Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтаж на дръжки от Алфа 147 на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтаж на дръжки от Алфа 147 на Браво

    Здравейте, колеги! Тези дни си поиграх и монтирах дръжки от Алфа 147 на Бравото. Ще опиша набързо как протича операцията 1. Започваме със свалянето на старите (в моя случай доста изгорели и обелени) дръжки - ръководство има в секцията Downloads. Малко пипкава работа докато се откачат лостовете за заключване и отваряне, но като цяло не е rocket science 2. На дръжките от 147-цата има една част от механизма (оградена в червено на снимка 1), която е по-дебела в сравнение с тази от дръжките на Бравото. С помощта на режещ инструмент, тип флекс, изрязваме необходимото, така че да може да се постави пластмасовата втулка, на която се закачва лоста за отваряне (снимка 2). С това модификациите по механизма завършват. 3. Прехвърляме патрона от дръжката на Бравото в новата дръжка - става чрез изваждане на щифта отдолу на тунелчето на патрона. Около патрона в дръжката на Алфата има уплътнение, което е препоръчително да оставим, за да не влиза вода. 4. Следва поставянето на вече модифицираната дръжка на вратата - това е наистина пипкавата работа, доста псуване отнесоха механизмите и като цяло падна доста борба докато закача лостовете за механизма на дръжката. Накрая успях, след като изкривих леко лоста за заключване навън през дупката и закачих двата лоста, преди да съм вкарал дръжката в отворите на вратата. Според мен закачването на лоста за заключване, след като се монтира дръжката, е невъзможно (аз съм с тънки ръце и пръсти и пак няма бъркане).Разбира се, смазването на механизмите и ключалките, особено сега, преди зимата, е задължително.Не го обясних съвсем подробно, но за смяна на дръжките вече има ръководство и прецених, че няма нужда да го описвам отново. Надявам се да съм бил полезен и да съм бил, макар и малко, ясен.Впечатления: Доволен съм от резултата, за съжаление хромираните дръжки не отиват на сивото Браво Ще се консултирам с бояджията ми, дали могат евентуално да се боядисат черни, макар че се съмнявам да стане успешно и да не се белят. С Пластидип евентуално е вариант.Другото нещо, което е недостатък е, че самите дръжки имат изрязано, заради извивката, на която са монтирани на Алфата и съответно остават малки дупки отпред и отзад на дръжката. Проблемът може да се реши, ако се изрежат по-дебели уплътнения в краищата, под дръжката, които да запълнят празнотите. Аз бях малко притиснат от времето и нямах под ръка гума, за да изрежа такива, но напролет като се стопли ще разглобявам пак Надявам се да съм бил полезен. Ако имате въпроси, не се стеснявайте да питате
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1.6 16V '99
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    ------------------------------------------------------------
    Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

    #2
    Вместо да режеш по механизма защо не пробва да прехвърлиш стария в/у новата дръжка, държат го 3 видии, само че трябва да извадиш щифта на пръстена за отключване, самия пръстен пречи на едната видия. Или не пасват?
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Ами да ти кажа не обърнах внимание изобщо. Възможно е да може, за съжаление не ги наснимах подробно, за да огледам. Така или иначе бях малко притиснат от времето и направо хванах флекса Ако ги свалям по-нататък ще погледна и ще пиша
      Fiat Bravo 1.6 16V '99
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
      Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
      ------------------------------------------------------------
      Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

      Коментар

      Working...
      X