Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква дограма да сложа? Защо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ls1 написа:
    Как е дървената дограма по отношение на шумоизолацията? Аз живея на шумно място и дограмата не съм я слагал аз, предполагам някакъв евтинджос с двоен стъклопакет, но като затворя прозореца шума все едно с нож го отсичам, така ли е и с дървената дограма?
    По отношение на шума едва ли има някаква съществена разлика,защото все пак по-голямата част от прозореца е стъклопакет.По всички останали критерии,обаче дървената превъзхожда в пъти останалите,даже и в цената.
    PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
    Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

    Коментар


      #32
      дограма

      Ако дървената е направена както трябва става хубава но тогава е скъпа дървена има също със стъклопакет .
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #33
        Колеги имам въпрос.Наскоро се преместихме в новапартамент със изложение север - юг.Много топла и приятна панелка с външна изолация.Предишните собственици са се попрестарали и са направили и вътрешна изолация на северната спалня където спим със съпругата ми. Има и пвц дограма която не е лоша , но стъклопакета е от обикновено стъкло.Помещението е около 13-14 м2 и съвсем очаквано след като температурите спаднаха под 5-6 градуса , започна да се появява конденз по прозореца през нощта. Все пак двама спящи възрастни отделят доста влага а прозореца си е най студената част. Сутрин си събирам водата от стъклата с гумено перо за чистене на стъкла и всеки път се радвам на богата реколта. Имам някакъв електронен часовник с влагомер и сутрин ми показва 70 -75 % влажност в помещението.Сложил съм 2 малки химически влагоуловителчета със ясната идея, че не мога да очаквам някакви резултати от тях , но пък са без пари в джъмбо и те събират нещо, но слаба работа.Вариант със ел. влагоуловител не е опция защото са доста шумни.В помещението още не съм пускал парно защото е много топло и при външна около 0 вътре под 19 не е падало въпреки, че се старая да проветрявам редовно.Е да де ама като си легне човек няма как да проветрява.Ако отворя вратата на стаята към коридора пак има конденз, но по малко а и още не са стиснали големите студове.Та питането е кой е най-добрият изход от ситуацията.Някакви клапи за микровентилация - нещо от сорта на това:http://www.bezvlaga.com/aereco/nagnetatelni/Или поставянето на стъклопакет с К-стъкло. Тук единственото нещо което ме притеснява е че ако то е толкова ефективно , да не се появи нова най-студена точка в помещението и конденза да се премести там. Ако това е стена.... жална майка. Мерих стените с китайски безконтактен инфраред термометър и ако вътрешните са 21-22 С то външната е 19-20. Температурните разлики са съвсем минимални.Може би най-доброто ще бъде комбиниране на к-стъкло със нещо клапи за микро вентилация. ( тук ако имате предложения за продукт на добра цена е добре дошло) Или да взема бормашината и да набия 2-3 тънки дупки в дограмата и като се стопли да ги запуша с нещо - хааххаха)Ориентировъчни цени за к-стъкло - нещо производители и марки да препоръчате , или няма голямо значение.Благодаря предварително.
        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

        Коментар


          #34
          При родителите ми в новият апартамент имаше конденз до момента в който пуснаха парното. Клапите също не са лош вариант. Ако не видиш ефект от тях тогава смени и стъклопакета.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #35
            Тия клапи не вършат никаква работа. Ако смениш стъклото, чакай мухъл по стените. Единствено върши работа компресорния обезвлажнител. Всъщност с вътрешната изолация са се опитали да решат проблема, но няма положителни резултати от нея.

            Коментар


              #36
              @КрасиАми за парното и аз чаках да го пуснат да видя как е, но е много топло и не може да се спи на радиатор.А да работи парното само за да нямам конденз , не ми се струва ценово ефективно.Като стиснат студовете и има нужда да го пускам , надявам се да се реши проблема, все пак парното доста изсушава въздуха.И да оставям вратата към коридора широко отворена за да не се получава висока влажност в стаята през нощта.@Колев - Ясно.Освен да си карам така и да наблягам на проветряването и да си взема по хубаво и широко перо за почистване на стъклото за да мога с 2-3 маха да го оправям... Така или иначе влагата ще е все по стъклото и ако избие мухъл ще мога да го ликвидирам бързо и лесно. Малко спирт или белина е готово. Дограмата и стъклопакета се чистят лесно. А на стена ако избие си е проблем.Компресорният обезвлажнител не ми вържи работа като спим , а самият апартамент не е влажен - т.е нямам проблем като цяло с влага и мухъл.
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                #37
                Идеята не е да го пускаш на макс.При родителите ми работи на 1-2 степен ,отделно и самите тръби на парното си изсушават въздуха в стаята. Реално при тях работят два радиатора( в спалнята и в кухнята) и държат вратите отворени навсякъде.При последните проливни дъждове избиха няколко мокри петна на панелите. На следващият ден няма и помен от тях,а за мухал да не говорим.До сега не ми се случвало да видя апартамент с парно и да има мухъл или конденз по стъклата.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #38
                  дограма

