Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся ръководство за експлоатация и ремонт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся ръководство за експлоатация и ремонт

    Здравейте колеги,Търся ръководство за експлоатация и ремонт по възможност на фиат, че ми е най на сърце, но става и за каквато и да било друга марка автомобили.Необходимо ми е, за да си направя една курсова работа. Може да е на файл, може и на хартиен носител. В ръководството трябва да има таблица с описани проблеми по дадена система от автомобила и възможните причини за тях, а също така и начина за отстраняването им.Някой да има такова ръководство или да знае от къде да си набавя ?!
    Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
    AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

    #2
    Замунда

    Коментар


      #3
      Там са на руски и са някакви странни файлове, които не мога да отворя
      Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
      AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

      Коментар


        #4
        кола

        Аз имам книги но са на англйски и руски Ииначе има за ПУНТО нещо таковаhttps://translate.google.bg/translat...rbrz.htmима и други http://www.fiat-lancia.org.rs/Manual...air_Manual.pdf
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Re: кола

          kluchar написа:
          Аз имам книги но са на англйски и рукси
          Руския грам не го владея, а на английски термините са ми сложни уфффф
          Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
          AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

          Коментар


            #6
            Гледам че си от Пловдив, в подлеза на гарата, от страната на спирката посока Кичука/Смирненски, има книжарница, в която имаше доста ръководства, включително и на фиат. Другото което се сещам е на втората употреба от страни на централна поща, ако все още са там. И на двете места съм гледал, но дали ги има в момента не съм на 100% сигурен.
            Fiat Bravo 1.9 TD100

            Коментар


              #7
              То понеже на нашия сървър няма нито едно ръководство в секцията Downloads, та затова ходи обикаляй по книжарници и да се мъчиш... Ако 2’800 страници ръководство за Браво (примерно) са ти недостатъчни - казвай, ще търсим друго. Като прибавиш и малко данни от някой авто-софтуер, като Аутодата и ЕПЕР - ще стане курсова работа - слънце. Само докато ти прочетох темата и се позамислих - половината вече я написах.Само пример: (понеже такъв ми е джигателят) Не-рядко срещан проблем при автомобилите Браво/а/Мареа, а и другите дизелови двигатели е по време на движение колата да изгасне без никаква видима причина, да не може да запали, но 2 часа по-късно, като е изстинала - пали така, все едно нищо не се е случило. И затова причините са коментирани надълго и нашироко във форума, проблемът е ясен от какво е, как се диагностицира, как се отстранява. Наред с този проблем, може да има и друг, който също е коментиран, ясно е как се диагностицира и т.н. Изобщо - тоя двигател 1.9 JTD е толкова коментиран и разследван, че можеш да напишеш стотици страници само за него. А ние, дето четем форума повече от теб - ще помагаме с линкове към точните теми. До довечера да си я написала.

              Коментар


                #8
                От Пловдив съм, но ми трябва за Русе, че тук уча. Трябва да я предам до края на очните.Оги, то всичко 6 ама на английски не мога да се оправя.Проблемът е, че преподаваделят иска от истинско такова ръководство да извадим характерните неизправности и възможни причини за отказ.Това е адски тъпо. Веднага мога да кажа общо за автомобилите какви са възможните дефекти ако загряват спирачките, ако колата тегли в едната страна, ако намалеят спирачките, ако потъне педала на спирачката и т.н. Ама нееееее, човекът иска за конкретен автомобил и да ги вземем от таблицата на съответното ръководство.
                Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                Коментар


                  #9
                  А човекът нещо масаж не иска ли?! Закуска, кафе? Теглиш книжките, хващаш някой, дето може да чете на английски, избирате си някоя секция с описание на разни проблеми и превеждате, малко копие-паста където трябва и ще го спретнете.

                  Коментар


                    #10
                    Само за едно нещо ли трябва да се разисква, или трябва за много неща?Какъв е очаквания обем (страници) на работата?
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Ей ся са сетих: Ето ти полуготова курсова работа. Само си напиши името отгоре: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=24061 - за климатикЕто ти друга: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=90331 - охлаждане на двигател на Фиат Браво при система с 1 перка.Разгледай като цяло всички ВАЖНИ теми във всички раздели, както и раздела ЧЗВ. Има достатъчно мат’рял, и много от него е копиран и превеждан от ръководството.

                      Коментар


                        #12
                        Име и фамилия на преподавателя.
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #13
                          tyson написа:
                          Име и фамилия на преподавателя.
                          Е защо ще го биете човека? :D
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            #14
                            В днешни дни това е твърде крайна мярка, до която вече не се прибягва.Има много други лостове и механизми за влияние
                            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                            Коментар


                              #15
                              tyson написа:
                              В днешни дни това е твърде крайна мярка, до която вече не се прибягва.Има много други лостове и механизми за влияние
                              Водят го на Дунава, събличат го гол да се наслаждава на изгрева нали? Мимс, дай някаква конкретна насока за писане, Двигател ? Купе? Спирачки и окачване? Едва ли искат за еднин цял автомобил. Другото което се сещам е зелените книжки за експлоатация на Фиат, ама ще трябва да превеждаш от италянски.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X