Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква дограма да сложа? Защо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Климатика със сигурност няма да свърши работа по обезвлажняването. Това е все едно нощем да го пускаш на отопление, щото студено, а денем на охлаждане, щото да вади водата. Приготви се за сериозна сметка. И дори и тогава изкараната вода ще е минимално количество, защото в рамките на 15 минути минаваш от прекарване на топъл въздух през студена пита - на прекарване на студен въздух през студена пита. Обезвлажняването с фреон е на принципа на конденза от температурната разлика на пита и въздух. Какво да се кондензира от въздух 18 градуса преминаващ през пита 18 градуса? Да, лятото шурти през дренажната тръбичка, но там имаш постоянно затоплящ се от стени и слънце през прозорци въздух, което го няма зимата, дори напротив. Аз имам два климатика, уверявам те че и аз пробвах номера с обезвлажняването през климатик преди да купя обезвлажнител, но файда нямаше. Само да не се объркаш, че като пуснеш климатика на обезвлажняване и понеже влагомера ти показва нисък процент - върши работа. Водата си е там, просто е по стените, където няма как да я измери твоя влагомер. Затопли до 22 градуса пак без да си в стаята, да видиш как влагомера ще вдигне процентите. Ако можеш да сложиш бурканче под дренажната тръбичка тогава ще видиш колко влага ти вади тоя режим на обезвлажняване. Като ти изкара 1л за 7-8ч зимата - ела ми кажи.

    Коментар


      #47
      Тази функция на климатика е за преходните сезони /пролет, есен/ когато е топло /но не горещо/ и влажно. Тоест климатика работи на охлаждане , но с ниска скорост на вентилатора за да събира повече конденз, но и да не духа студено. Това го пише в упътването. Тоест за зимата не става и не може да замени обезвлажнител.Виж как ще е като пуснат парното, чак тогава купувай. Съмнявам се обаче да има разлика.

      Коментар


        #48
        В крайна сметка сложих дограма Саламандър с 3-ен стъклопакет . Терасата я затворих с Профилинк. Избрах цвят орех. Стъклата са енерджи +К стъкло на юг и на север също, а терасата е само с К стъкло, там е двоен стъклопакет.В стария апартамент бях с Блик и с 2 обикновени стъкла. За сега наблюдения нямам да сравня, тъй като не живея в апартамента където е новата дограма. Мисля да се отоплявам с климатици, имам 2 инверторни фуджитсута за спалните, а за всекидневната (която е към 40 квадрата) ще слагам още един, предполагам 18-а.Обкова на дограмата мисля е Рото. За сега ми прави впечетление по-широкия профил, друго не мога да коментирам.
        Play Golf ,but not drive golf!!!
        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

        Коментар

        Working...
        X