Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 16v vs Peugeot 4007

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.6 16v vs Peugeot 4007

    Колеги, вчера съвсем случайно се видях с 1 приятел. Брат му си дошъл от София с нова кола и му дал да покара. Та ми се похвали с въпросната кола - Peugeot 4007, 2.2 HDI. Мисля, че 156 коня беше или някъде там. Аз му пуснах мухата да направим 1 летящ старт (летящ, защото съединителя ми си отива и като правя старт от място, губя около секунда, докато зацепи). Той взе, че се нави. Само че аз бях с 2-ма души и се договорихме, за да сме по-равностойни, да му прехвърля моите хора и аз да остана сам, т.е. в моята кола бях само аз (85 кг), а в Пежото - 3-ма души около 220 кг. Гонката се състоя от 40 на 2-ра до 110. Като стартирахме в лек баир и на върха на баира трябваше да спираме. Аз очаквах да падна доволно. Сега погледнах и в 1 каталог. Дават му 9.9 сек. от 0 до 100, а на мен 11 и максимална скорост 190 срещу 184 за мен.Резултатът: като стигнахме 40 км и тръгнахме да се гоним, Пежото ми дръпна с около половин кола и след това веднага го настигнах. След това при около 80 км се получи същото и до 110 бяхме на кантар.
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    И кво излиза, че на Пежото скоростите по-къси или тоя приятел не я е натискал до макс. Ама и теглото на купето+хората си казва приказката. БТВ колко тежи тва пежо?
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Kay_ написа:
      И кво излиза, че на Пежото скоростите по-къси или тоя приятел не я е натискал до макс. Ама и теглото на купето+хората си казва приказката. БТВ колко тежи тва пежо?
      Ми то това Пежо е с 6 скорости. Не знам колко тежи, но сега гледам по каталога, че го дават 1790 кг. Обаче не знам колко е вярно, щото за моята пише, че е 1025 кг, а тя е 1120 кг.
      Renault Modus 1.2 16v 2006
      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

      Коментар


        #4
        Да кажем по каталог +/-100кг. Пежото идва доста по тежко. Пък и с хората вътре. Фиата лек и пъргав. Нормално да си конкурентен. Повече разлика между двете коли ще се усети като комфорт при возене и такива подобни нещаАма гледам от няколко коментара, избягваш смяна на съединител. Явно не ти се дават 300-400лв Лошото е, че един ден няма да потегли и щеш не щеш...
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #5
          Kay_ написа:
          Да кажем по каталог +/-100кг. Пежото идва доста по тежко. Пък и с хората вътре. Фиата лек и пъргав. Нормално да си конкурентен. Повече разлика между двете коли ще се усети като комфорт при возене и такива подобни нещаАма гледам от няколко коментара, избягваш смяна на съединител. Явно не ти се дават 300-400лв Лошото е, че един ден няма да потегли и щеш не щеш...
          Иначе Пежото откъм комфорт, интериор, екстри е светлинни години пред Фиата, което си е нормално де. Там няма място за сравнение, но очаквах и на вървене да ме бие доста.Съединител на Валео е 230 лв с труда :D Не ми се дават, щото колата си върви нормално. Проблем имам от 2 години, но само там където е високият въртящ момент т.е. при нормално шофиране не се усеща нищо. Аз компромиси с колата не правя. Миналата седмица съм сменил носачи и тампони и то с някакви италиански (не с китайски боклуци). Кормилните накрайници бяха тръгнали. Веднага ги смених. Не правя компромис с нищо и не пестя пари за колата. Обслужвам я редовно с някакъв такъв среден клас части - не с най-скъпите и качествени, но не и с разни турски и китайски. Просто чакам съединителя още малко да се износи и го сменям.
          Renault Modus 1.2 16v 2006
          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

          Коментар


            #6
            и при мен беше така. Само че една зима реших да пиля гуми а се оказа че съм пилил съединител.иначе валеото ми струваше 223 лв и за работа 90лв.
            FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
            FIAT Punto sx 75 '94

            Коментар


              #7
              slav4o_vt написа:
              и при мен беше така. Само че една зима реших да пиля гуми а се оказа че съм пилил съединител.иначе валеото ми струваше 223 лв и за работа 90лв.
              ХАХА eми като му дойде времето, ще се сменя :D А аз лятото питах моя майстор и ми каза тази цена с труда.
              Renault Modus 1.2 16v 2006
              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

              Коментар

              Working...
              X