Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат типо 1.6 проблем!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат типо 1.6 проблем!!!

    Колата е на леля ми. Типото е с мотор 1.6, а проблема му е влизат само 2ра и 4та скорост. Тя ходила в два сервиза казали са и че кутията е за смяна. Аз питах позбати монтьори на мен казаха че можело някви ябълки да са излязли и проблема да е повече от лоста отколкото от кутията щото ако е счупена няма да върви нормално на тези две скорости, просто е супер неудобно. Та ако има някакви мнения по въпроса, за да знаем дали да тътърсим кутия или да ходим на ремонт, а може и аз да го отстраня просто незна как стоят там нещата. И ощее нещо при типо и браво 1.6 16 нещата едентични ли са?Грешен раздел-> Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org
    fiat bravo sx 1.6 16V 103

    #2
    ако можеш качи я на канал и прегледай как са щангите на скоростите и има точно до рейката една джаджа мисля ,че я наричаха пеперуда която през нея минава движението на скоростния лост
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Точно лостовата система е. Има си ремонтни комплекти. И заспиват нещата.
      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

      Коментар


        #4
        При Типо и Темпра тези щанги 3 на брой почти са консумативи (Аз за 100000км съм ги сменял 2 пъти) не бяха много скъпи, но се сменят малко гадно 3 са на брой могат да се объркат при слагане. Можеш да пробваш дакато някой се опитва да вкара скороста която не влиза, на място да помогнеш с ръка. Другото което е показател че щангите са заминали е голям ход на лоста включително и когато е на скорост.П. П. Не е необходим канал отгоре се вижда идеално, и отгоре съм ги сменял просто е малко навряно и е хубаво да се сменят една по една за да не им се сменят местата.

        Коментар


          #5
          освен изброените неща провери и да не се е скъсал задния тампон,тогава също става така

          Коментар


            #6
            Благодаря за отзивите. Ще направя диагностиката както сте ми казали, после ще пиша какво е станало. Може да направя и малко снимков материал
            fiat bravo sx 1.6 16V 103

            Коментар


              #7
              Може.
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар

              Working...
              X