Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с палене на бензин - Пунто 1.2 8v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с палене на бензин - Пунто 1.2 8v

    Колата е Фиат Пунто 1.2 8V 60 к.с. 2000г.Та преди няколко месеца сложих ГИ на Landi. В началото всичко ок, колата си вървеше като часовник. Всеки път си я паля на бензин и като си загрее си минава на газ. Минаха 2-3 месеца и почна да не запалва от 1вия път. С течение на времето почна по-сериозно да не запалва. (става въпрос за палене при изстинал автомобил)Какво се получава при паленето:- при първото завъртане се опитва да запали 1-2 пъти (при въртене на стартера около 6-7 секунди) но не успява.- при второто завъртане пак така но все пак с мъка запалва, изфорсирва се и след 1 сек оборотите падат и изгасва.- при трето завъртане ако имам късмет запалва, или се повтаря предния опит.- при четвъртото завъртане горе долу вече запалва, след изфорсирването оборотите почват плавничко да падат както си му е нормалното и изведнъж рязко падат до 800-900, като направо имам чувството че пак ще изгасне,(и наистина понякога си и изгасва) но с мъка се запазва запалена. При тръгване веднага след запалване също ми забива муцуната и няма никакво ускорение. Мине ли на газ всичко се оправя.Та заведох я на газаджията и той ми каза че най вероятно компютъра на колата се е разбазикал нещо и бърка смесите, и ще се опита да го рестартира. Оставих му я през деня да я работи и след работа като отидох ми каза че не е можал да го рестартира и да пробвам следните техники:- 1во да разкача акумулатора за известно време и да го сложа пак. - пробвах го, няма ефект.- 2ро да си проверя силовите кабели защото искрели - проверих ги на тъмно и наистина при работа светят (поне единия)- 3то да я карам известно време на бензин за да може да се адаптира към бензина отново.Вчера направих опит да я запаля на газ, и си запали от раз. От днеска реших да я карам известно време на бензин да видим дали ще се адаптира и ще се оправи. Обаче на бензин е много зле работата. При тръгване и ускоряване направо ми забива муцуната, да не говорим че угасна при тръгване на един светофар. Сякаш проблемите се задълбочават при по ниски обороти.Имал съм и случаи когато е угасвала сама по време на движение когато е по инерция. Ако някой има някакви идеи и съвети моля да сподели.

    #2
    А газаджията настроил ли ти е времената на газ и бензин да са еднакви, защото ако има разлика точно на бензин почват да стават мизериите, просто трябва добра настройка на газовата спрямо работата на бензин, иначе проблемите на бензин няма да се оправят.
    punto HGT

    Коментар


      #3
      провери си налягането на бензинатози мотор с подаваща и връщата тръба на горивото ли е или само с подаване?ако е само с подаване и ако налягането при работещ мотор е ОК (не знам колко трябва да е, най-вероятно 3,5) остави манометъра за една нощ и виж на сутринта дали имаш някакво останало наляганено съм почти сигуренен , че проблема е в самото горивот.е. източи или карай на бензин докато почти свърши, сипи нов и виж как след два дни ще пали като кола от магазина
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Sev написа:
        ...и ако налягането при работещ мотор е ОК (не знам колко трябва да е, най-вероятно 3,5) ...
        Аутодатата казва, че налягането трябва да е 3,5 бара.
        punto HGT

        Коментар


          #5
          Не знам какво е настройвал газаджията ама колата 2 месеца си вървеше добре. Освен това специално за този газаджия съм чувал само хубави мнения и коментари и се съмнявам да не го е настроил добре. За налягането нямам уред с който да го измеря а горивото на скоро падна почти до долу и чак тогава заредих, така че ме съмнява да е от него.Според вас може ли да е от светещите кабели наистина? На газ си работи ОК.

