Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прекъсване на газта към изпарителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прекъсване на газта към изпарителя

    Здравейте имам един въпрос, за това как се спира газта от бутилката към изпарителя за смяна на филтрите. Търсих доста в нета и тук, пробвах да завия кранчето на евросондата но продължава да изтича газ при развиване на болтовете при филтъра на изпарителя Чаках около 2 минути да спре но нямаше промяна в дебита и се отказах :D Това е кранчето което пробвах и в двете посоки. Нацяло развито и навито.Когато ми беше гаранционна газовата гледах веднъж как го прави човека, и прецених че не ми се дават 40 лв за двата филтъра, след като струват около 20 двата Някой има ли идея в какво положение трябва да е кранът и дали има и друг?Поздрави!
    ===/////===
    Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
    Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

    #2
    Това кранче което си оградил в червеното прекъсва потока на газта от чашката за зареждане към бутилката. Отваря се обратно на часовника и се затваря по посока на часовника. При теб трябва да стои постоянно отворено, за да пълниш без проблем. Клапана който е под него отговаря за спиране/пускане на газ от бутилката към изпарителя. Ако по някакъв начин клапана си е заминал е нормално да ти пуска газ. По презумция ако всичко е наред трябва при липса на напрежение до клапана (липса на контакт), там да е затворено. Нека по компетентните да кажат, дали има и механичен кран на тази тръбичка
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      И аз четох, че този клапан електрическия при нормално положение е затворен и при подаване на ток се отваря, но по спомен, когато ги сменяха предния път, момчето пипа нещо по бутилката Или ме накара да дойда с празна бутилка..., не помня вече. Защо не погледнах по добре тогава Гледах само отпред самите филтри как се сменят.
      ===/////===
      Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
      Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

      Коментар


        #4
        Ако не държи крана, карай, докато свършиш газта и тогава смяна филтри и най-добре при газаджия да смени и крана.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          Тази гайка над нивомера за какво е?
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            При мен газовия клапан се беше развалил по едно време и изпускаше газ, затворих кранчето на нивомера (с обикновен нивомер съм) и докато спре да свисти откъм клапана мина известно време (1-2 минути). Сигурно просто трябва да излезе газта от дългата тръба (от бутилката до газовия клапан), за да спре да свисти...
            1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
            2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

            Коментар


              #7
              Punto_II_HGT написа:
              При мен газовия клапан се беше развалил по едно време и изпускаше газ, затворих кранчето на нивомера (с обикновен нивомер съм) и докато спре да свисти откъм клапана мина известно време (1-2 минути). Сигурно просто трябва да излезе газта от дългата тръба (от бутилката до газовия клапан), за да спре да свисти...
              Абсолютно да!
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                Само ако може да ми разясните коя точно е "кранчето на нивомера" Може би това Благодаря за съдействието
                ===/////===
                Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                Коментар


                  #9
                  Всъщност видях, че точно това което съм затягал е крана на нивомера. Ще пробвам пак да го затворя здраво и ще почакам 5 мин дали ще спре газта при изпарителя А си мислех дали няма да стане по-бързо, като след спирането на крана запаля и изчакам да превключи обратно на бензин.. е ще пробвам май
                  ===/////===
                  Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                  Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                  Коментар


                    #10
                    Като гледам въпросите които задаваш,най-добре върви при газаджия!Най-безопасно ще е за теб.
                    OVB X18XE1 седан+ГИ

                    Коментар


                      #11
                      И не барай това на последната снимка, за да не те дават по новините!
                      Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

                      Коментар


                        #12
                        и изащо простон е спреш захранването на клапана?
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Колеги благодаря за отговорите Разбрах си грешката, просто е трябвало да почакам малко повече като развия болтовете при филтъра на изпарителя за да изтече газта в маркуча до него. Но аз си спазвам поговорката страх, лозе пази, и исках да съм 100% сигурен какво правя Поздрави!
                          ===/////===
                          Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                          Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                          Коментар

                          Working...
                          X