                  Ние пускаме понякога обезвлажнителя и на вечер събира 2 литра вода това е от както нямаме парно и сложиха изолацията иначе сега ни е топло и малко ток харчим но вода много
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #39
                    Малко погрешно възприемаш влагата. Мислиш, че проблема е това, което излъчвате нощем и то си седи във въздуха. Значи докато спите, само тогава обезвлажнителя върши работа. А то не е така.Влагата се натрупва в стените. Може да се натрупа много, когато не е обезвлажнявано дълго време. Съответно стените много малко могат да поемат допълнително, съответно въздуха ти влажността му отива на тези 75% за които говориш. Да речем не спиш една вечер в стаята. Но държиш топло. На сутринта пак ще е влажно, може би малко по-малко, защото вас ви е нямало, но пак ще е влажно. Що? Защото стените като им е топло изпаряват малко вода във въздуха и готово, въздуха е влажен. Така че ти трябва да си подсушиш стените. А това става с копресорен влагоуловител. Държиш топло, за да отдават стените влага във въздуха, машинката обира от въздуха влагата. Няма смисъл да е 24 часа в денонощието, защото скоростта на отдаване на влагата от стените е по-малка от скоростта на обиране от влагоуловителя. Разбираш ли, ти ежедневно нарушаваш баланса на влагата с влагоуловителя, осигуряваш сух въздух, в който спокойно да се изпари вода от стената (пак казвам, държиш топло!), която после пак да обереш с влагоуловителя и така. Как е при мен. Налага ми се примерно веднъж на 6 месеца да си правя една акция по подсушаване на спалнята. То се усеща кога идва момента - ужким проветряваш, а ефекта е много кратък. Пускам машинката денем примерно за 7-8 часа. Тя обира примерно литър вода за това време. Повече и да я оставя няма да може да обере, защото стената не е смогнала да отдаде. Вечерта лягам на сух въздух, около 35-40% влажност, през нощта ние отдаваме влага, стените също, събуждаме се на 60-65% влажност. И пак се завърта същия цикъл. След две седмици горе долу машинката рязко спира да обира такова количество вода. Смъква да речем на 100 грама за тези 7-8 часа. Тогава разбирам че съм подсушил стените и можем да минем на варианта ’сутрин проветрявам и това е достатъчно’.Та това е моят опит, мен ми върши работа, а преди това на два месеца ми се налагаше да пръскам със Саво бая пространство. Сега веднъж годишно пръсвам едно ъгълче най най външно за целия апартамент и блок с размер 2х2см.

                    Коментар


                      #40
                      Благодарско за подробното обяснение.Определено ме насочи в правилна посока. Ползвах компресорен влагоуловител преди 2 месеца в старият апартамент , че ми бяха наводнили в едната стая и свърши невероятна работа.Явно най-смислената инвестиция е влагоуловител и да си го пускам денем
                      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                      Коментар


                        #41
                        Да не се объркаш обаче да вземеш едни, които са с елемент на Пелтие. Че и те са на ток ама полза много няма. Гледаш да е компресорно, с фреон.

                        Коментар


                          #42
                          И аз четох за тях , че са в категорията ташакус максимус.Решението е ясно.Не е евтино, но това е положението.Иначе днес е стопли извънредно и при 8-9 навън нямам никакъв конденз по стъклата.Явно ще се взема истински влагоуловител. А и 250 кинта на фона на парите за току що тотално ремонтиран апартамнт, са си направо капка в морето.
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            #43
                            Някои климатици имат режим на изсушаване на въздуха, Dry Mode, но тогава не топлят.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #44
                              Ами аз си сложих 2 броя 12ки General в южните стаи а в северната спалня, кухнята и баняра реших да съм на парно.И сега поглеждам аз климатиците и опа изненада имат си режим Dry.Хахахахах , просто не е истина как може да съм такава заспа.А в къщи вратите и без това седят затворени само вечер.Благодаря на всички за съветите.Надявам се 2та климатика да свършат работа като за 10 преносими компресорни влагоуловителя.
                              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                              Коментар


                                #45
                                Я да се възползвам и аз от темата...Освен неприятния замъглен прозорец(което никак не е малко) отразява ли се по някакъв начин разхерметизирането на стъклопакетите?Имам Кьомерлинг, може би още 2004та - всички са така.Другите са Саламандър (около 2006) - вече над 50% и те са замъглени.

                                Коментар

                                Working...
                                X