Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при избора на нова каручка!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ при избора на нова каручка!

    Реших да се разделям с фиатката! Почна да навърта километри и смятам да взема нещо по-ново! Не е ясно с какви пари ще разполагам, понеже нямам представа колко ще взема на фиата, но се надявам да е нещо около 6000лв. Търся нещо малко по-широко от фиата. 4 врати, автопилот, хубава музика, по възможност климатроник, защото пунтото има, а както знаете на хубавото лесно се свиква :D Трябва ми главно за града, дизел! Фиата харчи 5/100 не се и надявам на такъв разход, но над 7 вече ще е много. Засега съм се ограничил на 3 варианта - Citroen c4, Ford Focus и Opel Astra. Всичките след 2004-2005 и поне да пише, че са под 120 хил. км. (то е ясно, че са над 300). Много ми харесват Mazda 3, но такива неща изчетох за поддръжката, че ми се изправи косата! От тези 3 модела кое е най-поносимо като подръжка и кое става за каране в града (приличен разход, возия и тн)Отворен съм и към нови предложения от този клас автомобили. Друг въпрос е каква цена да обявя за пунтото? Гледана е, без да се прекалява Двигателя е супер, сменени носачи, каре и тампони на моста преди 2 седмици, нисък разход, двузонов климатроник (така и не разбрах защо на това купе има 2зонов климатроник), но може да е слаган допълнително. Минусите са 190хил км, гуми за смяна, най-вероятно криви джанти и накривени от градушката преден капак и таван!
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    #2
    VW Focus?!?Астрите на външност на мен много ми допадат от тези години, но съм до тук със съветите, че не мога да съм по-полезен.

    Коментар


      #3
      Re: Помощ при избора на нова каручка!

      rebel написа:
      Засега съм се ограничил на 3 варианта - Citroen c4, VW Focus и Opel Astra. Всичките след 2004-2005 и поне да пише, че са под 120 хил. км. (то е ясно, че са над 300). Много ми харесват Mazda 3, но такива неща изчетох за поддръжката, че ми се изправи косата!
      Aко си мислиш, че френска кола поддръжката ще ти е ефтина според менм се заблуждаваш. А както е посоюил Airfan нещо си сбъркал марката с модела.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Само недей да взимаш Астра дизел 1.7, че ще си в бокса всеки месец, че и по-често. Частите са безумно скъпи.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Да не те отчайвам, но като купувах преди година единият вариянт беше на колега от форум-а Punto 2003 1.3 JTD за около 2000лв.От така изброените все тая коя ще вземеш. Важно е в какво състояние е. Аз лично бих се спрял на С4 при равни други условия или Astra с двигателя на Isuzu 1.7 дизел, но не куция кон дето е 80 коня, а ония дето е 100.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Аз пък на морето имах възможност да слушам 5 дни двама горди притежатели на С4 да си се оплакват, та чак ми надуха глава, а единия го навих да си купи и алфа , колите и на двамата са купувани от АМК.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Re: Помощ при избора на нова каручка!

