Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    На Депото се чупи пластмасовата втулка, в която се върти регулиращия болт и затова превърта и ти щрака. На Валеото тя е метална и не се чупи. Върти се от край до край и накрая затяга. Депото не затяга, а направо се чупи и превърта.Колегата с проблема - ела в неделя на среща да ги видя тия фарове, че ме заинтригува. Оригинален фар, всичко здраво, пък не свети където трябва. Не е възможно. Подсети ме да взема нова машинка, с която да пробваме.

    Коментар


      #17
      Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

      Ibiza написа:
      Колега имам подобен проблем но след отваряне на фаровете почистване и залепване и единия по точно боклука ( ДЕПОТ ) Не ще и не ще да се дигне на горе свети 5 метра пред мен ....... а другия валеото си е наред маи ще го разглобявам имам чувството ,че едната щипка не е щракнала и като взема да го въртя нагоре почва да щрака ( Превърта ) А той е супер ниско как ще превърта толкова рано не ми е на акъла...... . Друго аз направих ,че обърнах рефлекторите :D наистина има голям ефект но само за левия понеже е регулиран като хората на машина но десния не иска да мръдне от много ниско положение .
      Колега при мен всичко е здраво,няма строшено.Но все пак не успявам да ги вдигна

      Коментар


        #18
        Това със 7-8 метра направо... То като някоя свещ. Абе колега, сега ми идва на акъла - дългите как светят, и те ли са така ниски като дългите? Другото което - какви са ти крушките? Питам щот ме човърка що за проблем е?
        Fiat Bravo 1.9 TD100

        Коментар


          #19
          ogi28b написа:
          На Депото се чупи пластмасовата втулка, в която се върти регулиращия болт и затова превърта и ти щрака. На Валеото тя е метална и не се чупи. Върти се от край до край и накрая затяга. Депото не затяга, а направо се чупи и превърта.Колегата с проблема - ела в неделя на среща да ги видя тия фарове, че ме заинтригува. Оригинален фар, всичко здраво, пък не свети където трябва. Не е възможно. Подсети ме да взема нова машинка, с която да пробваме.
          ИИИ какво правим в случая можеш ли да ми помогнеш ? някакви идеи ? къде се намира тая втулка възможно ли е да се смени ?? че съм бесен на тази измислена марка ....А какво ще кажеш по една шайба 2 мм на 2-та болта които държат фара ако сложа дали ще има ефект ?? демек да го дигна самия фар толкова колкото да е безопасно ,да не се удря във капака.
          Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
          Ex.Bravo 1997 1.8 GT

          Коментар


            #20
            Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

            sa6obravoto написа:
            Това със 7-8 метра направо... То като някоя свещ. Абе колега, сега ми идва на акъла - дългите как светят, и те ли са така ниски като дългите? Другото което - какви са ти крушките? Питам щот ме човърка що за проблем е?
            Колега дългите са ми перфектни,а за крушките са ми съвсем обикновени АУТО нещо си

            Коментар


              #21
              Все по-невъзможно и по-невъзможно става. На оригинален фар е категорично напълно невъзможно едните да са перфектни, а другите - не. Ако дългите са ти перфектни - то и късите са, и обратно. А щом казваш, че късите светят на 7-8 метра, то значи дългите изобщо не са на място, но на теб ти се струват перфектни.Ако искаш да видиш как светят перфектни фарове с лупа (както като качество на светлината, така и като посока) - заповядай да ти ги светна на Бравата ми, може и да покараш малко в някоя тъмница Дали не се похвалих?-----
              Ibiza написа:
              ИИИ какво правим в случая можеш ли да ми помогнеш ? някакви идеи ? къде се намира тая втулка възможно ли е да се смени ?? че съм бесен на тази измислена марка ....А какво ще кажеш по една шайба 2 мм на 2-та болта които държат фара ако сложа дали ще има ефект ?? демек да го дигна самия фар толкова колкото да е безопасно ,да не се удря във капака.
              Електрически ли е тоя фар? Щото аз говорех за обикновен, че на такъв съм виждал как още с първото врътване и започва да превърта. За електрически не съм много сигурен какво точно се прецаква, ама пак ще е някоя евтина пластмаса - я в машинката, я вътре в тялото на фара. Не знам, нямам идея как да се оправи, не съм го мислил никога. Бих го оправил с оригинален фар, а тоя - на боклука.

