #2
    Относно акумулатора - трябва ти с голям стартов ток, не с повече Ah. Когато автомобила се кара на къси разстояния - предимно в градска среда, с "по-поголям" акумулатор ще имаш недозареждане и ще се скапва бързо. Колкото повече Ah е акумулатора, толова повече време му трябва за да се възстанови заряда. За гумите мога да кажа, че Yokohama са добри, но скъпички. Сега аз съм се насочил към Dunlop, дават им добър спирачен път на мокро, ниско ниво на външен шум и пропорционално нисък разход на гориво. По другите въпроси нямам твърдо мнение, но за маслото мисля че ще е по-добре да си налееш 5W40 в ДВГ. Запазва си свойствата до достатъчно ниски температури и ще имаш по-добро мазане с него, отколкото с 5W30.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      С тази дължина от 242мм на мястото за акумулатор няма да събереш 75АЧ но и 65АЧ е добре.Тези двигатели палят без много лодгрев.Колега Любенов батерията се скапва от презареждане и много малко от недозареждане но този въпрос е дискутиран -има тема.
      Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

      Коментар


        #4
        Dido_Lyubenov, благодаря ти за информацията. Да автомобила ще се кара главно в града, ще поръчам акумулатора с по-голям стартов ток. За маслото, да ще следвам каталожните данни както ми препоръча. Поздрави
        Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

        Коментар


          #5
          кроко61 написа:
          С тази дължина от 242мм на мястото за акумулатор няма да събереш 75АЧ но и 65АЧ е добре.Тези двигатели палят без много лодгрев.Колега Любенов батерията се скапва от презареждане и много малко от недозареждане но този въпрос е дискутиран -има тема.
          Да не спорим тук ! При изправен алтернатор няма как да се презареди акумулатора
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар

          Working...
          X