          Коментар


            #6
            Ако са кабели и свещи, защо на газ е ОК?Виж налягането в сервиз
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Вечерта преди да загасиш мотора спри газта от бутилката и изчакай да си мине на бензин, на сутринта пробвай, ако съм прав ще обяснявам натам.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа:
                Вечерта преди да загасиш мотора спри газта от бутилката и изчакай да си мине на бензин, на сутринта пробвай, ако съм прав ще обяснявам натам.
                ако изпускаше газ, щеше да има проблем само в началото и след това да е ОКа при него си е мъка и след това
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Sev написа:
                  S_BANKOV написа:
                  Вечерта преди да загасиш мотора спри газта от бутилката и изчакай да си мине на бензин, на сутринта пробвай, ако съм прав ще обяснявам натам.
                  ако изпускаше газ, щеше да има проблем само в началото и след това да е ОКа при него си е мъка и след това
                  Ама тогава е било доста по топло нали
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Ами покарах я 2 дни само на бензин (изминати около 80 км) и се оправи. Пали си и си върви нормално, без никой от изброените проблеми. И сега идва въпроса на какво може да се е дължало това?

                    Коментар


                      #11
                      аз се сещам за две неща- дюзи- горивна адаптацияно дюзи да се изчистят за 80 км - трудна работаадаптация - при мен се е случвало същото нещо - дълговременната адаптация обаче беше 2-3%, т.е. не би трябвало да е от това
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Проблема пак се появи, че и се задълбочи.След като си вървеше ок само на бензин няколко дни реших да мина пак на газ. Покарах я 1 ден на газ и на следващата сутрин отново същите проблеми. Смених кабелите и свещите защото не бяха сменяни от както съм я взел (около 2 години) но няма ефект. На газ пали от раз, а на бензин си е мъка и паленето и вървенето. Като запали оборотите скачат, падат, гасне. Пак паля пак се вдигат, падат колата се запазва запалена но работи неравномерно и при подаване на газ почти угасва ако не пусна педала.Един познат беше при мен днеска и вика че бензиновата помпа била заминала - много шумяла и симптомите описани водели на там. Обадих се в 1 магазин (Евро 07) и ми казаха цена за помпа 100 лв (марка ITN).Незнам да ходя ли да ми мерят налягането и да ми вземат някви пари или направо да си вземам помпата и да се надявам че ще е от нея.Някой има ли представа колко взимат за това мерене на налягането?

                        Коментар


                          #13
                          m.parushev написа:
                          Проблема пак се появи, че и се задълбочи.След като си вървеше ок само на бензин няколко дни реших да мина пак на газ. Покарах я 1 ден на газ и на следващата сутрин отново същите проблеми. Смених кабелите и свещите защото не бяха сменяни от както съм я взел (около 2 години) но няма ефект. На газ пали от раз, а на бензин си е мъка и паленето и вървенето. Като запали оборотите скачат, падат, гасне. Пак паля пак се вдигат, падат колата се запазва запалена но работи неравномерно и при подаване на газ почти угасва ако не пусна педала.Един познат беше при мен днеска и вика че бензиновата помпа била заминала - много шумяла и симптомите описани водели на там. Обадих се в 1 магазин (Евро 07) и ми казаха цена за помпа 100 лв (марка ITN).Незнам да ходя ли да ми мерят налягането и да ми вземат някви пари или направо да си вземам помпата и да се надявам че ще е от нея.Някой има ли представа колко взимат за това мерене на налягането?
                          Или имаш проблем с помпата и налягането на бенз наистина , или при работа на бенз газовото ти подава и то газ и става прекалено богата горивна смес и ... колата ти се дави. Затова колегата ти е казал спри си газта от бутилката. Ако при спряна газ ти е ОК бензина .... значи при работа на бенз газовото ти пуска и газ (което не трябва да е така) ако при спряна газ от бутилката пак имаш проблем с бензина ... Проблема е в бензиновата помпа.
                          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                          Коментар


                            #14
                            Аз му казах на колегата да провери първо налягането и тогава да го мислим пак
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Ок. Ще видя налягането и това дали изпуска газ и тогава ще мисля за смяна на помпа

                              Коментар

                              Working...
                              X