              Коментар


                #22
                Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

                ogi28b написа:
                Все по-невъзможно и по-невъзможно става. На оригинален фар е категорично напълно невъзможно едните да са перфектни, а другите - не. Ако дългите са ти перфектни - то и късите са, и обратно. А щом казваш, че късите светят на 7-8 метра, то значи дългите изобщо не са на място, но на теб ти се струват перфектни.Ако искаш да видиш как светят перфектни фарове с лупа (както като качество на светлината, така и като посока) - заповядай да ти ги светна на Бравата ми, може и да покараш малко в някоя тъмница Дали не се похвалих?-----
                Ibiza написа:
                ИИИ какво правим в случая можеш ли да ми помогнеш ? някакви идеи ? къде се намира тая втулка възможно ли е да се смени ?? че съм бесен на тази измислена марка ....А какво ще кажеш по една шайба 2 мм на 2-та болта които държат фара ако сложа дали ще има ефект ?? демек да го дигна самия фар толкова колкото да е безопасно ,да не се удря във капака.
                Електрически ли е тоя фар? Щото аз говорех за обикновен, че на такъв съм виждал как още с първото врътване и започва да превърта. За електрически не съм много сигурен какво точно се прецаква, ама пак ще е някоя евтина пластмаса - я в машинката, я вътре в тялото на фара. Не знам, нямам идея как да се оправи, не съм го мислил никога. Бих го оправил с оригинален фар, а тоя - на боклука.
                Колега тея фарове започнаха да стават легендарни.Незнам какво вече да им правя

                Коментар


                  #23
                  Направо ме изуми хахах виж лошото е,че не може да се регулира като хората иначе фара толкова е хубав рефлектора му е като нов свети цялата лупа хубав лъч ( Не е полумесец ) . И благодаря все пак ще го мисля нещо ...... нямам излишни пари за да сменя един здрав фар .
                  Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                  Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                  Коментар


                    #24
                    Re: Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

                    thenew16v написа:
                    Незнам какво вече да им правя
                    Казах ти - неделя, 12:00 часа, среща на форума, око да види, ръка да пипне. Тука вече е безсмислено да го коментираме. Казваш, че всичко е както трябва, а не свети. Всичко си проверил и пак не ще. Няма какво повече да си кажем, наистина. Трябва наживо да видя какво е криво.

                    Коментар


                      #25
                      Re: Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

                      ogi28b написа:
                      thenew16v написа:
                      Незнам какво вече да им правя
                      Казах ти - неделя, 12:00 часа, среща на форума, око да види, ръка да пипне. Тука вече е безсмислено да го коментираме. Казваш, че всичко е както трябва, а не свети. Всичко си проверил и пак не ще. Няма какво повече да си кажем, наистина. Трябва наживо да видя какво е криво.
                      Къде ще се проведе въпросната среща?

                      Коментар


                        #26
                        В раздела за Срещи и мероприятия.

                        Коментар


                          #27
                          Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

                          ogi28b написа:
                          В раздела за Срещи и мероприятия.
                          Видях вече,ще се постарая да дойда.

                          Коментар


                            #28
                            А възможно ли е дългите светлини на фаровете с лупи да се регулират отделно?

                            Коментар


                              #29
                              Forza23 написа:
                              А възможно ли е дългите светлини на фаровете с лупи да се регулират отделно?
                              Не.
                              00' Bravo 105 JTD

                              Коментар


                                #30
                                Re: Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

                                thenew16v написа:
                                ogi28b написа:
                                В раздела за Срещи и мероприятия.
                                Видях вече,ще се постарая да дойда.
                                Колега в 12:20 бях на ресторант ръчаница но нямаше никой. Отидох на кафе антик и там така. Обиколих няколко пъти но не ви намерих.

                                Коментар

                                Working...
                                X