Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв антифриз за браво 1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв антифриз за браво 1,6

    Здравейте колеги предстои ми смяна на антифриза и ви моля за съвети и помощ Значи какъв антифриз да взема концентрат или готов за употреба като този примерно *Модерирано*Модераторски екип на fiat-bg.org или някой ми казват само да долея да не го сменям на пълно .В казанчето преди беше една кафеникава течност а днес като погледнах сякаш беше бистро със нещо като утайки отстрани не нам как да го опиша точно .Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете да стигна до някакво решение .
    FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

    #2
    Добър е антифриза, взимай, точиш от долния маркуч, наливаш и обезвъздушаваш, 4л ти стигат.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      кола

      Ако можеш да промиеш системата преди това ще е добре поне с вода няколко пъти
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        spark написа:
        Добър е антифриза, взимай, точиш от долния маркуч, наливаш и обезвъздушаваш, 4л ти стигат.
        Колега как точно става обезвъздушаването?

        Коментар


          #5
          Имаш 2 пробки-една на горния ръб на радиатора, другата е на тръбите за парното преди да влязат в купето. Отвиваш ги и 2-те и започваш да наливаш ,като потече от тая на радиатора антифриз завиваш неговата пробка, потече ли и от тая на тръбите завиваш и там. Доливаш антифриз до максимума и палиш без капачка на разширителния съд докато не отвори термостата,тогава нивото на антифриза спада, доливаш пак до максимума , включва 2-3 пъти перката и гасиш. След като изстине доливаш до делението сочещо максимума и си готов.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Има пробки на маркучите, но нека колегите с 1.6 да кажат къде са. Пробвай още докато е студена колата да ги развиеш и завиеш, че може да са спекли. И внимателно да не ги счупиш, че са пластмасови. Има и пробка в дясната част на радиатора. Пълниш новия антифриз догоре в казанчето, палиш и следиш температурата на таблото да не прегрее колата ако има въздушна възглавница. Следиш нивото на антифриза, ако падне - доливаш до MAX. Когато стрелката на таблото отлепи от МИН, леко развиваш/завиваш пробките на маркучите, докато още не е много горещ антифриза да излезе въздуха. Като отвори термостата, нивото ще спадне и пак доливаш. Като се напълни радиатора обезвъздушаваш и от неговата пробка. Ако всичко е ОК, доливаш до МАХ, правиш едно кръгче и може пак да обезвъздушиш. В първите няколко дни е нормално нивото на антифриза малко да спада, докато всичкия въздух излезе и отиде в казанчето, затова следиш и доливаш до МАХ.Ето пробка, обаче на 1.4
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Вчера ходих до сервиза да поразпитам, понеже нямам условия в къщи за смяната и ме съмнява че няма да се справя с обезвъздушаването и човека ми каза да купя син антифриз концентрат 4 литра ще налее само концентрата без да го разрежда за всичката работа ще ми вземе 10 лева !
              FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

              Коментар


                #8
                pi4_s_bravo написа:
                Имаш 2 пробки-една на горния ръб на радиатора, другата е на тръбите за парното преди да влязат в купето. Отвиваш ги и 2-те и започваш да наливаш ,като потече от тая на радиатора антифриз завиваш неговата пробка, потече ли и от тая на тръбите завиваш и там. Доливаш антифриз до максимума и палиш без капачка на разширителния съд докато не отвори термостата,тогава нивото на антифриза спада, доливаш пак до максимума , включва 2-3 пъти перката и гасиш. След като изстине доливаш до делението сочещо максимума и си готов.
                Колега днес смених антифриза,странното беше като му налях концентрата в казанчето започна да се образува една жълтеникава пяна и то се образува само когато колата е вдигнала 90 градуса или точно преди да включи перката.Ако е оставя 30 минути да изстине и пяната е няма.Демонтирах отново,измих го и пак сипах концентрат.Пак се образува тази пяна.Нормално ли е?Да кажа че преди 1 година бях слагал добавка за запушване,че имах едно место на радиатора където много леко капеше.И то от добавката сложих съвсем малко,беше течна.

                Коментар


                  #9
                  Честито, за новата лейка
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар

                  Working...
                  X