Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да регистрирам колата си в данъчната служба?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Xaus написа:
    Щом имаш голям талон той ще ти е достатъчен да докажеш кога си придобил МПС-то.
    Това НЕ Е вярно.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да си намериш договора за покупко-продажба. Без него НЯМА как да докажеш, кога си придобил колата.Датата на придобиване НЕ Е датата на регистриране в КАТ, и между двете може да има години разлика.Аз имах абсолютно същия случай.Ходих при нотариуса. Там имат архив от 10 години назад. Намериха ми договора, направиха ми копие и с него регистрирах колата в данъчното (след 5 години от датата на придобиване).Глоба не платих (изтекла е давността, която е 2 год и 2 месеца.). Платих обаче данъците с лихвите за всички години от датата на придобиване до денят на регистриране в данъчното.

    Коментар


      #17
      нямам заварен от нотариус договор така е регистрирах аз я докарах от италия нищо заверено нямам

      Коментар


        #18
        В такъв случей,, правиш си един фиктивен договор и отиваш в данъчното. Никой няма да изпада в подробности при положение, че представяш такъв. Но като цяло, аз бих отишъл в данъъчното и бих си обяснил казуса, вярвам ще ти дадат отговор как да постъпиш.
        Manowar - Татко
        Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
        Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
        Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
        Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

        Коментар


          #19
          Някакъв документ, че си я закупил все трябва да имаш. Иначе как си я регистрирал?Данъкът се начислява от момента на придобиване, не от момента на регистрация. Няма как да я регистрираш в данъчното без документ, от който да се вижда датата на придобиване.

          Коментар


            #20
            Нещо ново.А дано, ама дали...http://fakti.bg/bulgaria/122666-koli...aign=firstpage
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #21
              BO написа:
              Нещо ново.А дано, ама дали...http://fakti.bg/bulgaria/122666-koli...aign=firstpage
              Това съм го предлагал още преди повече от 10 години на министъра на държавната администрация, а така също и по форуми и къде ли не. Дано! Предложих го преди доста време и във форума на една от партиите от т.нар. реформаторски блок (Движение БГ), но там ме оплюха, че се занимавам с несъществени неща .
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар

              Working...
              X