Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да регистрирам колата си в данъчната служба?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да регистрирам колата си в данъчната служба?

    здравейте колеги имам едно питане относно регистрация...колата ми е фият пунто 96г -купих я преди 5 години.наложи ми се да отида в чужбина , тъкмо бях регистрирал колата в кат .Мислех си че ,ще остана само месец а аз останах цели 4 години ,през това време колата е карана от на жената баща и обаче никой не са е сетил да я регистрира в данъчното .на чужд гръб както казват и 100 тояги са малко .Аз искам да си регистрирам колата и да нямам проблеми ,обаче нямам договор за покупко продажба а Италянските документи са отдавна изгубени ,аз съм първи собственик на колата в България -Как да процедирам сега .най лесттно е да я отпиша и да я дам за скраб но аз искам да си я карам ,много е порържана даже и газ са и сложи ли ,гори малко супер кола за работа и градско..Колата си я докарах аз с Автовоз от Италия не съм я купувал в България ноГрешен раздел->ПреместенаРедактирано заглавие!Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Ще платиш данъка за тези години + лихва (няма да е много малка) Обясни в данъчното какъв ти е казуса и готово. Щом имаш голям талон той ще ти е достатъчен да докажеш кога си придобил МПС-то.
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      данъчно

      Xaus написа:
      Ще платиш данъка за тези години + лихва (няма да е много малка) Обясни в данъчното какъв ти е казуса и готово. Щом имаш голям талон той ще ти е достатъчен да докажеш кога си придобил МПС-то.
      притеснява ме факта да не се заядът и в същото време да ми видът данните , да ми пратят бележка за глоба а аз да попадна в омагьосан кръг от който няма измъкване

      Коментар


        #4
        :}Тя глобата и данъците за тези години си те чакат, нищо, че колата не е регистрирана там.Глобата за ненавременно регистриране е 20 лв.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          M5kov написа:
          :}Тя глобата и данъците за тези години си те чакат, нищо, че колата не е регистрирана там.Глобата за ненавременно регистриране е 20 лв.
          колеги глобата не ме претиснява и 200лв да е ,мога да я избегна като си бракувам колата ,старата кола която бракувах и беше регистрирана в данъчното ,просто и носих номерата в кат и никой не ми иска бешка от данъчно ,мога да постъпя по същия начин с фиата но количката е стегната .въпроса ми беше дали мога да я регистрирам само с талоните ,друго за нея нямам и дали тези от данъчното няма да се заедът със мене да хопда да търса несъществуващи договори в същото време да ми нахакът една камара глоби и после върианта със отписването да не сработи и той .с две думи сам да си го сложа от много честност

          Коментар


            #6
            Преди време имах подобен случай разликата беше , че от мързел не се вдигнах до общината да я регистрирам , съответно когато я продавах трябваше да ги платя отидох попълних си декларацията човека си въведе данните пусна ми бележка за касата отидох платих си яката сметка и си взех бележката за платен данък за да си продам колата. На следващия ден отидох при същия човек за да я отпиша съответно.
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #7
              stilian10 написа:
              M5kov написа:
              :}Тя глобата и данъците за тези години си те чакат, нищо, че колата не е регистрирана там.Глобата за ненавременно регистриране е 20 лв.
              колеги глобата не ме претиснява и 200лв да е ,мога да я избегна като си бракувам колата ,старата кола която бракувах и беше регистрирана в данъчното ,просто и носих номерата в кат и никой не ми иска бешка от данъчно ,мога да постъпя по същия начин с фиата но количката е стегната .въпроса ми беше дали мога да я регистрирам само с талоните ,друго за нея нямам и дали тези от данъчното няма да се заедът със мене да хопда да търса несъществуващи договори в същото време да ми нахакът една камара глоби и после върианта със отписването да не сработи и той .с две думи сам да си го сложа от много честност
              Интересно ми е как минаваш преглед без бележка за платен данък?
              Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
              Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

              Коментар


                #8
                Това с данъка е основно за София stilian10, никой няма да тръгне да те разследва.А при положение, че толкова време не си я регистрирал и ще си я караш, сега какво си се притеснил за тея данъци?
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  даначно

                  Xaus написа:
                  Преди време имах подобен случай разликата беше , че от мързел не се вдигнах до общината да я регистрирам , съответно когато я продавах трябваше да ги платя отидох попълних си декларацията човека си въведе данните пусна ми бележка за касата отидох платих си яката сметка и си взех бележката за платен данък за да си продам колата. На следващия ден отидох при същия човек за да я отпиша съответно.
                  Аз не искам да я продавам а просто да си платя данъка от предходна година с лихвите ,глобата и да си я карам легално нищо повече но понеже нямам такива договори ,че съм я купил от еди кой си .а аз я купих от италия ,купих силно казано за 5 евро тогава,качих я на автовоз и я докарах, направих регистрацията днеска данъчно утре данъчно ,заминах за чужбина оставих я на дядо ми да си я ползва и човека добре е подържал с изключение на това че е минавал преглед при негов приятел и не му са е налагало да си плаща данък за да си я кара и аз мога така но не изкам идеята ми беше да не ми видят в данъчно данните да ми пишат актове и прочие а всъщото време колата да няма регистриране само заради този пиклив договор и в един момент аз плащам а нямам е това ме претеснява да отида до данъчно ,още сега

                  Коментар


                    #10
                    M5kov написа:
                    :}Тя глобата и данъците за тези години си те чакат, нищо, че колата не е регистрирана там.Глобата за ненавременно регистриране е 20 лв.
                    При нас глобата е 50 лева. При това закъснях с два дена. ( Платих преди седмица )

                    Коментар


                      #11
                      Щото вие парите на заплата ги ринете с лопата :DАз се забавих 3-4 месеца с регистрацията...
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        Re: даначно

                        и по моя казус няма одговор,

                        Коментар


                          #13
                          Е как да няма? Отиваш в данъчното с големия талон.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            Глобата за ненавременно регистриране на кола в данъчното не знам колко е точно. Все си мисля, че беше 20 лева, или беше някакво число от-до, по преценка на леличката.Само че тази глоба започва да се дължи от изтичане на втория месец от придобиване на колата. Т.е. ако имаш колата от 2 месеца и един ден - вече дължиш глоба. От този момент на възникване на това задължение започва да тече и давностен срок. Той е 2 години. С изтичането на тези две години, т.е. ако имаш колата от 2 години, 2 месеца и 1 ден - вече не се дължи глобата. Това е проверявано и писано многократно по темите за данъци, включително и от мен лично на гише. Остават да се дължат само данъците за периода + натрупаните лихви.

                            Коментар


                              #15
                              Не забравяйте, че всяко данъчно си е държава в държавата!

                              Коментар

                              Working...
                              X