Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем когато светне лампата за дюзата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем когато светне лампата за дюзата

    Значи отскоро почна да ми го прави тоя проблем. Колата е Фиат Пунто 1.1 55 моно инжекция. Та значи като си карам и от нищото светва лампичката за дюзата и колата губи мощност, започва да мирише на бензин от ауспуха ( сигурно дюзите почват да "пикаят") и общо взето мъка. Откачих ламбда сондата мислейки, че това е проблема, но продължава да си го прави и то не всеки път, понякога си върви без проблем, понякога просто от нищото когато и скимне спира. Много се чудя дали не е от бубината, но проблема няма да се появява от време на време. Затова пиша тук икам да видя дали някой друг има подобен проблем и как го е решил. Благодаря предварително.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    #2
    Чак пък дюзите да пикат едновременно , тя е една де, ама нищо. Провери си буксата на дюзата и кабелите на свещите.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      На мен ми светеше от дросел клапа. Пак така забиваше муцуната като светне и грам не можеше да отлепи. Най-добре си е да я закачиш и тя сама да си каже болката.
      Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
      ex-Fiat Stilo 1.9JTD
      ex-Fiat Bravo 1.9JTD

      Коментар


        #4
        TopnegoTo точно същия проблем, ще погледна кабелите и свещите ама се съмнявам да си върви нормално 10 км и после изведнъж да отказва и да е от кабелите, дали не трупа грешки в компютъра, явно найстина ще трябва да я бодна на диагностиката.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #5
          Еми при мен проблема се реши с подмяна на контролер на тая въпросна клапа срещу 50тина лева ако не греша, ама тва на 1.9 ЖТД Браво. Не знам при бензиновите дали е същото.
          Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
          ex-Fiat Stilo 1.9JTD
          ex-Fiat Bravo 1.9JTD

          Коментар


            #6
            Колеги, смених свещи NGK, кабели на MagnettiMareli и ламбда сонда на NGK всичко ново точно и пак го прави тоя проблем. Значи колата добре си върви, но незнайно как, когато я карам по-дълго, примерно 7-8 км. ( по-моя преценка е загряла доста преди да ги мине тея километри особено днес в жегата) и пак светва тая лампа за дюзата и колата си еб*ава майката. Предпазителите горе ги гледах са наред, вътре в колата в таблото не съм гледал ама там не знам има ли някакви релета или предпазители, някой брал ли е ядове да сподели, че тоя проблем ме побърква, а нищо не ми идва на акъла. Интересното тук е, че дори като я покарам дълго понякога и спра примерно за 4-5 мин. и после като се опитам да запаля на самото запалване го прави, но когато я остави да поседи 30 мин. и после си върти без проблеми ... Ако някой има предложения, ще съм му много благодарен, ще черпя с домашна ракия :DП.С. Дори преди време слагах добавка Wynn’с за почистване на дюзата и колата затихна много.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #7
              провери налягането на бензина

              Коментар


                #8
                Бобина

                Коментар


                  #9
                  Добре де, ако е бобина няма ли да го прави всеки път, независимо, дали е студена или загряла, или греша.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #10
                    mell0 написа:
                    .., явно найстина ще трябва да я бодна на диагностиката.
                    Добре де, това направи ли го или пак разчиташ на предположения?
                    Stop giving directions, just say "Follow me."
                    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                    Коментар


                      #11
                      Датчика на коляновия вал погледна ли си?

                      Коментар


                        #12
                        ilia801 написа:
                        Датчика на коляновия вал погледна ли си?
                        От него колата направо гасне, и докато не истине няма палене ! Или просто колата не пали повече. От него не се губи мощност.
                        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                        .

                        Коментар


                          #13
                          Да, наясно съм с това, но ситуацията е характерена за такъв дефект. Възможно ли е при загрял двигател да не отчита правилно и с некоректните си показания да бърка работата на ECU? Аз бих се насочил в тази посока ...

                          Коментар


                            #14
                            mell0 написа:
                            Добре де, ако е бобина няма ли да го прави всеки път, независимо, дали е студена или загряла, или греша.
                            При мен на две бобини го прави точно така, като загрее почва да прекъсва, явно тогава пробива, и е различ о един път за 10км, друг път след 100км.А иначе диагностика е най-добрия отговор.

                            Коментар


                              #15
                              Да, бодвах и диагностиката и интересното е, че не показваше нищо ... забравих да го спомена в горния пост. Нямаше грешки, всичко беше в норма, докато баща ми не предложи, когато го направи тоя проблем да изключим 1 по 1 бубините и да видим, дали ще афектира мотора и се оказа, че тази 1-вата, която е за 1 и 4-то бутало, не работи, купих нова и сега дано всичко е наред.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар

                              Working...
                              X