Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

    Колеги искам да попитам,дали някои може да ми даде съвет как да излъжа машинките на фаровете да ги вдигна по високо да светят.От таблото съм ги вдигнал и от самия фар също.На фара имам две врътки едната е за височината,нея съм е вдигнал на максимално колко ми позволява,а другата е за ъгала на светлината.Дали имам как да ги вдигна още?

    #2
    Колега, защо ще ги вдигаш още?
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      sa6obravoto написа:
      Колега, защо ще ги вдигаш още?
      Да вижда самолетите
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Колеги, нали знаете, че ако машинката е сваляна и не е закачена правилно - притиска рефлектора много напред и го навежда? Може такъв да му е проблемът и фаровете му да светят на 4 метра пред колата. Колега автор, провери дали машинките са поставени правилно. Това се прави като ги свалиш чрез развъртане на около 60 градуса, вадиш внимателно, като внимаваш да не падне пружината. След това правиш много внимателен оглед на машинката и начинa, по който влиза в рефлектора. Ябълката на машинката трябва да влезе в един канал в рефлектора отгоре надолу и така да се завие. Ако го направиш правилно - при максимално вдигане ще светят по-нагоре отколкото трябва, т.е. имаш мегдан да ги регулираш много точно и правилно. Ако не ти е ясно за какво говоря - задължително свали фара и прави нещата на работната маса, а не на самата кола. Това, което ти говоря, важи само за оригинални фарове Валео. За други - просто може да се примириш, че са боклуци и толкова си могат.Редактирай си заглавието ето така, за да е по-ясно:Фиат Браво 1.6 16в - регулиране на фарове с лупа?

        Коментар


          #5
          Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

          NikMar написа:
          sa6obravoto написа:
          Колега, защо ще ги вдигаш още?
          Да вижда самолетите
          Колеги благодаря за шегата,но фаровете все пак светят доста ниско и незнам защо.

          Коментар


            #6
            Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

            ogi28b написа:
            Колеги, нали знаете, че ако машинката е сваляна и не е закачена правилно - притиска рефлектора много напред и го навежда? Може такъв да му е проблемът и фаровете му да светят на 4 метра пред колата. Колега автор, провери дали машинките са поставени правилно. Това се прави като ги свалиш чрез развъртане на около 60 градуса, вадиш внимателно, като внимаваш да не падне пружината. След това правиш много внимателен оглед на машинката и начинa, по който влиза в рефлектора. Ябълката на машинката трябва да влезе в един канал в рефлектора отгоре надолу и така да се завие. Ако го направиш правилно - при максимално вдигане ще светят по-нагоре отколкото трябва, т.е. имаш мегдан да ги регулираш много точно и правилно. Ако не ти е ясно за какво говоря - задължително свали фара и прави нещата на работната маса, а не на самата кола. Това, което ти говоря, важи само за оригинални фарове Валео. За други - просто може да се примириш, че са боклуци и толкова си могат.Редактирай си заглавието ето така, за да е по-ясно:Фиат Браво 1.6 16в - регулиране на фарове с лупа?
            Колега наясно съм с устройството на фаровете,вчера проверявах дали машинките за хванати както трябва.Всичко е наред с тях.Фаровете незнам дали са валео или са ментета,свалени са от мареа и са си оригинални от мареа.

            Коментар


              #7
              В такъв случай е възможно лампите да не са на място или фарът като цяло. На Мареата светели ли са нормално?

              Коментар


                #8
                Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

                ogi28b написа:
                В такъв случай е възможно лампите да не са на място или фарът като цяло. На Мареата светели ли са нормално?
                Незнам дали са светели нормално,мареата беше в морга.Фарът ми се захваща с два болта от пред,единия е от горе на фара,а другия е от вътрещната страна,до решетката и има едно където е като щифт към калника.Няма какво да се обърка за захващането му.А за лампите как така да не са на мястото си,ако не са както трябва няма да мога да ги захвана със скобите които ги заключват.

