Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимна течност за чистачки - домашно производство - проблем!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зимна течност за чистачки - домашно производство - проблем!?

    Здравейте, скъпи колеги! Реших да си правя собствено производство течност за чистачки, защото четох ,че някой марки от търговската мрежа били отровни. Изобщо такива с указателни знаци череп , хикс и други подобни не взимайте - гледайте етикета преди да купите. Не ползвам спирт за горене понеже и той е отровен ! Купих си медицински спирт от аптеката 95 градуса - по скъп е от този за горене но поне не е отровен.И така смесвах по рецептата: 1л спирт - 200 грама вода - 100 грама препарат за прозорци - 20 грама течен глицерин от аптеката /да не скапва гумените уплатнения спирта/-3 капки етерично масло за аромат / аз сложих ягода/ - и така си направих концентрат който мислих да разреждам 1 към 3. Сипах в една чашка от концентрата и хоп във фризера за проба. Не знам колко е температурата във фризера нямам уред да я измеря обаче сутринта всичко беше станало на камък - не на кристали а на камък.Отчаян съм - къде сбърках?
    fiat palio 1600 16v 1999

    #2
    Кило аптечен спирт, кило вода, няколко капки веро и наливаш директно. Ще останеш доволен.За по-евтино си намери изопропилов спирт, технически чист.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      В края на разреждането на един литър спирт ти се пада почти четири литра вода , трябва да е литър и половина вода максимум на литър спирт.
      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

      Коментар


        #4
        Сложи двойно количество спирт.
        ФИАТ и всички останали

        Коментар


          #5
          Може би спирта от аптеката е бил разреден. Ако си поставил във фризера само концентрата приготвен от теб, и той е замръзнал то спирта нещо не е наред. Може да пробваш да замразиш уж чистия спирт във фризера, за проверка. Чистия спирт замръзва на -117гр. "С" по спомен. В този от аптеката според мен е имало пречистена вода.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар

          Working...
          X