Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложете акумулатор за Пунто?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предложете акумулатор за Пунто?

    Здравейте колеги. Дойде и тъжният момент, в който Пунтото има нужда от нов акумулатор. Сегашният е Монбат 44 амп. и ме изкара точно 5 години. Засега четох само отрицателни мнения за Монбат и затова се обръщам към вас да помогнете в избора, като бюджета е 100-110 лв. Колата е Пунто 1.2 58 кс.Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

    #2
    То 5 г. за една АБ си е нормално, ти колко искаш да изкараш, понякога ми се е случвало и 8г. да изкарам с Пазарджишки, но то бе по татово време, когато се спазваха повече технологиите.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Магнети Марели

      Колега купи си Магнети Марели ако имаш възможност или Бош силвър със зелено око. Гаранцията им е по 2 години, а със сигурност издържат повече.

      Коментар


        #4
        Re: Магнети Марели

        Юли написа:
        Колега купи си Магнети Марели ако имаш възможност или Бош силвър със зелено око. Гаранцията им е по 2 години, а със сигурност издържат повече.
        На бош гаранцията е 3 години. Всичките коли у нас са с такива акумулатори. Силно ги препоръчвам.Купих си Магнети Марели преди няколко години с 1 година гаранция. Акумулатора умря на година и 3 месеца. Магнети Марели силно не препоръчвам.
        FIAT Nuova Punto 1.2 8V
        FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
        ...and justice for all

        Коментар


          #5
          И в крайна сметка купих Варта, 45 амп. Отидох в магазина, препоръчаха ми го, струваше 150 лв и казаха ако върнеш стария 101 лв. Има 2 години гаранция. Бош под 190 лв не намерих. Все пак мисля, че направих добър избор предвид доста ограничения бюджет.
          94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
          03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
          02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

          Коментар


            #6
            Тук попаднах на един нов магазин, таман го зареждаха и там видях един познат, който започваше в него, имат страхотна оферта: Монбат 50 Ач при връщане на стара АБ цената е 60 лв. Имаха и други размери, но запомних само този.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              И Бош щеше да намериш ако се беше разходил до метро, 54Ah излизаше към 130лв като върнеш стария
              Valenses написа:
              И в крайна сметка купих Варта, 45 амп. Отидох в магазина, препоръчаха ми го, струваше 150 лв и казаха ако върнеш стария 101 лв. Има 2 години гаранция. Бош под 190 лв не намерих. Все пак мисля, че направих добър избор предвид доста ограничения бюджет.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                NikMar написа:
                Тук попаднах на един нов магазин, таман го зареждаха и там видях един познат, който започваше в него, имат страхотна оферта: Монбат 50 Ач при връщане на стара АБ цената е 60 лв. Имаха и други размери, но запомних само този.
                Два Монбата един след друг смених- като им изтече гаранцията - внезапна смърт. Сега съм с ЛОКСА-полски, обслужваем.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #9
                  spark написа:
                  И Бош щеше да намериш ако се беше разходил до метро, 54Ah излизаше към 130лв като върнеш стария
                  Valenses написа:
                  И в крайна сметка купих Варта, 45 амп. Отидох в магазина, препоръчаха ми го, струваше 150 лв и казаха ако върнеш стария 101 лв. Има 2 години гаранция. Бош под 190 лв не намерих. Все пак мисля, че направих добър избор предвид доста ограничения бюджет.
                  Най- близкото метро-Варна на 100 км от тук. Като си платя горивото се губи смисъла...
                  94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
                  03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
                  02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

                  Коментар


                    #10
                    Аз пък съм доволен от Монбат. Стария ми беше 42Ач на 5 години. Даже още си работи. Ако е топло нямаш ядове. Паднат ли температурите по -5...дори няма сила да ти отключи всички врати. Но все пак е старичко и слабичко
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #11
                      Valenses написа:
                      spark написа:
                      И Бош щеше да намериш ако се беше разходил до метро, 54Ah излизаше към 130лв като върнеш стария
                      Valenses написа:
                      И в крайна сметка купих Варта, 45 амп. Отидох в магазина, препоръчаха ми го, струваше 150 лв и казаха ако върнеш стария 101 лв. Има 2 години гаранция. Бош под 190 лв не намерих. Все пак мисля, че направих добър избор предвид доста ограничения бюджет.
                      Най- близкото метро-Варна на 100 км от тук. Като си платя горивото се губи смисъла...
                      Въпроса е магазина да ти е максимално близко. При един проблем покрай гаранцията - до Варна ще ти излезе дявол и половина.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #12
                        dobrujanetza написа:
                        Valenses написа:
                        spark написа:
                        И Бош щеше да намериш ако се беше разходил до метро, 54Ah излизаше към 130лв като върнеш стария
                        Valenses написа:
                        И в крайна сметка купих Варта, 45 амп. Отидох в магазина, препоръчаха ми го, струваше 150 лв и казаха ако върнеш стария 101 лв. Има 2 години гаранция. Бош под 190 лв не намерих. Все пак мисля, че направих добър избор предвид доста ограничения бюджет.
                        Най- близкото метро-Варна на 100 км от тук. Като си платя горивото се губи смисъла...
                        Въпроса е магазина да ти е максимално близко. При един проблем покрай гаранцията - до Варна ще ти излезе дявол и половина.
                        Ако така разсъждаваме, то трябва да не излизаме от града, з/о може всичко да стане и трябва да имаш магазин за всяка част наблизо.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          Зависи колко ти е дебел портфейла и дали си струва.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #14
                            Ситуацията беше такава, че трябваше да взема акумулатор назаем от съседа, за да отида до магазина, който се намира на 1~1.5 км. и то по простата причина, че не могат да ми напишат гаранцията ако не замерят колата. И все пак Шумен не е от малките градове и се обезсмисля ходенето до съседния град за акумулатор например :D :D :D
                            94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
                            03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
                            02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

                            Коментар


                              #15
                              BOSH Silver S5 55 ah - около 170 лева като цена карам 6-7 година с него , отделно че го тормозя с 2 усилвателя 500 RMS W музика ... на Реното пак си метнах BOSH Silver s5 72 ah - 220 лева излезе но съм доволен. За мене друга марка и модел няма . Относно ,че нямало БОШ под 190 лева , да беше проверил в Гугъл ... Доставката е безплатна. Проблемна е само гаранцията. Понеже се вкарваш в филма с 10 лева ама ко са прецакал трябвало човека от сайта да ти го смени . Тоест само ти земат 10то лева , повече с кавали които са подписали договор за обслужване на гаранции не се занимавам. Понеже аз съм от Хасково акумалатора дойде от София ... И има книжка за завека сервиз в ХАСКОВО , сервиза ме одрънкаха 10 лева и казаха ако се прецака не можем да ти го подменим ,трябва тоя които ти го е продал (беше ги много яд ,че съм си го купил от нета) ... Тоест не ти трябва гаранцията :D Иначе акумулатора си е чук и съм много доволен.
                              Прикачени файлове
                              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                              Коментар

                              Working...
                              X