                Коментар


                  #9
                  Re: Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

                  thenew16v написа:
                  ogi28b написа:
                  В такъв случай е възможно лампите да не са на място или фарът като цяло. На Мареата светели ли са нормално?
                  Незнам дали са светели нормално,мареата беше в морга.Фарът ми се захваща с два болта от пред,единия е от горе на фара,а другия е от вътрещната страна,до решетката и има едно където е като щифт към калника.Няма какво да се обърка за захващането му.А за лампите как така да не са на мястото си,ако не са както трябва няма да мога да ги захвана със скобите които ги заключват.
                  Така е, да с два болта, но ако е крива гредата, може да се получи така. Но то ще е било и за старите фарове. А това към калника - един железен болт с шарнир отгоре, то влиза в калника в едно пластмасово легло, нали така? То здраво ли е, на място ли си е? А лампите - вервай ми, има как да се объркат. Но е достатъчно малко внимание и не би трябвало. Приемаме, че са на място. Друго, което можже да не е наред - самият рефлектор зад лупата да не е монтиран правилно към големия рефлектор или пък някой от другите шарнирни болтове да не е захванат както трябва и това да измества цялото тяло с рефлекторите. Дай някакви снимки на тоя фар - отпред, отзад, отблизо, през капачката, с лампа, без лампа.... Колкото по-подробно го покажеш, толкова по-добре.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

                    ogi28b написа:
                    thenew16v написа:
                    ogi28b написа:
                    В такъв случай е възможно лампите да не са на място или фарът като цяло. На Мареата светели ли са нормално?
                    Незнам дали са светели нормално,мареата беше в морга.Фарът ми се захваща с два болта от пред,единия е от горе на фара,а другия е от вътрещната страна,до решетката и има едно където е като щифт към калника.Няма какво да се обърка за захващането му.А за лампите как така да не са на мястото си,ако не са както трябва няма да мога да ги захвана със скобите които ги заключват.
                    Така е, да с два болта, но ако е крива гредата, може да се получи така. Но то ще е било и за старите фарове. А това към калника - един железен болт с шарнир отгоре, то влиза в калника в едно пластмасово легло, нали така? То здраво ли е, на място ли си е? А лампите - вервай ми, има как да се объркат. Но е достатъчно малко внимание и не би трябвало. Приемаме, че са на място. Друго, което можже да не е наред - самият рефлектор зад лупата да не е монтиран правилно към големия рефлектор или пък някой от другите шарнирни болтове да не е захванат както трябва и това да измества цялото тяло с рефлекторите. Дай някакви снимки на тоя фар - отпред, отзад, отблизо, през капачката, с лампа, без лампа.... Колкото по-подробно го покажеш, толкова по-добре.
                    Ето снимки колега.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      Ама той е отварян! Отваряй го и търси кое не му е сглобено правилно.

                      Коментар


                        #12
                        Фиат Браво 1.6 16в-регулиране фарове с лупа

                        ogi28b написа:
                        Ама той е отварян! Отваряй го и търси кое не му е сглобено правилно.
                        Колега фара е отварян и само пластмасата е боядисвана,нищо не е разглобявано.Разлепвано е стъклото и после пак е лепено,нищо друго.

                        Коментар


                          #13
                          Колега, щом нищо не е разглобявано, хвърли едно око на темата на Оги за регулирането на фарове: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20529 , защото се замислям дали имаш проблем с тях или просто не си им свикнал, ако си бил с рефлекторните фарове.
                          Fiat Bravo 1.9 TD100

                          Коментар


                            #14
                            sa6obravoto написа:
                            Колега, щом нищо не е разглобявано, хвърли едно око на темата на Оги за регулирането на фарове: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20529 , защото се замислям дали имаш проблем с тях или просто не си им свикнал, ако си бил с рефлекторните фарове.
                            Колега тази тема е знам,правил съм го,но при мен е проблем че незнам как да вдигна още на горе светлинния поток.Фаровете ми светят на около 7-8 метра от бронята.Мен този метраж не ме устройва.

                            Коментар


                              #15
                              Колега имам подобен проблем но след отваряне на фаровете почистване и залепване и единия по точно боклука ( ДЕПОТ ) Не ще и не ще да се дигне на горе свети 5 метра пред мен ....... а другия валеото си е наред маи ще го разглобявам имам чувството ,че едната щипка не е щракнала и като взема да го въртя нагоре почва да щрака ( Превърта ) А той е супер ниско как ще превърта толкова рано не ми е на акъла...... . Друго аз направих ,че обърнах рефлекторите :D наистина има голям ефект но само за левия понеже е регулиран като хората на машина но десния не иска да мръдне от много ниско положение .
                              Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                              Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                              Коментар

                              Working...
                              X