              Аз не бих си взел нито една от тези. Май по-скоро нещо с "великия им" 1,9 ТДИ АФН от рода на Голф 4, а3ка... Астра и въобще Опел не се слави с хубав дизел преди да вземе фиатския двгФокуса е хубава кола, обаче техния дизел има проблеми с помпи много, а това са кофти моменти, защото майсторите ги знаят, че масово им е проблем и съответно са превърнали ремонта им в сериозна цифра. За Ситроена не знам нищо, признавам, но от наблюдения върху бензинов такъв и то много нов, като за километрите си имаше доста кусури. Всички електрически, но това не значи, че дизелака е същия.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                AHF по-скоро, но се монтира в малките коли. АФН нещо не ме кефи.п.с. ASV още по-добре, но цената му става като за 2 фиата :D
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Така и така разтегнахме изборът ти. Мислил ли си за Хонда Сивик 1.7 CTDI. 05-06 год.100 кончета - ниския данък.Имаме приятели с такава, не помня да са имали проблеми.Много си я тачат. Прилично широка е за габаритите си и лично аз останах приятно изненадан от вътрешния и обем. Гледам, че цените им варират от 4 000 до 6 500.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #10
                    Добре де, защо бягаш от марката, има и кадърни Фиати.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Airfan написа:
                      VW Focus?!?Астрите на външност на мен много ми допадат от тези години, но съм до тук със съветите, че не мога да съм по-полезен.
                      Редактирано. Тръгнах да пиша Голф, ама се отказах и оттам си остана. То е ясно, че всички коли се трошат, въпроса е да избера някоя която да мога да поддържам и нормалните неща да не са космически! При Пунтото съм сменял нормалните неща - съединител, окачване....цените бяха нормални според мен, но не издържаха много - носачите около 25 - 30 000 км. При мен е ок, защото за 1 година минавам около 10 000км, но все си мисля, че едни читави носачи за около 400лв би трябвало да издържат поне 50 000 км. Гледам и А3, но искам нещо след 2005, а при тях цените вече тръгват значително нагоре, един приятел си взе фокус! Вози стегнато, дърпа доста добре и не харчи много, но нещо изобщо не ми харесва отвътре как е направен! Астрата в това отношение ги превъзхожда, но е адски неудобна за каране! Прозорците са малки, лоста е къс, а седалките са много неудобни! Попринцип не се заглеждам в такива неща, но се возих в една астра и ми идеше да сляза на магистралата и да си тръгна пеша! А маздата е с двигател на пежо и окачване на форд! Единствения здрав японски двигател е 2.0 бензин, но изобщо не ми върши работа! Дизела имал някакъв филтър за твърди частици и се наливало някакво черно злато за 130лв литъра, абе някакви страшни филми са при нея! Иначе като големина, стойка, екстри, разход много ми допада, но счупи ли се нещо по двигателя....
                      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                      Коментар


                        #12
                        NikMar написа:
                        Добре де, защо бягаш от марката, има и кадърни Фиати.
                        Като гледам бюджета на колегата избора е Стило или Гранде Предполагам това го спира. Иначе от изброените аз съм за Фокуса. Близък приятел кара такъв вече година и не се е оплакал от нещо. А и разхода му е приличен в града около 5... без да я натиска.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #13
                          ntodorov написа:
                          Така и така разтегнахме изборът ти. Мислил ли си за Хонда Сивик 1.7 CTDI. 05-06 год.100 кончета - ниския данък.Имаме приятели с такава, не помня да са имали проблеми.Много си я тачат. Прилично широка е за габаритите си и лично аз останах приятно изненадан от вътрешния и обем. Гледам, че цените им варират от 4 000 до 6 500.
                          Много си мисля за тези хонди, знам, че ще е здрава и ще остана доволен, но ми изглеждат доста грозни Не съм се качвал в такава досега, но по снимките поне с този лост като на Автобус са ми доста странни!
                          NikMar написа:
                          Добре де, защо бягаш от марката, има и кадърни Фиати.
                          Ами като цяло фиата не ме е предавал, но доста ми омръзна! А и от окачването изобщо не съм доволен!
                          Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                          Коментар


                            #14
                            ntodorov написа:
                            Така и така разтегнахме изборът ти. Мислил ли си за Хонда Сивик 1.7 CTDI. 05-06 год.100 кончета - ниския данък.Имаме приятели с такава, не помня да са имали проблеми.Много си я тачат. Прилично широка е за габаритите си и лично аз останах приятно изненадан от вътрешния и обем. Гледам, че цените им варират от 4 000 до 6 500.
                            Понеже и аз ги гледам, изчетох цялата тема за въпросните Сивик 7 (2001-2006) във форума им - бягай от този двигател, за Хонда той е нещо като 1.4 на Браво и Брава :D Неслучайно дизеловите Хонди от този модел са по-евтини от бензиновите, което го няма при друга марка. Уж му оправяли бъговете след фейслифт през 2004, ама все пак. За себе си стигнах до извода, че ще ми е по-добре със Сивик 6 фейслифт (1998-2001), но тя е доста по-малка и едва ли ще се хареса на повечето хора, да не говорим, че и като цени са прекалено близо до следващото поколение. Ще следя с интерес темата, защото и аз гледам горе-долу същите модели. p.s. Както писах и в темата с оплакванията, толкова съм отчаян от автопазара, че днес стигнах до разглеждане на Рено Меган :D
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              #15
                              Ford Focus Duratorq моторите са всъщност HDI (на PSA). За след 2004 говорим, какъвто иска колегата.Поради това е по-добре Ситроен, че поне откъм екстри го докарват.Astra-та пък ако не е 1.7, си е с ФИАТски мотор, тъй че по-добре едно Стило или Либра.

                              Коментар

                              Working...
                              X